17.11.2022

Desátá výhra v řadě! Dynamo porazilo Motor 4:2

Dynamo prožilo na ledě Motoru vítězný návrat po reprezentační přestávce a připisuje si už desátou výhru v řadě! Pardubičtí hokejisté šli v první třetině už do dvoubrankového vedení, které následně v poslední dvacetiminutovce ještě navýšil dvougólový Tomáš Zohorna a kapitán Patrik Poulíček. Domácí v závěru dvěma góly pouze upravili skóre na konečných 4:2 pro Dynamo.

Tipsport extraliga, 20. kolo, čtvrtek 17.11.2022, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

2:4
0:2, 0:0, 2:2
Branky a nahrávky: 57:04 Přikryl (Vráblík, Štencel; 5/4), 59:21 Valský (Vráblík, Štencel; 5/4) – 08:12 Zohorna (Košťálek, Říčka; 5/4), 18:23 Radil (Zohorna, Kousal; 5/5), 46:21 Zohorna (Kousal, Košťálek; 5/5), 55:12 Poulíček (Koffer; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Zíka. Diváci: 6358. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 29:28 (6:12, 8:11, 15:5). Zblokované střely: 15:14. Hity: 5:3. Vhazování: 25:42. Průběh utkání: 0:4, 2:4.
České Budějovice: Strmeň – Štencel, Vráblík, Bindulis, Hovorka, Šenkeřík, Marcel, Kachyňa – Holec, Hanzl, Valský – Dzierkals, Pech, Gulaš – Čachotský, Toman, Přikryl – Tomeček, Koláček, Karabáček.
Dynamo Pardubice: Frodl – Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko, Kolář, Hrádek, Chabada – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Cienciala, Matys – Paulovič, Poulíček, Koffer – Rouha, Rákos, Urban.

Dynamo bylo v první třetině aktivnější a do první slibné příležitosti se už v páté minutě dostával Matej Paulovič, který přebruslil českobudějovického obránce a střelou na vyrážečku poprvé pořádně zaměstnal Jana Strmeně. Hezkou individuální akci poté předvedl Michal Rouha, po jehož elegantní kličce hasil svoji chybu pouze za cenu faulu Marcel a Dynamo mělo k dispozici první přesilovou hru.

V ní dostal hodně prostoru na modré čáře Jan Košťálek, jehož střelu tečoval přesně k levé tyči Tomáš Zohorna, který tak poslal Dynamo v deváté minutě do vedení - 0:1. O pár vteřin později už to mohlo být o dvě branky, Strmeňovo zaváhání při rozehrávce však nedokázal žádný z pardubických útočníků potrestat. Na druhé straně měl první vážnější příležitost Tomáš Čachotský, proti němuž se však vyznamenal Dominik Frodl.

V závěru první třetiny pak předvedl krásnou akci první pardubický útok, když Tomáš Zohorna zadovkou vybídl ke skórování Lukáše Radila, jehož tvrdá střela zapadla přesně do levého horního rohu českobudějovické branky - 0:2. Dynamo následně zamklo Motor v obranném pásmu a mohlo přidat i třetí branku, Patrik Poulíček však z bezprostřední blízkosti nastřelil pouze tyč. České Budějovice poté před další gólovou šancí zachránila siréna oznamující konec první dvacetiminutovky.

Také druhou třetinu začalo Dynamo v obrovském tlaku, Zohornovu příležitost nejprve vychytal Strmeň a brankou neskončila ani následná Košťálkova dorážka. Motor se následně z pardubického tlaku vymanil a sám také zahrozil. Hanzl přenechal kotouč Hovorkovi, jehož střela jen těsně minula pravou tyč. Další dobrou příležitost měli poté Čachotský s Kachyňou, oba však ztroskotali na výtečném Frodlovi.

Snížit se Motoru nepodařilo ani na začátku třetí třetiny, kdy Milan Gulaš ujížděl na Frodla, pardubický brankář se ale roztáhl na brankové čáře a kotouč vyrazil betonem. A tak to bylo opět Dynamo, kdo se mohl radovat ze vstřelené branky. Zmatku na brankovišti využil Lukáš Radil, který přesnou přihrávkou našel Tomáše Zohornu a ten neměl problém uklidit kotouč do odkryté branky - 0:3.

Čtvrtý pardubický gól poté přidal kapitán Patrik Poulíček, který využil zaváhání v rozehrávce domácích a přesnou střelou k bližší tyči překonal českobudějovického brankáře - 0:4. Motoru se však v závěru přeci jen podařilo překonat Dominika Frodla. Povedenou tečí nejprve využil přesilovou hru Filip Přikryl a 39 vteřin před koncem utkání uzavřel na konečných 2:4 další přesilovkovou trefou Jakub Valský.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „V první třetině jsme měli skvělý vstup, byli jsme na to dobře nachystaní, hráči hráli zodpovědně a dělali to, co mají dělat. Naopak ve druhé třetině jsme začali situace přehrávat a nedělali jsme věci, co nás vedou k úspěchu. Soupeř pak měl nějaké šance a ta drhá třetina nebyla ideální. Třetí třetina pak byla z naší strany nejhorší. Měli jsme spoustu vyloučených a takhle prostě nemůžeme hrát. Tým musí mít nějakou zodpovědnost a pomoci brankáři, který nás dnes držel. Z těch přesilovek jsme byli samozřejmě potrestaní, což se dalo čekat. Musíme se toho v dalších zápasech vyvarovat a poučit se."