30.12.2022

Dynamo přesvědčivě porazilo Motor a rok 2022 zakončilo vítězně

Hokejisté Pardubic porazili ve 33. kole Tipsport extraligy Motor České Budějovice 4:1. Na první gól Davida Ciencialy ještě hosté odpověděli, ale na údery Tomáše Vondráčka a Ondřeje Vály ze druhé třetiny nikoliv. Minutu před koncem zápasu přidal pojistku do prázdné branky Robert Kousal. Dynamo vkročí do nového roku jako vedoucí tým nejvyšší soutěže.

Tipsport extraliga, 33. kolo, pátek 30.12.2022, Pardubice, enteria arena

České Budějovice

4:1
1:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 15:17 Cienciala (Sedlák, Hyka; 5/4), 33:35 Vondráček (Poulíček; 5/5), 39:56 Vála (Sedlák, Cienciala; 5/5), 59:00 Kousal (Čerešňák; 5/5) – 29:53 Hanzl (Percy; 5/5). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Kis, Lučan. Diváci: 10052. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 38:24 (13:4, 11:10, 14:10). Zblokované střely: 12:17. Hity: 9:8. Vhazování: 34:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek – Kousal, Zohorna, Vondráček – Cienciala, Sedlák, Hyka – Říčka, Poulíček, A. Musil – Pavlata, Štetka, Herčík.
České Budějovice: Hrachovina – Štencel, Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Kachyňa – Dzierkals, Pech, Gulaš – Čachotský, Hanzl, Valský – Strnad, Toman, Koláček – Karabáček, Vopelka, Tomeček.

První velkou šanci měl ve třetí minutě Patrik Poulíček, který byl po teči Adama Musila velice aktivní na brankovišti a druhá dorážka skončila jen těsně vedle branky. Následně si Dynamo nepohlídalo střídání a po hře v šesti nabídlo Motoru přesilovou hru. Hosté ji sehráli dobře a vytvořili si velký tlak v útočném pásmu, gól z toho ale nebyl.

Početní výhodu si poté zahráli také pardubičtí hokejisté. Tomáš Zohorna dostal do mezikruží ideální pas, ve stoprocentní šanci jej ale vychytal Hrachovina.

Další přesilovku už Dynamo využilo. První přesilovková formace rozpoutala v útočném pásmu obrovský tlak, ostřelovala Dominika Hrachovinu více než minutu. Poté dostal David Cienciala od Lukáše Sedláka přihrávku do mezikruží a z této pozice poslal domácí tým do vedení – 1:0.

Na začátku druhé části hráli hosté druhou přesilovou hru. Paradoxně největší šanci v době jejího trvání měl ale Robert Kousal. Hrachovinu ale z dobré pozice neprostřelil.V polovině utkání ujel Kousal sám na branku, ale soupeřův obránce mu zabránil v zakončení.

O pár sekund později bylo vyrovnáno. Domácím se nepodařila rozehrávka, Stuart Percy od modré čáry náhodně nahodil puk, který po dvou tečích před brankou Roman Will vyrazil před osamoceného Martina Hanzla. Zkušený útočník už měl jednoduchou úlohu a Willa překonal – 1:1.

Dynamo si mohlo vzít vedení rychle zpátky, Kousal dostal přesnou přihrávku na levý kruh, ani tentokrát ale na Hrachovinu nevyzrál. Následně měli na druhé straně nebezpečnou pasáž hosté, ale Will podržel svůj tým.

Ve 34. minutě se Pardubice vrátily do vedení. Tomáš Vondráček se s Adamem Musilem dostal do přečíslení dvou na jednoho, rozhodl se pro střelu a propasíroval puk mezi Hrachovinovi betony. Gól na 2:1 je jeho prvním po letošním příchodu do Dynama.

O minutu později mohl být náskok komfortnější, ale Ciencialova dělovka skončila na tyči. Ondřej Vála už se v posledních sekundách druhé části nemýlil. Na osu hřiště dostal přihrávku od Lukáše Sedláka a prostřelil Hrachovinu potřetí – 3:1.

Dynamo bylo i díky přesilové hře velmi aktivní i na prahu třetí dvacetiminutovky. Šance Vondráčka a Říčky ale zůstaly nevyužity. Ani Tomáš Hyka po krásném Sedlákově pasu čtvrtou pardubickou branku nepřidal, puk po blafáku minul branku o pár centimetrů.

Festival neproměněných šancí ve třetí třetině pokračoval. Z dobré pozice minul branku Poulíček a krátce na to netrefil při dorážce prázdnou branku Adam Musil.

Poté čelilo Dynamo kritickému momentu. Po dvou slepených vyloučeních se muselo témět minutu bránit ve třech, ale díky obětavosti a zákrokům Romana Willa domácí situaci přestáli.

Po zvládnutém oslabení se Pardubice znovu vrhly do útoku, Hyka ale ani další stoprocentní šanci sám před brankářem neproměnil. Příležitosti soupeře zase jistými zákroky likvidoval Roman Will.

Motor odvolal tři minuty před koncem brankáře a vytvořil si v útočném pásmu tlak. Roman Will už za svá záda ale žádný kotouč nepustil. Hráči Dynama ostřelovali prázdnou branku a minutu před koncem se přece jen dočkali. Robert Kousal se po několika šancích trefil do odkryté klece a definitivně rozhodl o výhře Pardubic.

Dynamo porazilo České Budějovice 4:1 a nadále je v extraligové tabulce první.

Richard Král, asistent trenéra HC Dynamo Pardubice: „Myslím si, že jsme dneska odehráli velice dobré utkání. Až na pasáž ve druhé třetině, kde jsme dostali gól, tam jsme měli trochu problémy. Když pominu koncovku, se kterou se trápíme, tak si myslím, že jsme podali skvělý výkon a zaslouženě vyhráli. Chtěl bych poděkovat klukům, fanouškům a všem hodně štěstí a zdraví v novém roce.“