6.11.2022

Vítězná série pokračuje! Dynamo porazilo Spartu 3:2

Dynamo si poradilo i se Spartou a vítězí podeváté v řadě! Do vedení nás v pražské O2 Arene poslal ve 13. minutě Matej Paulovič. Sparta následně utkání otočila, společnými silami jsme si však na konci druhé a poté ve třetí třetině vzali vedení zpět a z Prahy vezeme všechny tři body! Pardubáci, děkujeme za úžasnou podporu! Vytvořili jste nám domácí prostředí.

Tipsport extraliga, 19. kolo, neděle 6.11.2022, Praha, O2 arena

Sparta Praha

2:3
1:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 15:00 Sobotka (Moravčík; 5/5), 30:04 Horák (Řepík, Kempný; 5/5) – 12:18 Paulovič (Košťálek, Poulíček; 5/5), 39:17 Říčka (Zohorna, Košťálek; 5/5), 48:34 Košťálek (Kousal, Zohorna; 5/4). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Špůr, Zíka. Diváci: 13176. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 36:23 (18:10, 9:9, 9:4). Zblokované střely: 17:10. Hity: 8:4. Vhazování: 26:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Sparta Praha: Kovář – Krejčík, Moravčík, Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus, Polášek – Konečný, Sobotka, Řepík – E. Thorell, Horák, Tomášek – Buchtele, D. Vitouch, Safin – M. Vitouch, G. Thorell, Hauser.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Bučko, Nedbal – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Cienciala, Matys – Paulovič, Poulíček, Koffer – Rouha, Rákos, Urban.

Aktivní první třetinu začaly lépe Pardubice, které se po několika slibných pokusech dočkaly i úvodní branky. Poulíček nahrál na modrou čáru Košťálkovi, jehož tvrdou střelu od modré čáry usměrnil za Kováře úspěšnou tečí Matej Paulovič - 0:1.

O slovo se následně přihlásila také domácí Sparta. Roman Will musel nejprve kontrolovat nebezpečné nahození Moravčíka, Pražané však zůstali na puku a útočný tlak vyústil ve vyrovnávací branku. Nepřehledné situace využil Vladimír Sobotka, na kterého zívala odkrytá pardubická branka - 1:1.

Sparta poté měla příležitost skóre otočit v přesilové hře, kterou začínala druhou třetinu. Nejnebezpečnější pokus měl na svědomí David Tomášek, jehož dorážka jen těsně minula Willovu branku. Další brankovou příležitost měl Roman Horák, dobrého postavení před brankou však nevyužil a zamířil pouze do betonu pardubického brankáře.

Aktivita Sparťanů nepolevovala a práce pro Romana Willa přibývalo. Strážce pardubické branky nejprve skvělým zákrokem zlikvidoval samostatný únik Erika Thorella a poté také dorážku Konečného. Will nestačil až na tvrdou střelu Romana Horáka, který dostal přesnou přihrávku na levý kruh a ránou z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:1.

Na rozdíl dvou branek poté mohl zvýšit Řepík, který však trefil pouze levou tyč pardubické brány. Ačkoli se Dynamo většinu druhé třetiny bránilo, nakonec se přeci jen dočkalo vyrovnání. V čase 39:18 se trefil Robert Říčka, na jehož přesnou teč Zohornovy přihrávky Kovář nedosáhl - 2:2.

Také na začátku třetí třetiny Dynamo podržel úžasným zákrokem lapačkou Roman Will. Také Kovář na druhé straně poté zachránil svůj tým, když udržel mezi betony zakončení volného Radila. Následná střela Dvořáka skočila pouze na tyči sparťanské brány. Rozhodčí nabídli Dynamu přesilovou hru až ve třetí třetině a Východočeši s ní naložili nejlépe, jak mohli. Na modré čáře napřáhl Jan Košťálek a jeho dělovka zapadla až za Kováře - 2:3.

V závěru utkání ještě Sparta zkusila hru se šesti hráči v poli, ani to však nestačilo a Dynamo si tak devátou výhrou v řadě upevňuje první místo v tabulce!

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „V první třetině se nám podařila dát branka, Sparta ale byla aktivnější a tlačila se do nás. Ve druhé třetině jsme byli horším mužstvem a měli jsme ohromné štěstí, že jsme z protiútoku dali branku na 2:2 a že nám Sparta neodskočila. Ve třetí třetině byla na naší straně obrovská bojovnost, využili jsme přesilovku, skvěle jsme ubránili oslabení a to si myslím, že dnes rozhodlo."