2.10.2022

Dynamo deklasovalo Motor 6:1 a vrátilo se na první místo v tabulce!

Ačkoli Dynamo už ve druhé minutě po smolné brance prohrávalo, dokázala družina Radima Rulíka i díky třetímu tříbodovému večeru Tomáše Zohorny v sezóně a první brance Lukáše Radila po návratu do Pardubic utkání otočit a dojít si pro pohodlné vítězství 6:1. Dynamo zároveň v utkání vsítilo 5000. branku v samostatné české extralize.

Tipsport extraliga, 7. kolo, neděle 2.10.2022, Pardubice, enteria arena

České Budějovice

6:1
1:1, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 05:30 Kousal (Zohorna, Dvořák; 5/5), 27:09 Paulovič (Poulíček; 5/5), 28:40 Dvořák (Zohorna, Radil; 5/5), 40:43 Zohorna (Radil, Kousal; 5/5), 45:21 Radil (Kousal; 5/5), 53:05 Poulíček (Košťálek, Paulovič; 5/5) – 01:42 Hovorka (5/5). Rozhodčí: Hribik, Horák – Kis, Klouček. Diváci: 8061. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 35:24 (10:10, 13:9, 12:5). Zblokované střely: 19:12. Hity: 5:14. Vhazování: 50:23. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, A. Musil, Cienciala – Koffer, Poulíček, Paulovič – Urban, Rákos, Matys.
České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel, Vráblík, Marcel, Hovorka, Bindulis, Šedivý, Kachyňa – Přikryl, Koláček, Karabáček – Strnad, Hanzl, Valský – Dzierkals, Pech, Gulaš – Doležal, Toman, Tomeček.

Vedení se už ve druhé minutě ujaly České Budějovice. Roman Will nejprve skvěle zasáhl proti Hanzlovi, k odraženému puku se však dostal Mikuláš Hovorka, který trefil lehkým nahozením brusli Jana Košťálka, od které se puk odrazil za bezmocného Willa - 0:1. Další těžký zákrok musel předvést pardubický brankář o minutu později v přesilové hře hostů, když lapačkou zastavil šanci z bezprostřední blízkosti.

Dynamu se podařilo vyrovnat v šesté minutě, kdy se k odraženému puku dostal Dvořák, jehož ránu příklepem Hrachovina neudržel, o dorážku se následně pokoušeli Tomáš Zohorna s Robertem Kousalem, který nakonec neměl problém puk uklidit za Hrachovinu - 1:1. Pardubický odchovanec se tak prosadil už ve třetím soutěžním utkání v řadě.

Další vynikající zákrok musel předvést Roman Will v 18. minutě proti Valskému, který se řítil sám na pardubickou branku, Will se však roztáhl od tyče k tyči a betonem vyrazil forhendový blafák. Na začátku druhé třetiny se ve skvělém světle předvedl také Dominik Hrachovina, který natřikrát zabránil ve vedoucí brance Paulovičovi.

Druhý vzájemný souboj Hrachoviny s Matejem Paulovičem už vyšel lépe pro pardubického útočníka, jehož střela z pravého kruhu překvapila českobudějovického brankáře a skončila až v síti - 2:1. Dynamo vedoucí gól nabudil a první pardubická formace rozjela v útočném pásmu tlak, na konci kterého byl Tomáš Dvořák, který od modré čáry propálil Hrachovinu, čímž ho zároveň vyhnal z branky - 3:1. Třetí branka Dynama v zápase byla zároveň 5000. pardubickým gólem v samostatné české extralize.

Dynamo bylo nadále aktivnější. Krásnou individuální akcí se prezentoval Lukáš Radil, po kterém ještě z dobré pozice střílel David Cienciala. Oba však ztroskotali na Janu Strmeňovi, který se po příchodu do branky rychle dostal do tempa. Na druhé straně musel po delší době zasahovat Roman Will, jehož pozornost vyzkoušel střelou na lapačku Václav Karabáček.

Třetí třetinu pak Dynamo zahájilo nejlépe jak mohlo. Už po 47 vteřinách prošlo za českobudějovického brankáře lehké nahození Tomáše Zohorny z vrcholku pravého kruhu a gólová radost v enteria arene mohla propuknout počtvrté - 4:1. Na rozdíl čtyř branek zvyšoval o pět minut později Lukáš Radil, který využil skvělé přihrávky Roberta Kousala a vstřelil tak první branku po návratu do pardubického dresu - 5:1.

V povedené třetí třetině následně pokračoval Patrik Poulíček. Pardubický kapitán si osladil návrat do sestavy šestou brankou Dynama v utkání - 6:1. Východočeši následně zahrozili ještě v přesilové hře, podpořené mexickou vlnou téměř devíti tisíc fanoušků v enteria arene. V utkání už ale žádný další gól nepadl a Dynamo si tak připisuje dosavadní nevyšší výhru v letošní sezóně, Motor rozstřílelo 6:1!

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Chtěli jsme do zápasu vstoupit lépe, bohužel úvod se nám nepovedl a dali jsme si vlastní gól po zmatcích v naší třetině. Bylo důležité, že jsme vyrovnali a následně ve druhé třetině odskočili. Potom si myslím, že jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli."