16.12.2023

Dorost vyhrál na ledě Zlína a přivezl domů tři body

Pardubičtí dorostenci vyjeli na další zápas na led Zlína. Pardubice v tomto utkání šly jako první do vedení, kdy se prosadil Václav Tvrdík. Berani sice na začátku druhé části vyrovnali, ale Dynamo ve třetí třetině znovu skórovalo a gólem do prázdné branky si zajistilo výhru 3:1.

Extraliga dorostu, 27., sobota 16.12.2023, Zlín, CCM Aréna

1:3
0:1, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 20:38 Mořkovský (Kos; 5/5) – 19:29 Tvrdík (Sekanina, Rolinek; 5/4), 46:07 Tvrdík (Macek, Novosad; 5/4), 58:21 Řivnáč (Tvrdik; 5/5). Rozhodčí: Škach – Přecechtěl, Kaprál. Diváci: 34. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Střely na branku: 21:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Berani Zlín: Šimšálek – Frömel, M. Sedláček, Schmied, Kubečka, Uřičář, F. Sedláček, Mořkovský – Matula, Pečner, Nesrsta, Kočica, Venený, Vaněk, Pluskal, Kos, Holba.
Dynamo Pardubice: Valášek – Ruml, Novosad, Řehořek, Řivnáč, Jaroš – Mikeska, Joska, Sekanina, Lempach, Korec, Rolinek, Macek, Tvrdík, Tvrdik.

Pardubice se hned na úvodu první třetiny dostaly do dobré šance, jmenovitě Lempach, který si nabruslil před domácího brankáře a vyslal rychlou střelou, tu však Šimšálek zablokoval. Poté to vypadalo že Dynamo půjde do vedení, když se Tvrdík dostal do samostatného úniku, ale domácí brankář se stačil včas přesunout. Zlínu se nedařilo vytvořit si větší šanci, zato Pardubice měly jednu za druhou a práv jednu z nich využily v 19. minutě, kdy se z předbrankového prostoru trefil Václav Tvrdík - 0:1.

Ihned na začátku druhé části Zlín vyrovnal, Jáchym Mořkovský vypálil od modré a prostřelil vše - 1:1. Poté se opět pardubický Tvrdík dostal do samostatného úniku a střílel z levého kruhu, ale Šimšálek pokus zastavil. Do ideální pozice se před zazvoněním druhé sirény dostal domácí Sedláček, ale Valášek jeho střelu schoval do lapačky.

Dynamo se hned od začátku třetí třetiny opět tlačilo do šancí a ve 46. minutě šlo znovu do vedení, bližší tyči se podruhé v zápase trefil Václav Tvrdík - 1:2. Potom se dostal před Valáška zlínský Matula, který zkusil střelu z ostrého úhlu, ale pardubický brankář za svá záda nic nepustil. Ke konci třetiny Berani odvolali brankáře a Šimon Řivnáč přesným vyhozením zpečetil výhru Dynama, a to 3:1.