23.8.2022

Pardubická rezerva dvakrát vedla. Nakonec však B tým nestačil na Vrchlabí.

Ve třetím přípravném utkání pardubická rezerva dostala lekci z produktivity. Svého soupeře sice přestřílela, a dokonce i dvakrát vedla. Vrchlabí však vždy dokázalo náskok smazat a ve třetí třetině rozhodnout o svém vítězství dvěma slepenými góly. Pardubické góly vstřelili Daniel Herčík, Jiří Půhoný a Michal Machač.

přát., úterý 23.8.2022, Zimní stadion Chrudim

Dynamo Pardubice B

Vrchlabí

3:4
1:1, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky:. 7. Herčík (Oliva), 24. Půhoný (Herčík), 46. Machač (Rouha, Kubíček) – 17. Duchan (Fiala, Šlaicher), 39. Poppel (Urban, Moník), 43. Chrtek (Kynčl, Urban), 43. Krsek (Cerman, Perička)
Dynamo Pardubice B: Nečas (31. Kadlc) – Nedbal, Zdráhal, Oliva, Kubíček, Drtina, D. Sýkora – Rákos, Machač, Lichtag, Půhoný, Herčík, Rouha, Zeman, Kadlec, Turek, M. Rohlík.
Vrchlabí: Vacek (Krinwald) – Vácha, Perička, Duran, Bendík, Kerekanič, Kynčl, Fiala – Moník, Urban, Poppel, Bláha, Chrtek, Chalupa, Šlaicher, Duchan, Jirků, Krsek, Tatar, Cerman.

Pardubická rezerva vstoupila do utkání aktivně a hned v páté minutě utkání si vykoledovala početní převahu. Vteřinu po jejím skončení se po důrazu v brankovišti prosadil Daniel Herčík. Poté herní převaha Dynama pokračovala. Z žádné gólové příležitosti však pardubičtí hokejisté nevytěžili branku. A Soupeř trestal. V sedmnácté minutě se po skrytém nahození nejlépe zorientoval před brankovištěm Samuel Duchan, a poslal tak oba týmy do šaten za stavu 1:1.

Také druhé dějství začalo Dynamo nadějně. Po Herčíkově úniku zvonila za Vackem tyč. Po pěkné individuální akci se neujala ani střela Machače. Dynamo se dočkalo ve 24. minutě, když Herčík předložil kotouč před odkrytou klec Jiřímu Půhonému, který už neměl potíže zasunout puk za bezmocného brankáře. Tato dvojice znovu zahrozila v polovině utkání, ale Půhoný místo střely volil přihrávku na obsazeného Herčíka a z úniku tak branka nepadla. Naopak se minutu před koncem druhé třetiny prosadili hosté. Z přečíslení prostřelil pardubického brankáře Poppel a znovu se tak odcházelo do kabin za nerozhodného stavu.

Začátek třetí periody vyšel lépe týmu z Vrchlabí. Už po třech minutách totiž odskočil rezervě pardubického Dynama na rozdíl dvou branek. Prosadili se postupně Ondřej Chrtek a Filip Krsek. Dynamo B ale dokázalo odpovědět. Na začátku 46. minuty Michal Machač překonal hostujícího gólmana střelou z mezikruží. I přes, chvílemi až drtivý tlak, se pardubickému B týmu nepodařilo utkání vyrovnat. Pardubičtí tak podlehli Vrchlabí 3:4

Jan Starý - asistent trenéra HC Dynamo Pardubice B

"Věděli jsme, že nás s Vrchlabím nečeká jednoduchý zápas. Na jednu stranu jsme rádi, že se v utkání začaly objevovat věci, na kterých trénujeme. Na druhou jsme ale dnes neproměnili velkou spoustu šancí. Ve třetí třetině jsme soupeře přestříleli 17:3, přesto jsme utkání nezvládli. Musíme se také více věnovat přesilovým hrám. Hodně jsme jich dneska nevyužili. Musím smeknout před gólmanem soupeře, který dnes zachytal výborně. Jsme rádi, že nás Vrchlabí kvalitně prověřilo a zjistili jsme, v čem nás tlačí bota."

Daniel Herčík - útočník HC Dynamo Pardubice B

"Pro mě to byl náročný zápas. Teprve včera jsem přiletěl z mistrovství světa juniorů. V Edmontonu jsem toho ale moc nenahrál, takže jsem ten dnešní zápas zvládl odehrát. V dnešním utkání jsme měli vyhrát. Hráli jsme dobře, ale neproměňovali jsme šance. Já sám jsem některé akce přehrával. Musíme se z toho poučit, aby to v dalším zápase bylo lepší."