4.12.2020

Druhé vítězství v řadě! Dynamo odváží z Ostravy tři body

Východočeši po výhře nad Českými Budějovicemi vezou tři body z Ostravy a poprvé v sezoně zvítězili podruhé v řadě. Pardubičtí vstoupili do utkání proti Vítkovicím lépe, za deset minut se dostali do dvoubrankového náskoku. Domácí následně dokázali snížit na rozdíl jedné branky, s čímž nebyl spokojený Jan Mandát, který v prostřední části podruhé skóroval a vrátil Pardubicím vedení o dva góly. V poslední části se pak postupně trefili Paulovič a třígólový Mandát, kteří stanovili na konečných 5:1 pro Dynamo.

Tipsport extraliga, 24. kolo, pátek 4.12.2020

1:5
1:2, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 15:48 Hruška (Marosz, Schleiss; 5/4) - 5:12 Mandát (Paulovič, Mikuš; 5/5), 9:54 Blümel (Tybor, Zdráhal; 5/5), 34:12 Mandát (Nakládal; 5/5), 46:11 Paulovič (Ďaloga, Blümel; 5/5), 57:09 Mandát (Camara, Mikuš; 5/4). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Votrubec. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 0. Střely na branku: 28:29 (10:12, 14:9, 4:8). Zblokované střely: 15:15. Hity: 10:7. Vhazování: 26:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
Vítkovice: Svoboda – Štencel, Polák, Kovář, Polášek, Trška, Černý – Ryšavý, Hruška, Lakatoš – Schleiss, Marosz, Šišovský – Lednický, Werbik, Mallet – Dočekal, Dej, Bernovský – Mikyska.
Dynamo Pardubice: Kantor – Kolář, Nakládal, Mikuš, Hrádek, Ďaloga, Zdráhal, Holland – Svačina, Poulíček, Mandát – Camara, Paulovič, Claireaux – Blümel, Kousal, Tybor – Kusý, Rohlík, Zeman.

První možnost na změnu skóre měli Pardubičtí, když na trestnou lavici zamířil ve čtvrté minutě Polák. Dynamo si v početní výhodě nevytvořilo mnoho šancí, přesto vteřinu po návratu Poláka na led otevřelo skóre. Svoboda se blýskl několika skvělými zákroky, ale nedokázal pokrýt puk, naopak se k němu dostal Jan Mandát, jenž vzápětí poslal Pardubice do vedení – 0:1. Hosté nadále pokračovali aktivně, což se vyplatilo. V polovině první dvacetiminutovky se po tečované přihrávce Tybora dostal do zakončení Matěj Blümel, který trefil přesně odkrytou část vítkovické branky – 0:2. Nabuzení hosté o dvě minuty později přidali třetí gól po velkém závaru před brankou. Ten ale nakonec po poradě rozhodčích nebyl Camarovi uznán kvůli přihrávce rukou.

Ve třinácté minutě přišlo první vyloučení z řad Dynama, o několik desítek vteřin později Kusého na trestné lavici doplnil Poulíček. Domácí si dlouho nevypracovali žádnou větší příležitost. Nakonec však po návratu Kusého snížili na rozdíl jedné branky. Po přihrávce Marosze si puk na hokejce srovnal Jan Hruška, ten zvolil ránu do horního růžku a poprvé překonal Kantora – 1:2.

Prostřední část začala příležitostí Ďalogy, slovenský bek mířil nikým neatakován na domácí branku, ale nenasměroval puk ideálně. V polovině klání přišlo vyloučení na obou stranách. Ve hře čtyři na čtyři se dostal do velké příležitosti domácí Schleiss. Vítkovický útočník pronikl do úniku, před Kantorem mu naštěstí pro pardubické hokejisty sjel kotouč z hole.

Na druhé straně Dynamo svoji možnost využilo. Po pasu Nakládala se ke střele dostal Jan Mandát, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:3. Dvě minuty před sirénou signalizující konec druhé třetiny hákoval Ďaloga. Vítkovičtí se v početní výhodě dostali k několika nebezpečným pokusům, ani jeden ale neskončil za zády Pavla Kantora.

Na začátku posledního dějství zkompletoval hattrick na trestné lavici Kusý. Pardubičtí i přes komplikace nedovolili Vítkovicím v přesilové hře skórovat. Úspěšné oslabení Dynamo opět nakoplo. Ďaloga naservíroval puk za obranu Mateji Paulovičovi, který navýšil vedení střelou nad beton Svobody – 1:4. Deset minut před koncem utkání usedl na trestnou lavici domácí Werbik, hosté si však větší šanci nevypracovali. Do konce střetnutí pak tempo hry diktovali právě hráči Pardubic, kteří nastřelili v závěru tyč. Poté přišlo čtyřminutové vyloučení z řad Vítkovic, v početní výhodě stanovil na konečných 5:1 pro Dynamo Jan Mandát, který prolomil své střelecké trápení v letošní sezoně a hned zaznamenal hattrick.

Mojmír Trličík (HC Vítkovice Ridera): „Nejen výsledkově, ale i herním projevem byl soupeř jasně lepší a zaslouženě vyhrál. První třetina z naší strany absolutně katastrofální a mohli jsme být rádi, že skončila jen 1:2. Přestože ve druhé části byl náš výkon o sto procent lepší, tak to na soupeře nestačilo. Ve třetím dějství už to byla hra vabank, ale moc jsme si toho nevytvořili, naopak Pardubice měly několik přečíslení a skóre navýšily. Něco jsme si po zápase řekli, ale zůstane to samozřejmě v kabině. Musíme však zlepšit hru v předbrankových prostorech, a přesilovky ani nemusím zmiňovat. I když jsme jednu proměnili, nezvládáme je tak, jak bychom si představovali a jak by bylo záhodno pro zisk bodů.“

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Chtěl bych kluky pochválit. Podali výborný výkon po celých šedesát minut. Samozřejmě vždycky se najdou nějaká okýnka, ale po taktické stránce jsme spokojeni. Zlepšila se nám produktivita, výborně zachytal brankář a pomohl nám i návrat Roberta Kousala, který je silný na kotouči.“