14.11.2022

Dynamo B v závěru přišlo o body proti Přerovu

Pardubický B tým nastoupil po reprezentační přestávce na domácím ledě proti Přerovu posilněn o hráče A týmu. Hosté otevřeli skóre utkání v závěru první třetiny, ve 25. minutě se postaral o vyrovnání Karel Nedbal a nerozhodný stav trval až do závěru zápasu, Zubři vstřelili rozhodující branku dvě minuty před koncem.

Chance liga, 20. kolo, pondělí 14.11.2022, Chrudim, Zimní stadion

Přerov

1:3
0:1, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 24:02 Nedbal (Rákos; 5/5) – 16:57 J. Svoboda (Novotný, Gréč; 5/5), 58:10 J. Svoboda (Doležal, Krisl; 5/5), 59:55 Kratochvíl (Pechanec; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Micka – Zídek, Roischel. Diváci: 284. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Střely na branku: 33:32 (18:8, 11:13, 4:11). Zblokované střely: 5:5. Vhazování: 47:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Dynamo Pardubice: Klouček – Hrádek, Vála, Nedbal, Zdráhal, Sýkora, Drtina, Kubíček – Urban, Rákos, Koffer – Matys, P. Machač, Půhoný – Rouha, Kaut, Lichtag – Herčík, M. Machač, Pochobradský.
Přerov: Postava – Černý, Kudělka, Krisl, Ševčík, Novotný, Gréč, Hanák – J. Svoboda, Süss, Doležal – Březina, Pechanec, Kratochvíl – Dvořák, Macuh, J. Svoboda – Indrák, Ministr, Dobša.

Po vyrovnaném úvodu zápasu dostaly Pardubice možnost více zahrozit v přesilové hře, což se jim povedlo. Brankář postava se musel hodně ohánět, aby hned při několika pardubických šancích neskončilo puk za jeho zády. Ve velké šanci byl člen první přesilovkové formace Dynama Koffer, ten ale neměl dostatek prostoru pro poslání puku do odkryté části branky. I druhá početní výhoda při vyloučení opět za vysokou hůl nabídla několik zajímavých šancí, blízko brance byl Urban, osamocený v předbrankovém prostoru na Postavu nevyzrál. V 17. minutě Přerov z ničeho nic udeřil, díky dlouhé přihrávce Novotného přešli hosté rychle do útoku, osamocený Jakub Svoboda zkusil vystřelit z pravého kruhu a Kloučkovi propadl puk do sítě – 0:1.

Začátek druhé dvacetiminutovky příliš hokejové krásy nenabídl, ale ve 25. minutě se Pardubice radovaly z vyrovnání. Východočeši rychle přišli do útoku, Rákos posunul kotouč na Karla Nedbala, jenž dostal dostatek prostoru na ose hřiště a zamířil přesně – 1:1. Dynamu vstřelená branka pomohla, jenže jeho aktivita po chvíli opadla a naopak byli aktivnější Zubři, Klouček zneškodnil hned několik jejich slibných příležitostí. V závěru třetiny měl Přerov přesilovku, domácí však zvládli oslabení na výbornou a nepustili soupeře do žádné vážnější šance.

Třetí část duelu byla vyrovnaná, ani na jedné straně nebyly k vidění výraznější šance, k nim nepřispěla ani hra ve čtyřech při současném vyloučení na obou stranách. Už to pomalu vypadalo, že se čekání na chybu za nerozhodného stavu 1:1 přenese i do prodloužení, jenže Přerov si v závěru vystřelil všechny tři body. Na začátku 59. minuty se v pravém rohu uvolnil Doležal, který našel křižným pasem v levém kruhu zcela volného Jakuba Svobodu, jenž prostřelil Kloučka pod levou rukou – 1:2. Pardubičtí neměli co ztratit, a tak sáhli ke hře v šesti hráčích v poli, to jim však k vytvoření si většího tlaku a gólové šance nepomohlo, pět vteřin před koncem pečetil výhru hostů trefou do odkryté branky přes celé hřiště Petr Kratochvíl – 1:3.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice): „Porážka nás hodně mrzí, až bolí. S týmem, který jsme dnes měli, jsme měli podat daleko jiný výkon. V zápase jsme měli sice dobré věci, ale chtělo to větší nasazení, důraz, více jednoduchosti. Nejsme v pozici, kdy bychom si mohli jít jednom zahrát, ale my ty zápasy musíme jít chtít vyhrát, urvat, vybojovat. Udělat cokoliv pro to, abychom vyhráli, a to tam dnes bohužel nebylo. Těžko se mi to hodnotí, když i v této pozici mají někteří mínění o tom, že si jdou zápas zahrát, ale ne ho ubojovat za každou cenu. Tyto ztracené body nás mohou hodně mrzet, ale nezbývá nic jiného než se opět oklepat, zítra dobře potrénovat a znovu se soustředit na systémové věci, jednoduchost a připravit se na středeční utkání s Kolínem. Do konce sezony nás čekají už jen důležité zápasy, jsme na spodku tabulky a potřebujeme se z něj dostat nahoru, takže musíme z hráčů probudit větší zvířata, abychom si vůbec mohli přivést z Kolína body.“