27.11.2020

Tentokrát dva góly stačily! Dynamo porazilo Litvínov 2:1

Vyrovnané utkání bylo k vidění v enteria areně v rámci 21. kola Tipsport extraligy, ve kterém pardubické Dynamo přivítalo Litvínov. Domácí v něm nakonec zvítězili 2:1, když těžili především ze skvělých vstupů do první a třetí třetiny. Branky domácích vstřelili Matej Paulovič s Jurajem Mikušem, jedinou trefu hostů zaznamenal Richard Jarůšek. Dynamo se díky vítězství posunulo na 12. místo v tabulce.

Tipsport extraliga, 21. kolo, pátek 27.11.2020

2:1
1:1, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 1:38 Paulovič (Ďaloga; 5/5), 40:58 Mikuš (Claireaux; 5/5) - 11:39 Jarůšek (Damel, Irving; 5/4). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Šimánek, Zíka. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 25:23 (9:5, 9:7, 8:10). Zblokované střely: 10:17. Hity: 7:5. Vhazování: 26:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Kantor – Kolář, Nakládal, Mikuš, Hrádek, Ďaloga, Holland – Svačina, Poulíček, Tybor – Camara, Mandát, Claireaux – Blümel, Rohlík, Paulovič – Kusý, Anděl, Zeman - Matýs.
Litvínov: Godla – Demel, Irving, Doudera, Balinskis, Ščotka, Kudla, Březák – Jarůšek, Hanzl, Zdráhal – Hübl, Lukeš, Myšák – Petružálek, Gerhát, Látal – Havelka, Helt, Zygmunt.

Pardubice proti Litvínovu začaly fantasticky. Neuběhly ani dvě minuty a domácí se radovali. Po krásné kombinaci poslal Marek Ďaloga puk na úplně volného Mateje Pauloviče, který měl už jednoduchou práci dostat puk do prázdné branky - 1:0! V dalších minutách nadále dominoval domácí celek, ale až do chvíle, kdy se nechal vyloučit Patrik Poulíček a Litvínov šel do přesilovky.

Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Ve 12. minutě se prosadil Richard Jarůšek, který jako první našel puk před Pavlem Kantorem a dokázal ho správně uklidit do sítě - 1:1! Pardubice svoji přesilovou hru na konci první třetiny nedokázaly využít, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Po vstupu do druhého dějství se Litvínov natlačil před branku Dynama a nepouštěl domácí k puku. To se hostům několik minut dařilo a Pardubice měly velké problémy se dostávat pryč z obranného pásma.

Tato převaha hostí pokračovala prakticky celých 15 minut druhé třetiny, dokud se nedostali do oslabení. Do konce dvacetiminutovky už převažoval tlak domácích, kteří si dokázali vytvořit několik slibných příležitostí, ale ani oni se neujali vedení.

A opět tu byl famózní nástup domácího celku, který zopakoval rychlou branku z první třetiny.

Po necelé minutě třetí periody totiž z modré čáry napřáhl Juraj Mikuš a jeho střela zapadla přesně za záda brankáře Godly - 2:1! Do konce zápasu jsme mohli vidět už jen snahu litvínovského celku, který v samém závěru ještě odvolal brankáře. Ani tento pokus se jim nezdařil a podruhé v zápase srovnat nedokázali. Pardubice si tak připsaly důležité 3 body.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Viděli jsme vyrovnaný zápas, do půlky jsme byli lepším týmem, pak jsme tam měli pár závarů, kde jsme to se štěstím ustáli. V poslední třetině dobrý gól, dobrý začátek a pak jsme se to pokusili uhrát s dobrou defenzívou, kde nás i podržel Kantor. Od kluků to byl dobrý a bojovný výkon a tohle vítězství se určitě cení a může nás zase zvednout.“

Vladimír Országh (HC Litvínov): „Nemůžeme být s výsledkem spokojeni, hlavně s první půlkou zápasu. Ve druhé půlce jsme se zlepšili. Věděli jsme, že to bude nejspíše o jednom gólu, který jsme bohužel dostali a přes mnoho šancí jsme další nepřidali. Naše střelecká produktivita je velmi slabá.“