2.2.2020

Derby patří Dynamu! Pardubice i podruhé vyhrály v Hradci Králové

Hradec Králové – Vypjaté východočeské derby přineslo pardubickým fanouškům ohromnou radost. Před reprezentační přestávkou vyhráli svěřenci Milana Razýma v Hradci Králové 4:3, zápas plný zvratů rozhodl osm minut před koncem Jan Mandát!

Tipsport extraliga, 43. kolo, neděle 2.2.2020, ČPP Aréna

Mountfield HK

3:4
1:1, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 8:42 Šalda (Pavlík, Jergl; 5/5), 20:46 Smoleňák (Chalupa; 5/5), 47:29 Eklund (Cingel; 5/5) - 4:12 Kusý (5/5), 39:52 Kousal (Zacharčuk; 5/5), 43:50 Blümel (Paulovič; 5/5), 51:55 Mandát (Vondrka, Kousal; 5/5). Rozhodčí: Kika, Stano – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 6617. Střely na branku: 29:21 (13:3, 10:9, 6:9). Zblokované střely: 4:1. Hity: 18:19. Vhazování: 27:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4. Hráči utkání: Radek Smoleňák - Stěpan Zacharčuk.
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Eklund, Cibulskis, Šidlík, Pavlík, Šalda, Čáp – Smoleňák, Cingel, Chalupa – Klíma, Lev, Orsava – Žejdl, Koukal, Perret – Jergl, Kubík, Pavlík.
Dynamo Pardubice: Kantor – Kolář, Zacharčuk, Zdráhal, Mikuš, Holland, Voráček, Ivan – Svačina, Poulíček, Mandát – Tybor, Kousal, Vondrka – Kindl, Harju, Kusý – Paulovič, Rolinek, Blümel.

Do zápasu lépe vstoupili domácí, kteří se od začátku tlačili do pásma soupeře. Hned proti první střele v utkání musel Kantor zasahovat, když od modré čáry střílel Šalda. Po velké chybě při rozehře domácích, na začátku 5. minuty, si puk vzal Denis Kusý a Pardubice tak jely v přesile na domácího brankáře, jmenovaný útočník vzal vše na sebe a puk dostal za záda Mazance - 0:1. Na dorovnání Hradec nečekal dlouho. V 9. minutě domácí obsadili útočné pásmo a po střílené přihrávce od Pavlíka stačilo Robertu Šaldovi puk jen lehce tečovat do brány - 1:1. Pardubičtí na závěru první třetiny museli čelit oslabení. To se jim povedlo parádně a do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:1.

Na začátku druhé třetiny Pardubice inkasovaly. Po 46 sekundách se prosadil Radek Smoleňák, který dostal před bránou hodně prostoru po nahrávce od Chalupy a díky tomu obrátil stav utkání - 2:1. Po tomto gólu se zápas herně vyrovnal. Pardubice se začaly dostávat více do šancí. V samotném závěru druhé třetiny Robert Kousal dokázal vyrovnat gólem do šatny, když mu Zacharčuk poslal puk do jízdy a i přes faul ze strany Hradce dokázal v akrobatickém stylu zakončit - 2:2.

Poslední dějství začalo aktivně a dynamicky. Ve 4. minutě se k puku dostal Paulovič, který nahodil puk na bránu Mazance před kterého se dostal Matěj Blümel, ten nejdříve puk tečoval bruslí a až potom poslal kotouč hokejkou do sítě. Jeho gól muselo potvrdit až video. O pár minut později muselo video opět zasahovat, když po nahrávce Cingela zakončoval před brankou Oscar Eklund. Nemuseli jsme dlouho čekat a rozhodčí si pro radu k videu musel dojet znovu. Tentokrát rozhodčí branku neuznal domácímu Jerglovi, který jel osamocen na Kantora, ten vykopl svou pravou tyč ještě předtím, než puk přejel přes brankovou čáru. Poté využil rozruchu před hradeckou brankou Jan Mandát, který si našel puk mezi bruslemi a zajistil tak Pardubicím důležité tři body. - 3:4.

Tomáš Martinec (Mountfield Hradec Králové): „Samozřejmě je to veliké zklamání, ani druhé domácí derby jsme nezvládli. Už začátek byl od nás zase špatný, hned jsme dostali gól a byli pod tlakem. Naštěstí se nám povedlo vyrovnat a myslím, že když jsme na začátku druhé třetiny dali gól, měli jsme zápas, alespoň opticky se tak zdálo, pod kontrolou. Měli jsme další šance a mohli jsme Pardubicím odskočit, ale udělali jsme velkou chybu na konci, kdy jsme osm vteřin před koncem dostali gól. Jak jsme druhou třetinu skončili, tak jsme vlezli do třetí, hned jsme dostali branku. Zápas se nevyvíjel dobře, ale znovu jsme se do něj vrátili. Pak už byl sled událostí, kdy jsme dali gól a mohli jít do vedení, po videu ale gól neplatil a vzápětí jsme dostali na 3:4. Pak už jsme to honili, ale nedohonili. Samozřejmě gratulujeme Pardubicím, musíme ale na zápas co nejrychleji zapomenout. Čeká nás finále Ligy mistrů, potřebujeme se na něj připravit.“

Michal Mikeska (Dynamo Pardubice): „Myslím, že zápas splnil všechny parametry derby. Byly tam neuznané i přiznané góly, střety, atmosféra byla hrozně hezká a oba týmy se rvaly o výsledek. Naši hráči podali velmi nadstandardní výkon, bylo vidět, že mužstvo pořád bojuje a bude bojovat do konce. Jdeme si za záchranou a uděláme pro ni naprosto vše, co bude v našich silách. Byl to skvělý výkon, velmi dobrý.“