22.11.2020

Velký obrat Dynama dokonán v prodloužení! Rozhodl Ďaloga

První zápas pod novým trenérským vedením a navíc proti velmi silnému Třinci. Tento duel nabídl ofenzivní podívanou s velkým množstvím branek. Dynamo nakonec exkluzivní třetí třetinou vyrovnalo na 6:6 a v prodloužení zásluhou Marka Ďalogy urvalo vítězství 7:6!

Tipsport extraliga, 20. kolo, neděle 22.11.2020

7:6p
2:4, 1:2, 3:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 0:29 Tybor (Poulíček, Svačina; 5/5), 14:42 Svačina (Blümel, Nakládal; 5/4), 26:43 Nakládal (Tybor; 5/5), 41:04 Mikuš (Claireaux, Camara; 5/5), 42:59 Camara (Mikuš, Holland; 4/4), 59:31 Svačina (Nakládal, Kolář; 6/5), 62:53 Ďaloga (Poulíček, Tybor, 3/3) - 5:09 Kundrátek (Jaroměřský, Dravecký; 5/5), 5:51 Stránský (Růžička, Gernát; 5/5), 8:40 Vrána (Růžička, Gernát; 5/4), 18:38 Růžička (Zadina, Vrána; 5/5), 26:10 Stránský (Martin Růžička; 5/4), 36:28 Jaroměřský (Kundrátek; 4/4). Rozhodčí: Horák, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 0. Střely na branku: 31:32 (14:15, 5:12, 9:4 – 1:0) Zblokované střely: 17:11. Hity: 6:13. Vhazování: 28:21. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 7:6.
Dynamo Pardubice: Klouček (19. Kantor) – Kolář, Nakládal, Mikuš, Ďaloga, Zdráhal, Holland – Svačina, Poulíček, Tybor – Camara, Mandát, Claireaux – Blümel, Anděl, Rohlík – Kusý, Paulovič, Zeman.
Oceláři Třinec: Kořenář – Gernát, Doudera, Galvinš, Musil, Jaroměřský, Kundrátek – Stránský, Vrána, Růžička – Zadina, Marcinko, Chmielewski – M. Kovařčík, Jašek, O. Kovařčík – Hrehorčák, Roman, Dravecký – Hrňa.

Pardubické Dynamo zažilo snový nástup. Oceláři se nestačili ani rozkoukat a Pardubice se poprvé radovaly. Po zámku v útočném pásmu se po 29 vteřinách prosadil Radoslav Tybor – 1:0. Velmi útočný hokej pokračoval i nadále. V 6. minutě Třinec srovnal, když se tvrdou střelou podařilo Tomáši Kundrátkovi prostřelit pardubického brankáře – 1:1. O pár sekund později se hosté dostali rázem do vedení, když se Matěj Stránský proháčkoval přes obranu a chytře zasunul kotouč pod Milana Kloučka – 1:2.

Poté se po vyhraném vhazování snažil tvrdou střelou mířenou k tyči překonat Kořenáře Denis Kusý, jeho střelu ale třinecký brankář vytěsnil. Po vyloučení Radoslava Tybora využili třinečtí nabídnutou přesilovou hru, z dorážky si připsal svůj pátý gól v sezoně Petr Vrána – 1:3. Početní výhodu využil také domácí celek. Nejprve sice Blümel orazítkoval jen břevno, poté ale Blümelovi vyšla přihrávka ke druhému mantinelu, kde už číhal volný Vladimír Svačina, který střelou z první překonal Kořenáře – 2:3. Šestou branku v první třetině se podařilo dát hostujícímu týmu, když po zaváhání domácí obrany ujel Filip Zadina s Martinem Růžičkou a druhý jmenovaný překonal Kloučka počtvrté – 2:4.

Úvod druhé třetiny tentokrát patřil Ocelářům. Druhou početní výhodu v zápase využil po krásné přihrávce Růžičky zakončením do prázdné brány Matěj Stránský – 2:5. Dynamo ale brzy odpovědělo. První gól po návratu z Ruska si připsal Jakub Nakládal, jenž využil Tyborovu pobídku – 3:5.

Na Třinci byla v průběhu druhé třetiny vidět mnohem větší kvalita v kombinační hře, která ho dostávala do většího počtu střel a šancí. Ke konci druhé části hry se Pardubice usadily v pásmu hostů a snažily se vytvořit gólové příležitosti k dotažení náskoku Ocelářů. Hosté se zvládli trefit při hře ve čtyřech a navýšili tak svůj náskok na 6:3, autorem branky byl obránce Jan Jaroměřský.

Třetí třetinu začalo Dynamo stejně dobře jako tu první. Po zamknutí Třince v útočném pásmu se ke střele od modré čáry dostal Juraj Mikuš, jehož pokus zapadl do levého horního rohu brány Josefa Kořenáře – 4:6. Ve vlastním oslabení poté po podklouznutí Blümela ujel třinecký útočník do protiútoku, faulem musel šanci uhasit Svačina. Za další minutu Pardubice opět náskok Ocelářů snížily, pěknou střelou se prezentoval Anthony Camara a Dynamo rázem snížilo na rozdíl jediné branky.

Nakládalovi chvíli na to příliš nechybělo a mohlo být vyrovnáno, Kořenář se stačil přemístit. Valentin Claireaux nevyrovnal, trefil tyčku. Pardubice se přesto nevzdaly a příkladně bojovaly až do konce. Nakonec se jim to vyplatilo, třicet vteřin před koncem základní hrací doby vstřelil gól Vladimír Svačina a vyrovnal na 6:6. V prodloužení bylo Dynamo aktivnější a v 63. minutě dokonal obrat obránce Marek Ďaloga.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Chtěli jsme hrát aktivně, což se nám dařilo, dali jsme i první gól. Pak jsme dostali dvě smolné branky, byly lacinější – to nás trochu srazilo. Následoval úsek, kdy jeden hrál s kotoučem, další už moc nebruslili. Druhá třetina byla z naší strany lepší, hrálo se hodně nahoru dolů. Chtěli jsme hrát stále aktivně, protože chceme, abychom nedávali jen jeden nebo dva góly. Musím říct, že třetí třetina byla z naší strany parádní. Klukům musíme poděkovat, protože otočit zápas z 3:6 – navíc s takovým týmem, jako je Třinec – je prostě pecka.“

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „V prvním střídání jsme dostali gól. Poté jsme to otočili, vstřelili další branky, ve třetí třetině jsme ale dostali dva góly za jedinou minutu. Oni chtěli vyhrát víc, my jsme poté přestali hrát a darovali jsme jim zápas.“