31.1.2021

Dynamu se v Plzni nedaří, prohrálo 0:3

Osm z deseti posledních venkovních zápasů Pardubice vyhrály. Duel s Plzní už se ale ovládnout nepodařilo. Dynamo v rámci 41. kola Tipsport extraligy padlo 0:3 kvůli nedostatečné produktivitě a chybám v obraně. Nadále tak platí, že v Plzni vyhráli hokejisté Pardubic za tři body naposledy v prosinci 2012.

Tipsport extraliga, 41. kolo, neděle 31.1.2021

3:0
1:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 01:17 Eberle (5/5), 35:48 Rob (Přikryl, Stříteský; 5/4), 57:44 Kvasnička (Gulaš, Kodýtek; 5/5). Rozhodčí: Horák, Pražák – Pešek, Malý. Vyloučení: 1:4, navíc Camara (PCE) 10 min. osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 23:27 (11:11, 8:10, 4:6). Zblokované střely: 15:12. Hity: 6:9. Vhazování: 19:23. Průběh utkání: 3:0.
Plzeň: Frodl – Kaňák, Čerešňák, V. Lang, Stříteský, Vráblík, Jiříček, Kvasnička – M. Lang, Kodýtek, Gulaš – Eberle, Suchý, Pour – Michnáč, Přikryl, Malát – Rob, Dočekal.
Dynamo Pardubice: Barulin – Kolář, Nakládal, Mikuš, Zdráhal, Ďaloga, Bučko, Vála – Paulovič, Poulíček, Blümel – Camara, Roman, Tybor – R. Kousal, Rohlík, Kosticyn – Kusý, Matýs, Horký.

Již v první minutě hry ohrozil plzeňského brankáře střílející Mikuš. Ten však později chyboval v rozehrávce, čehož využil Jan Eberle. Získaný kotouč poslal tvrdou ranou přímo pod horní tyč a Pardubice tak prohrávaly 0:1 hned na začátku. Plzeň pak byla aktivnější, s nebezpečným zakončením Luboše Roba už si ale Barulin poradil, stejně jako s dalšími akcemi rychlých domácích útočníků.

Pardubický brankář týmu nejvíce pomohl ve 14. minutě, kdy vychytal samostatný únik Sebastiana Maláta. V dalším střídání se na druhé straně kluziště ukázal Ondřej Rohlík. Přečíslení dvou na jednoho řešil střelou mezi nohy, Frodl ale stihl zareagovat. Vyrovnat mohl i Matej Paulovič, který ale branku Plzně těsně minul.

Druhou třetinu rozhýbal po čtyřech minutách faul Anthonyho Camary. Tomu se ale trest nelíbil, za peprná slova k sudímu tak obdržel ještě jeden, desetiminutový. Následné oslabení Pardubice zvládly, nejvíce zahrozil Gulaš, střílející těsně mimo branku.

Opakoval se však scénář z první části, Plzeň získala převahu a v půlce utkání byl navíc netradičně vyloučen Barulin za hákování. Ani druhou přesilovou hru ale domácí nevyužili. Dočkali se až ve třetí, faul Nakládala potrestal přesnou dorážkou Luboš Rob. Situaci ještě kontroloval videorozhodčí, který zjistil, že branková konstrukce v době střely ještě byla na svém místě, a gól tak byl potvrzen.

Verdikt byl pro Dynamo budíčkem, zlepšený pohyb hostů vyústil v šanci pro Radoslava Tybora z 39. minuty, kdy Frodl se štěstím zasahoval vyrážečkou. Pardubice se hnaly za snížením i ve třetí dvacetiminutovce. Jejich snažení opět rozbila přesilová hra Plzně, skóre ale zůstalo 2:0 a hosté měli ještě 14 minut na jeho vyrovnání.

Otevřít střelecký účet Dynama mohl z mezikruží otevřít Paulovič. Slovenský útočník nicméně mířil těsně nad plzeňskou klec. Nedlouho poté si i Pardubice vyzkoušely početní výhodu. Ta skončila bez úspěchu, tlak hostů ale pokračoval. Jenže Frodl zůstal stoprocentní a nakonec se ještě jednou radovali domácí. Gulašova přesná přihrávka našla Davida Kvasničku, který dvě minuty před koncem upravil konečný stav na 3:0. Nic na tom nezměnila ani následná Suchého střela do tyče a Michnáčův bekhendový pokus.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Utkání se mi hodnotí dobře, výkon i výsledek byly skvělé. Neměli jsme moc pasáží, kdy by nás soupeř zatlačil. Osobně si cením toho, že jsme Pardubice nepustili do mnoha šancí. Naše defenzivní hra byla velmi dobrá.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Bylo to vyrovnané utkání, začátek zápasu měli lepší domácí, na konci třetiny jsme poměr sil vyrovnali. Ve druhé dvacetiminutovce jsme měli dobrý vstup do třetiny, bohužel nás pak přibrzdila vyloučení, Plzeň se dostala na koně. Většinu třetí části jsme hráli v soupeřově pásmu, bohužel ale v posledních zápasech nedáváme góly. Situace řešíme nevhodně, místo střely nahráváme a obráceně. Musíme zlepšit zakončení, což vychází z tréninku.“