28.12.2021

Jednoznačná záležitost v Litvínově, Dynamo vstřelilo pět gólů

Dynamo si hned v první třetině vypracovalo slibný náskok o dva góly. Obě trefy zaznamenali naši hokejisté ve 13. minutě zásluhou Koláře a Camary. Ve třetí třetině upevnil náskok podruhé Camara, který střelou z mezikruží využil přesilovou hru. Litvínovu snížení Estephana nepomohlo, protože se do prázdné brány ještě trefil Kousal a v následné početní výhodě upravil na konečných 5:1 Robert Říčka.

Tipsport extraliga, 36. kolo, úterý 28.12.2021, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky

1:5
0:2, 0:0, 1:3
Branky a nahrávky: 53:46 Estephan (Havelka, Sukeľ; 5/4) – 12:32 Kolář (Poulíček, Blümel; 5/5), 12:53 Camara (Nakládal, Musil; 5/5), 51:54 Camara (Musil, Kousal; 5/4), 57:12 Kousal (Musil, Robertson; 5/5), 58:43 Říčka (Roman, Cienciala; 5/4). Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Zíka, Šimánek. Diváci: 1000. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Střely na branku: 35:33 (15:12, 6:14, 14:7). Zblokované střely: 13:11. Hity: 8:3. Vhazování: 32:28. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
Litvínov: Godla – Kolář, Irving, Demel, Stříteský, Hrbas, Strejček, Baláž – Straka, Estephan, Svoboda – Lukeš, Hübl, Jarůšek – Kudrna, Sukeľ, Chalupa – Zygmunt, Gerhát, Havelka.
Dynamo Pardubice: Klouček – Robertson, Nakládal, Mikuš, Košťálek, Vála, Kolář – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kousal, Musil, Camara – Říčka, Roman, Cienciala – Hecl, Anděl, Rohlík.

Dynamo v úvodních vteřinách obsadilo obranné pásmo domácích, následně ale musel Klouček zasahovat nejprve proti střele Jarůška a krotil i pokus od modré z hole Demela. Další nebezpečnou Jarůškovu střelu musel pardubický brankář ramenem vytěsnit vedle. Litvínov ze své aktivní hry neslevoval a Hrbas málem procedil za Kloučka puk, přímo po této šanci Ondřej Rohlík nádhernou přihrávkou vytvořil protiútok, který ale Anděl bekhendem v samostatném nájezdu nevyužil. Slovenský brankář Godla stačil přitisknout betony k sobě. V 8. minutě se druhá pardubická formace dostala až na hranici brankoviště, kde poskakoval volný puk, Anthony Camara ale puk netrefil ideálně.

Do té doby měl největší šanci Richard Jarůšek, který byl nikým nehlídán, ale Klouček se velmi rychle přesunul a zmařil střelu k tyči. Gólový účet zápasu otevřely Pardubice. Poulíček se otáčel okolo brány a zakončil, Godla vyrazil puk jen před sebe, kde se nejlépe zorientoval Jan Kolář, jemuž stačilo zvednout puk nad rameno Godly – 0:1. Za dalších 21 vteřin Dynamo navýšilo své vedení na 2:0.

Jakub Nakládal na modré čáře zakvedlal s pukem a našel svižnou střílenou přihrávkou Anthonyho Camaru, kterému stačilo nastavit hůl a usměrnit puk za bezmocného Godlu – 0:2. Litvínov ve druhé polovině první části úplně zamrzl a Marek Hecl si šikovně poslal puk okolo obránce, jenže litvínovský brankář svůj tým už po několikáté podržel. Viktor Hübl směřoval kotouč před Kloučka, obrana hostů si s ním ale věděla rady.

V první početní výhodě celého zápasu Litvínov ubránil střelu Romana, když se Godla roztáhl na čáře a horní částí lapačky odrazil puk ven z brány. Obraně Pardubic potom ujel Petr Straka, po jehož střele našel Klouček puk v lapačce. Na druhé straně po přihrávce Romana se před bránou zjevil Cienciala, jemuž puk při otočce a snaze zakončit i s přispěním obránce v poslední chvíli utekl.

V litvínovské obraně během druhé třetiny hořelo, Anthony Camara ujížděl s Adamem Musilem, kterému dal přesný pas, pardubický centr ale puk před odkrytou bránou netrefil vůbec ideálně. Po střele Stříteského mohlo být sníženo, jeho nahození od modré čáry skončilo těsně vedle tyče. Pardubický brankář neměl možnost střelu vůbec zaregistrovat.

Ve 41. minutě připravil Košťálek krásnou přihrávkou střeleckou pozici pro Camaru, který střílel k tyči, Godla se však fantasticky přesunul a zabránil jasné brance. Následně ale obrana Pardubic zapomněla na Viktora Hübla, který trefil jen levý beton brankáře Kloučka.

Dynamo prolomilo střeleckou smůlu a třetí branku vsítil v přesilové hře Anthony Camara, který po přihrávce na střed nechytatelně trefil pod břevno – 0:3. V přesilové hře se podařilo snížit i soupeři, když se do šibenice přesně trefil Giorgio Estephan – 1:3. Domácí gól nakopl, ale ve skrumáži před bránou druhý gól nepřidali. Při hře bez brankáře zajistil tříbodové vítězství Robert Kousal – 1:4. Dynamo proměnilo i druhou přesilovou hru zásluhou přesné střely k tyči v podání Roberta Říčky, který obdržel pas od Romana – 1:5. Další utkání sehrají Pardubice ve čtvrtek doma proti Motoru České Budějovice.

Vladimír Růžička (HC VERVA Litvínov): „Začátek byl takový všelijaký, deset minut to bylo nahoru dolů. Potom jsme tam udělali dvě chyby, Pardubice nás několikrát přečíslily a využily svoje šance. Musíme zlepšit hru u mantinelu a naši bojovnost.“

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Přijeli jsme s trochu defenzivní taktikou a chtěli jsme mít dobrý pohyb, to se nám povedlo. Gratulace do kabiny, protože jsme zápas opravdu odmakali. V důležitých chvílích jsme proměnili svoje šance a myslím si, že jsme byli lepším týmem. Opět jsme vedli 2:0, ale dali jsme si na to pozor. Pomohla nám třetí branka a už jsme si to pohlídali.“