3.2.2022

Parádní obrat dokonal čtyřbodový Kousal! Dynamo porazilo Vervu 6:5 v prodloužení

Dynamo vstupovalo do utkání s cílem odčinit dvě porážky a vrátit se na vítěznou vlnu. Ačkoli domácí přestříleli Vervu 37:19, Litvínov třikrát vedl o dva góly. Díky slepeným brankám dvougólového Mateje Pauloviče a Adama Musila však Dynamo zvládlo v závěru vyrovnat. V prodloužení poté rozhodl o výhře za dva body Robert Kousal, který kromě vítězného gólu zapsal v utkání také tři asistence.

Tipsport extraliga, 51. kolo, čtvrtek 3.2.2022, Pardubice, enteria arena

6:5p
1:2, 2:2, 2:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 08:55 Hecl (Poulíček; 5/5), 24:39 Košťálek (Kousal; 5/5), 38:09 Paulovič (Kousal, Vála; 5/5), 54:50 Paulovič (Kousal; 5/5), 55:26 Musil (Košťálek, Robertson; 5/5), 01:37 Kousal (Paulovič; 4/3) – 10:18 Estephan (Zdráhal, Zajíček; 5/5), 18:38 Straka (Fronk, Kolář; 5/5), 21:14 Fronk (Stříteský, Straka; 5/5), 30:27 Irving (Estephan; 5/4), 54:39 Zdráhal (Estephan; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Axman. Diváci: 1000. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:2. Střely na branku: 38:19 (12:9, 13:5, 12:5). Zblokované střely: 34:13. Hity: 6:7. Vhazování: 33:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 6:5.
Dynamo Pardubice: Klouček (Frodl) – Mikuš, Zdráhal, Robertson, Košťálek, Vála, Sergienko, Kaštánek – Hecl, Poulíček, Cienciala – Kousal, Musil, Shvyrev – Paulovič, Anděl, Rohlík – Koffer, Roman, Herčík.
Litvínov: Zajíček – Kolář, Irving, Demel, Strejček, Hrbas, Baláž, Stříteský – Zygmunt, Estephan, Zdráhal – Kudrna, Sukeľ, Jarůšek – Straka, Hübl, Fronk – Havelka, Gerhát, Svoboda.

Dynamo vstupovalo do utkání bez reprezentanta Matěje Blümela a disciplinárně potrestaného Anthonyho Camary. Produktivní útočníky nahradili na křídlech prvního a druhého útoku Marek Hecl a Igor Švyrjov. A byl to právě Marek Hecl, který v čase 8:55 otevřel skóre. Slovenský útočník se dostal do dobré střelecké pozice a bekhendem překonal Šimona Zajíčka v brance Litvínova - 1:0.

Litvínov ale s odpovědí neotálel dlouho a už v 11. minutě vyrovnal povedenou střelou po přečíslení Giorgio Estephan - 1:1. Šanci vrátit vedení Dynamu měl opět Marek Hecl, novic v druhém pardubickém útoku si však podruhé v utkání na Zajíčka nepřišel. Na druhé straně Verva byla efektivnější. Jiří Fronk našel mezi kruhy zcela volného Petra Straku a devětadvacetiletý útočník se střelou nad Kloučkovu lapačku nemýlil - 1:2.

Ani ve druhé třetině nebyla o góly nouze. Hned zkraje druhé periody své vedení Verva ještě navýšila, když Štříteského střelu od modré čáry tečoval Jiří Fronk mimo dosah Kloučka - 1:3. Snížit se následně podařilo Janu Košťálkovi, jehstřela propadla Zajíčkovi až za brankovou čáru - 2:3.

Za podražení byl poté vyloučen Juraj Mikuš a Litvínov po necelé minutě přesilovou hru proměnil ve čtvrtý gól. Do pardubické branky prošla střela kanadského obránce Aarona Irvinga, který svou osmou trefou v sezóně vyhnal Milana Kloučka z brány - 2:4. Ani čtvrtý litvínovský gól však nezůstal bez odezvy. Dvě minuty před koncem druhé třetiny snížil opět na rozdíl jedné branky Matej Paulovič - 3:4.

V první polovině třetí třetiny bylo Dynamo aktivnější, výraznější šance však měli hosté a Dominik Frodl musel vytasit několik důležitých zákroků. Na druhé straně Verva skvěle bránila střední pásmo a nedovolila pardubickým vážnější ohrožení Zajičkovy brány.

Domácí nepolevovali v aktivitě, radovat se však mohli nejprve hosté. Opět na rozdíl dvou branek zvýšil ihned po buly Patrik Zdráhal - 3:5. Už 22 vteřin poté však opět zdramatizoval zápas Matej Paulovič, který zadělal svým druhým gólem v zápase na bleskové vyrovnání. To dokonal Adam Musil a mohlo se začínat opět od nuly - 5:5. Musil následně mohl utkání v posledních vteřinách rozhodnout, ve skvělé pozici však trefil pouze masku Šimona Zajíčka.

Následovalo tak prodloužení, které začalo Dynamo přesilovou hrou. V té ohrozil Zajíčka nejprve Paulovič a poté Robert Kousal, který dokonal skvělý obrat Dynama. To nakonec bere dva body za výhru v prodloužení a ukončilo sérii dvou porážek!

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „S výsledkem jsme po průběhu utkání spokojení. Měli jsme dobrý vstup do utkání, prvních deset minut jsme si vypracovávali šance, hráli jsme velice slušně. Bohužel pak jsme dostali dva góly, což týmem trochu otřáslo. Ve druhé třetině nám tam bohužel spadly další góly. Za stavu 3:5, když už to vypadalo bledě, jsme to nezabalili a neskutečným nasazením jsme si došli pro vyrovnání a následně jsme rozhodli v přesilovce."

Václav Sýkora (HC Verva Litvínov): „Mně se to hodnotí velice špatně, je to pro nás veliké zklamání. Byť se z Pardubic body vozí těžko a jeden bod je určitě dobrý. Když v zápase třikrát vedeme o dva góly, z toho naposledy zhruba pět minut před koncem a nakonec v základní hrací době skončí zápas nerozhodně, potom v prodloužení vítězství ztratíme úplně, nejde mluvit o ničem jiném, než o zklamání."