12.3.2022

Druhý bod v sérii! Dynamo opět vyhrálo a je krok od čtvrtfinále

Dynamo mělo fantastickou první třetinu! Do vedení poslal domácí gólem v přesilovce Robert Říčka, na jehož trefu navázali ještě Adam Musil a přesným bekhendem Filip Koffer. Po bezbrankové druhé třetině hned v úvodu třetí dorazil puk za Frodla Vondráček, při hře bez brankáře ještě snížil na rozdíl jediného gólu Kohout. Na konečných 4:2 ale přisoudil Dynamu druhou výhru v sérii gólem do prázdné brány Adam Musil.

Tipsport extraliga, PŘ2, sobota 12.3.2022, Pardubice, enteria arena

Karlovy Vary

4:2
3:0, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 08:35 Říčka (Cienciala, Kolář; 5/4), 13:37 Musil (Kolář, Poulíček; 5/5), 16:39 Koffer (Rohlík, Anděl; 5/5), 59:52 Musil – 41:15 Vondráček (Redlich; 5/5), 58:49 Kohout. Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Komárek, Malý. Diváci: 7914. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. Střely na branku: 36:28 (18:5, 8:12, 10:11). Zblokované střely: 20:18. Hity: 6:8. Vhazování: 30:34. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Zdráhal, Vála, Košťálek, Kolář, Hrádek, Petgrave – Camara, Poulíček, Musil – Říčka, Kousal, Cienciala – Koffer, Anděl, Rohlík – Paulovič, Urban, Matys.
Karlovy Vary: Lukeš – Rohan, Plutnar, Dlapa, Parkkonen, Havlín, Pulpán, Weinhold – Rachůnek, Mikúš, Flek – Beránek, Kulich, Vondráček – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Jiskra, Osmík.

Dynamo v úvodních vteřinách zatlačila svého soupeře, ale v největší šanci se objevil na druhé straně Rachůnek, který střelou z první trefil pozorného Frodla. Střelami na bránu Lukeše hrozilo i Dynamo, Ondřej Matýs se chytře vyhnul obránci, ale střelu do horní části brány brankář Energie vyrazil mimo bránu. V 8. minutě si našel cestu ke střele od modré čáry Ondřej Rohlík, jehož střelu mezi betony Lukeš pokryl. Nabídnutou početní výhodu po podrážení Vondráčka využilo Dynamo hned po devíti sekundách, když se po vhazování uvolnil Robert Říčka a nikým nehlídaný z mezikruží prostřelil brankáře Lukeše – 1:0. Také Karlovy Vary si v přesilové hře vypracovaly zajímavou možnost ke skórování, jenže ve skrumáži před bránu nedopravily puk za záda Frodla, nejblíž byl Rachůnek. Ve 14. minutě vyrazila první pardubická formace a po střele Koláře se kotouč odrazil od Adama Musila, od kterého doskákal až za záda Lukeše – 2:0. Hned v dalším střídání se opět Poulíčkova lajna připomněla. Po střele Anthonyho Camary se puk odrazil od betonu Lukeše přímo před Musila, proti kterému se ale karlovarský brankář ještě stačil natáhnout a zamezil střele pod horní tyč. Na třetí branku však domácí tým nemusel dlouho čekat, protože po střele Rohlíka se až k bráně nacpal Filip Koffer, který namířil bekhend do šibenice do protipohybu brankáře – 3:0.

Dynamo na svého soupeře vlétlo i na začátku druhé třetiny. Paulovič za brankou přepral bránícího hráče a bekhendem přihrál puk na Matýse, který jen těsně přestřelil břevno. Následně Lukeš skryl pod lapačku Camarovo nahození od modré čáry. Také hosté se po dlouhé době dostali ke střele, Beránkovu střelu od levého mantinelu ale Frodl chytá do lapačky. Ve 26. minutě se Parkkonen ocitl v největší šanci hostů, když byl zcela sám na pravém kruhu, ale trefil jen vyrážečku pardubického brankáře. Po nepřesné rozehrávce Kousal vystihl přihrávku Ondřej Beránek, který ujížděl sám na Frodla, ten jej ale vychytal. Následně neuspěl ani v dobré šanci na brankovišti Tomáše Mikúš. Skvěle chytajícího Frodla nepřekonal ani Kohout, který nenašel mezeru pod jeho tělem. Při hře ve čtyřech si Juraj Mikuš popotáhl puk ke středu, odkud vystřelil jen nad bránu Energie.

Po necelých dvou minutách třetí třetiny vstřelila Energie svůj první gól. Po odrazu puku od betonů se za pukem natáhl Tomáš Vondráček, který jej dorazil do poloodkryté brány – 3:1. Frodl musel zasáhnout také proti Rachůnkově střele, která se otřela o jeho rameno. V 50. minutě se po vyhraném Kousalově vhazování ke střele propracoval David Cienciala, Lukeš ji jen před sebe vyrazil, ale obrana puk následně nasunula pod brankářovu lapačku. Před Ondřejem Dlapou se uvolnil prostoru pro střelu, čehož využila. Naštěstí pro Dynamo těsně minula tyč, Frodl se jen ohlédl. V 52. minutě Musil zavezl kotouč do pásma, předal ho Camarovi, jehož svižná střela ale nebyla přesná. V posledních minutách utkání domácí na nic nečekali a ještě zaměstnávali svými střeleckými pokusy Lukeše, Musil trefil připravenou lapačku. Tři minuty před koncem odvolali hosté brankáře a zkoušeli to v šesti hráčích na ledě a po dorážce na hranici brankoviště snížil Martin Kohout – 3:2. Do opuštěné brány se trefil až následně podruhé v utkání Adam Musil, který stanovil konečný stav na 4:2.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Je to podobné, první třetina z naší strany byla skvělá, 3:0, mohlo to být možná i víc. Druhou třetinu jsme polevili, začali jsme vymýšlet, začali jsme ztrácet kotouče u modré čáry, předržovali jsme puky, nedávali jsme to rychle ven, neotáčeli jsme hru a tam jsme Vary dostali do hry a přehrávaly nás. Jenom díky Frodlikovi jsme se udrželi s náskokem. Třetí třetina byl z naší strany lepší, nakonec jsme to ale zbytečně zdramatizovali, kdy jsme měli dát gól na 4:1 a místo toho jsme si ho nechali ještě dát a klepali jsme se o výsledek do poslední vteřiny.“

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): „Já bych mohl říct to samé, co jsem říkal včera. Domácí do toho výborně vstoupili, my jsme spali. Včera jsme měli štěstí, že to bylo jenom 0:1, dneska to bylo bohužel 0:3. Ve druhé třetině jsme se zase dostali do zápasu, ale nakonec rozhodla druhá třetina, když jsme ani z největších šancí nedokázali dát gól. Přesto, že se nám to ve třetí třetině podařilo, bylo už pozdě a domácí si to pohlídali.“