1.12.2019

Dynamo na ledě třineckých Ocelářů padlo

Třinec - Pardubicím se v Třinci nepodařilo podchytit úvod zápasu, když hned v první třetině inkasovaly tři góly, které výsledek utkání výrazně ovlivnily. Dynamo mělo plné ruce práce s agresivní hrou soupeře, naopak samo recept na defenzívu Ocelářů nenašlo. Tři vítězné body si tak po výsledku 7:0 připisují domácí Oceláři.

Tipsport extraliga, 24. kolo, neděle 1.12.2019, Werk arena

7:0
3:0, 0:0, 4:0
Branky a nahrávky: 3:27 Krajíček (Martynek, Hrehorčák; 5/5), 12:58 Chmielewski (Dravecký, Kovařčík; 5/4), 19:38 Stránský (Krajíček, Hrňa; 5/4), 42:48 Martynek (Novotný; 5/5), 50:07 Chmielewski (Kundrátek, Gernát; 5/5), 53:53 Adamský (Martynek, Novotný; 5/5), 54:50 Dravecký (Gernát, Hrňa; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 4055. Střely na branku: 40:13 (12:3, 12:3, 16:7). Zblokované střely: 16:6. Hity: 4:9. Vhazování: 31:22. Průběh utkání: 0:7. Nejlepší hráči: Aron Chmielewski - Jan Mandát.
Oceláři Třinec: Kváča – Gernát, Kundrátek, Doudera, Krajíček, Galvinš, Musil, Zahradníček – Hrehorčák, Vrána, Stránský – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Novotný, Martynek.
Dynamo Pardubice: Kantor – Eklund, Holland, Kolář, Voráček, Mikuš, Zdráhal, Ivan – Mandát, Kousal, Blümel – Machala, Harju, Kindl – Kusý, Vlach, Knotek – Beran, Pochobradský, Matýs.

Třinec nasadil v úvodu utkání velké tempo a již v čtvrté minutě dokázal vstřelit vedoucí gól, když si Rostislav Martinek našel mezi kruhy nehlídaného Lukáše Krajíčka, který následně propálil Kantora mezi betony. Dynamo se sice snažilo odpovědět, ale tlak na bránu ze strany Ocelářů byl viditelně větší. Ve 13. minutě zvýšili domácí svůj náskok zásluhou střely Arona Chmielewského, který využil přesilovou hru a svou střelou z mezikruží dostal puk za záda pardubického Kantora. Ani to ovšem Třinci nestačilo. Pouhých dvacet vteřin před koncem první třetiny Dynamo inkasovalo potřetí, tentokrát po další přesilovkové ráně, tentokrát z čepele Matěje Stránského.

Ve druhé třetině Pardubice zlepšily pohyb a zaměstnaly tak nejen obranu soupeře, ale i třineckého gólmana Petra Kváču. Velmi nadějnou akci předvedli Pardubičtí čtyři minuty před koncem druhé části, když se po přihrávce Romana Vlacha dostal ke střele kapitán Jan Kolář, který pálil z levého kruhu. Třinecký Kváča ovšem zachoval klidnou hlavu a svým dalším úspěšným zákrokem nedal Dynamu šanci odpovědět na třígólový náskok Ocelářů. Druhá třetina tak nepřinesla žádnou situaci, která by dosavadní stav utkání změnila.

Štěstí Dynamu nepřálo ani v posledním dějství, které přineslo jen navýšení hostující ztráty, když se puk dostal za záda pardubického Kantora dokonce čtyřikrát. Jako první se v 43. minutě prosadil domácí Rostislav Martynek, kterého krátce poté následoval Aron Chmielewski a zvýšil tak vedení svého týmu na 5:0. Pozadu nezůstal ani třinecký kapitán Martin Adamský, jenž dokonale využil chytrého pasu Martynka zpoza branky. Jako poslední prostřelil brankáře Kantora ideální tečí pět minut před koncem Vladimír Dravecký.

Konečný stav zápasu byl 7:0 ve prospěch třineckých Ocelářů, Dynamo si na další bodový zisk bude muset počkat minimálně do soboty, kdy před vlastními fanoušky hostí v enteria areně pražskou Spartu.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Nám vyšel start do utkání podle představ. Dali jsme dva rychlé góly, na konci první třetiny jsme si pomohli další přesilovkou a dostali se do vedení 3:0. Ve druhé třetině si Pardubice vytvořily šance, ve kterých minuly bránu anebo jim uskočil puk. To byl varovný prst. Ve druhé desetiminutovce druhé třetiny jsme se zlepšili, měli jsme hodně šancí a bylo to o jednom gólu, který by nás pustil do vedení 4:0. To se povedlo Rosťovi Martynkovi a potom to nabralo spád. Přebruslovali jsme je, neustále jsme si vytvářeli další šance. Bylo to pro ně těžké. Jsme ale rádi za takový zápas."

Radek Bělohlav (HC Dynamo Pardubice): „Totálně nepovedené utkání. Všechny věci, které se v první třetině staly, jsme v přípravě před zápasem detailně rozebírali a bohužel jsme se vůbec nepřiblížili k tomu, co jsme chtěli hrát. První třetina určila všechno, po dlouhé cestě jsme prohrávali 0:3. Druhou třetinu jsme odehráli jakž takž, dostali jsme se i do nějakých šancí, ale pod vlivem výsledku nedokážeme z toho ani pořádně vystřelit. Pak už jsme zápas vůbec nezvládli."