28.12.2019

Dynamo si z Olomouce odvezlo vítězství

Olomouc – Utkání na olomouckém ledě se vyvíjelo poměrně vyrovnaně. K rozhodujícímu zvratu došlo až ve třetí třetině, do které se vstupovalo za stavu 1:1. V závěrečné dvacetiminutovce rozhodl gól Radoslava Tybora, který tak zajistil svému týmu tři cenné body. Dynamo tak slaví pod trenérem Razýmem první vítězství.

Tipsport extraliga, 31. kolo, sobota 28.12.2019, Zimní stadion Olomouc

Olomouc

1:2
1:0, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 10:03 Klimek (Musil; 4/5) - 21:30 Harju (Poulíček; 5/5), 42:02 Tybor (Mandát; 5/5). Rozhodčí: Lacina, Obadal – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4521. Střely na branku: 29:20 (8:12, 15:4, 6:4) . Zblokované střely: 5:2. Hity: 2:2. Vhazování: 18:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2. Hráči utkání: Pavel Musil - Ondřej Kacetl.
Olomouc: Konrád – Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík, Škůrek – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, Nahodil, Musil – Káňa, Kolouch, Olesz – Laš, Skladaný, Bambula.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Kolář, Voráček, Eklund, Holland, Mikuš, Zdráhal, Ivan – Svačina, Mandát, Tybor – Harju, Poulíček, Látal – Kusý, Vlach, Kindl – Pochobradský, Matýs, Beran.

Oba týmy vstoupily do úvodu zápasu s vyrovnaným nasazením. Otevírací gól dokázal i přes hru v oslabení vstřelit olomoucký Lukáš Klimek, který v polovině první třetiny prostřelil výstroj pardubického Kacetla. Dynamo si sice dokázalo vybojovat několik nadějných akcí, ale v průběhu první části utkání nedokázalo Kohoutům odpovědět. Do druhé třetiny tak odcházeli domácí v poněkud výhodnější pozici.

V druhé dvacetiminutovce Pardubice rapidně zvýšily nápor na soupeře, což s sebou také přineslo vyrovnávací gól. Střelcem byl útočník Johan Harju, který se ve 22. minutě prosadil svou střelou z levého kruhu a vymetl tak pavučiny v olomoucké bráně. Hosté po srovnání skóre mírně přitvrdili a poskytli tak Olomouci čtyři přesilové hry, které ovšem nebyly domácím celkem využity. Stav byl tak po druhé třetině 1:1.

Závěrečná třetina se přiklonila na stranu hostů, kteří dokázali v 43. minutě vstřelit důležitou branku, díky níž se dostali do jednogólového vedení. Po pasu Mandáta vstřelil nakonec vítězný gól Radoslav Tybor. Pardubický tým po zbytek zápasu podržel především gólman Ondřej Kacetl, který za svá záda už nepropustil žádnou z olomouckých střel. Dynamo si tak po dlouhé době připisuje vítězství a domů si odváží důležité tři body.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Těžko jsme se do toho dostávali, ale dokázali jsme si vybojovat gól na 1:0. Potom ovšem Pardubice předvedly dobrou hru v obranném pásmu, těžko jsme se tam prosazovali do nějakých střeleckých příležitostí a těch šancí jsme si tolik nevytvořili. Pardubice přidaly ještě druhý gól a my jsme tam poté měli dvě šance, které jsme bohužel nedali, a díky tomu jsme prohráli."

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Myslím si, že zápas byl po celých 60 minut vyrovnaný. Chvíli jsme měli ze hry více my, chvíli zase domácí, ale nebylo to nic drtivého ani z jedné strany. My jsme za tři body samozřejmě velmi rádi, ale teď je to spíše o tom, aby pro nás těch vítězství a bodovacích zápasů bylo víc. Sice jsme vyhráli, ale je to jenom první krok. Oproti minulým zápasům jsme určitě zlepšili obrannou fázi a dobře se nám do ní zapojovali i útočníci. Samozřejmě, že mezery se dají najít vždy, ale to, že jsme dobře bránili, je pro nás pozitivní."