19.11.2021

Jeden gól byl málo, Pardubice odjíždějí z Karlových Varů bez bodů

Hokejisté Pardubic se po reprezentační přestávce vydali na západ Čech. V Karlových Varech proti místní Energii neuspěli, jedinou branku zaznamenal Robert Kousal v přesilové hře. Soupeři se povedlo v závěru prostřední části dostat do tříbrankového náskoku, což bylo na Dynamo příliš.

Tipsport extraliga, 24. kolo, pátek 19.11.2021, Karlovy Vary, KV Arena

Karlovy Vary

4:1
1:0, 3:1, 0:0
Branky a nahrávky: 03:02 Flek (Dlapa), 24:13 Plutnar (Rachůnek, Kulich), 36:20 Kracík, 36:48 Parkkonen (Mikúš) – 32:32 Kousal (Camara, Říčka). Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Komárek, Rampír. Diváci: 2169. Vyloučení: 4:4. Střely na branku: 25:23 (5:10, 12:9, 8:4). Zblokované střely: 13:15. Hity: 5:11. Vhazování: 27:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Karlovy Vary: Habal – Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, Havlín, Pulpán, Doudera – Rachůnek, Kulich, Flek – Mikúš, Kracík, Beránek – Koblasa, Hladonik, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček.
Dynamo Pardubice: Klouček (Frodl) – Mikuš, Nakládal, Robertson, Košťálek, Kolář, Hrádek, Vála – Říčka, Cienciala, Rohlík – Hecl, Kousal, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Anděl, Roman, Urban.

Hokejisté Pardubic vstoupili do utkání v Karlových Varech levou nohou. Zkraje čtvrté minuty střelou zpoza kruhů překonal Milana Kloučka Jakub Flek - 1:0. Energetici pokračovali v tlaku, během třiceti sekund se brankář Pardubic musel vytáhnout při úniku Jaroslava Kracíka, proti kterému sklapl včas betony, následně vychytal po nájezdu dvou na jednoho Jana Hladonika po střele z první. V polovině třetiny se do zajímavější možnosti dostal i Robert Kousal, ten pálil z levého kruhu, ale Vladislav Habal byl připravený. Postupem času Východočeši převzali iniciativu a pomohla jim v tom i přesilová hra, kterou ovšem nevyužili. V závěru periody se naopak po vyloučení Jakuba Nakládala museli bránit. To se jim povedlo, přesto šli do kabin za nepříznivého stavu.

Druhá třetina začala obrovskou šancí pardubického kapitána, který ujížděl sám na Habala, kterého však nepřekonal. O chvilku později se obdobná situace stala na druhé straně, Klouček vychytal Petra Koblasu. Ve 25. minutě lovil pardubický brankář puk z klece podruhé, jenže rozhodčí branku Karlových Varů pro posunutí branky neuznali. Během několika sekund už se skóre měnilo, domácí vyhráli vhazování a Michal Plutnar mířil od modré čáry přesně - 2:0. Dynamo se mohlo dostat zpět do utkání pomocí pomocí dvou přesilových her v krátkém sledu. To se povedlo, ve 33. minutě si připsal čtvrtou trefu v sezóně Robert Kousal - 2:1. Ráz zápasu daly Karlovy Vary o čtyři minuty později, když se v rozmezí necelých třiceti vteřin prosadili Jaroslav Kracík a Patrik Parkkonen, kteří dali Energii tříbrankový náskok - 4:1. Kloučka v brance Dynama nahradil Dominik Frodl, do konce prostřední části se již nic podstatného nestalo.

Zkraje třetí periody byl vyloučen Kousal, v oslabení předvedl skvělou práci Lukáš Anděl, který ušetřil v útočném pásmu cenné vteřinky z trestu, navíc ohrozil Habala. Následně mohl snížit na rozdíl dvou gólu Matěj Blümel, pardubický útočník střílel z prostoru mezi kruhy, jenže brankář domácích včas sklapl betony a inkasované brance zamezil. V závěru utkání zamířil na trestnou lavici Dennis Robertson, ale skóre se již neměnilo. Pardubice si z Karlových Varů odvážejí porážku 1:4.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Za nás veliká spokojenost. Chtěli jsme být od začátku aktivní, to se dařilo, byli jsme odměněni jednou brankou. Měli jsme další příležitosti, které jsme neproměnili. Pardubice ukazovaly svou kvalitu, nás ale podržel Vláďa Habal, který nás udržel v zápase a pomáhal držet ten distanc před Pardubicemi. Celý tým odpracoval výborné utkání, odbojoval a takticky zvládnul drtivou většinu situací na ledě. Za to jsme byli odměnění před domácími fanoušky, kteří vytvořili výbornou atmosféru.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Hráli jsme zápas asi po 12 dnech, z čehož jsme měli trošku obavy, protože začátek je potom těžký. Nabádali jsme hráče, aby na to byli připravení, abychom měli dobrý pohyb, ale prvních deset minut nás domácí přebruslili, byli aktivnější, nestíhali jsme. Od půlky třetiny se hra malinko srovnala, ve druhé třetině to bylo nahoru dolů. Prakticky v každé naší přesilovce soupeř jezdil sám na bránu. Měli jsme šance za stavu 2:1, kdy jsme se mohli dotáhnout, bohužel jsme pak dostali dva laciné góly a bylo víceméně po zápase. Třetí třetinu si domácí pohlídali. Hráli jsme lehkovážný hokej, ztracené kotouče, chyby ve středním pásmu. Z naší strany nepovedené utkání.“