1.12.2020

Souboj celků ze spodku tabulky zvládlo v prodloužení lépe Dynamo

Zápas dvou posledních týmů extraligové tabulky rozhodně nenudil. Ač si Dynamo vypracovalo už v první třetině dvoubrankový náskok, Motor zvládl vyrovnat a utkání plné šancí, soubojů a zblokovaných střel nakonec dospělo až do prodloužení. To nabídlo několik dobrých příležitostí, nakonec ale bylo přeci jen úspěšnější Dynamo a může si do tabulky připsat dva body.

Tipsport extraliga, 23. kolo, úterý 1.12.2020

České Budějovice

3:2p
2:0, 0:2, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 04:58 Paulovič (Mikuš, Blümel; 5/5), 19:47 Camara (4/5), 62:45 Blümel (Kusý; 3/3) - 29:50 Pýcha (Novák, Gilbert; 5/5), 33:41 Gilbert (Michnáč, Pýcha; 5/4). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Gebauer, Špringl. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku:31:37 (9:12, 11:15, 9:7 - 2:2). Zblokované střely: 20:23. Hity: 8:6. Vhazování: 35:34. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Vladař – J. Kolář, Nakládal, Mikuš, Hrádek, Ďaloga, J. Zdráhal – Svačina, Poulíček, Tybor – Camara, Mandát, Claireaux – Blümel, Anděl, Paulovič – Kusý, Rohlík, Zeman – Machala.
České Budějovice: Čiliak – Vydarený, Plášil, Pýcha, Slováček, Lytvynov, Allen, Pavel – Christov, Venkrbec, Beránek – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – Michnáč, Raška I, L. Bednář – M. Novák, Gilbert, D. Voženílek.

První velkou šanci zápasu měl Motor. Přečíslení tři na jednoho vyřešili českobudějovičtí útočníci kombinací, zakončit však nedokázali. To se povedlo až o pár sekund později, Vladař ale střelu skvělým zákrokem vyrazil. Že puk neskončil za brankovou čárou ještě následně posvětil videorozhodčí.

První gól zápasu si tak mohlo připsat Dynamo. Blümel skvělým pasem našel Mikuše, který nahodil puk před branku, kde ho stihl tečovat za záda dezorientovaného Čiliaka útočník Matej Paulovič - 1:0. Šanci zvýšit náskok domácích měl následně Svačina, Tyborovu nabídku ale zužitkovat nedokázal.

Nebezpečnou přesilovkou se na konci první třetiny prezentoval Motor, po Raškově střele dokonce zazvonila tyč. Byli to ale domácí hokejisté, kteří vstřelili branku. V oslabení se po chybě hostujícího Plášila ujal kotouče Antohony Camara a chladnokrevně prostřelil Čiliaka mezi betony - 2:0.

Na začátku druhé třetiny se mohl náskok Pardubic navýšit na tři branky, Paulovič hledal volného Mandáta, kterému znemožnil zakončení do poloprázdné branky obránce hostujícího Motoru. Následně po nahození Mikuše zazvonila tyč také za brankářem Českých Budějovic.

Motor však nesložil zbraně a několika nebezpečnými pokusy zaměstnával Vladaře. Ten zůstával bezchybný až do času 29:50, kdy překonal 196cm vysokého brankáře Pavel Pýcha. Úplně volného ho našel na pravém kruhu Martin Novák - 2:1.

V následném oslabení Dynama si nejprve tvrdě vyměnili názory domácí kapitán Nakládal s hostujícím Matoušem Venkrbcem. Poté kapituloval Vladař podruhé. Nejdříve se pěknou individuální akcí prezentoval Michnáč, ten však nastřelil pouze tyč, od které se puk odrazil k volnému Davidu Gilbertovi. Ten už neměl problém zakončit do prázdné branky a vyrovnat tak stav na 2:2.

Hned v následujícím střídání se zaskvěli oba brankáři. Hostující Čiliak nejdříve zneškodnil samostatný únik Kusého, na druhé straně Vladař předvedl skvělý zákrok proti přečíslení Christova s Karabáčkem.

Dynamo dobře začalo třetí třetinu. Útok Camara-Mandát-Claireaux dobře napadal a vybojoval si také šanci, ve které však Mandát nedokázal svoji střelu umístit mezi tři tyče. Český útočník se dostal do dobré příležitosti také v dalším střídání svého útoku. Tentokrát jeho střela skončila v lapačce Čiliaka.

Ve třetí třetině už byla na obou stranách znát větší opatrnost, k vidění bylo také daleko méně šancí než v předchozích dvou třetinách. Vše směřovalo do prodloužení se třemi hráči na obou stranách.

V prodloužení nejprve pálil Nakládal příklepem pouze do boční tyče. Následně se Dynamu nepovedlo přečíslení a do šance vyrazil Motor, Vladař ale předvedl úžasný zákrok proti střele do prázdné branky. Rozhodnout se povedlo až Matěji Blümelovi v čase 62:34. Mladý útočník z velkého úhlu překvapil Marka Čiliaka, kterému otřel kotouč o levý rukáv - 3:2.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Dnešní utkání je celkem těžké hodnotit. Jsme samozřejmě rádi za dva body, ale ten výkon dneska nebyl optimální, řekl bych, že asi zatím nejhorší za tu dobu co jsme tady. Budějovičtí měli lepší pohyb, více si věřili na kotouči a myslím, že jsme měli štěstí. Velice dobrý výkon podal Dan Vladař. Určitě se ale musíme do příště zlepšit, protože s tímhle výkonem bychom příště jen těžko bodovali."

Václav Prospal (Madeta Motor České Budějovice): „Zasloužený bod po šedesáti minutách. Pro nás to byl pátý zápas, který došel do prodloužení a ještě jsme nevyhráli ani jeden. Na druhou stranu musím kluky pochválit. Zápas nezabalili, bojovali a dokázali vyrovnat. V určitých momentech jsme byli lepší, jsem akorát smutný, že jsme nedokázali dát ten vítězný gól."