3.11.2019

Reparát složen! Dynamo v derby vrátilo Hradci porážku

Hradec Králové - Pardubičtí dokázali v 17. kole porazit v rámci východočeského derby hradecký Mountfield! O branky, jež zaručily plný počet bodů, se postarali Blümel, Tybor, Kousal a dvakrát švédský forvard Johan Harju. Dynamo si tak z ledu hradecké ČPP Arény odváží po výsledku 5:2 velmi cenné tři body do tabulky.

Tipsport extraliga, 17. kolo, neděle 3.11.2019, ČPP Aréna

Mountfield HK

2:5
1:1, 0:2, 1:2
Branky a nahrávky: 16:31 Rosandić (F. Pavlík, Jergl; 5/5), 55:58 Klíma (Cibulskis; 5/5) - 09:56 Harju 5/5, 22:09 Blümel 5/5, 30:48 Tybor (J. Kolář, Mandát; 5/4), 42:19 Harju (Machač, Mandát; 5/5), 59:14 60. R. Kousal 5/6. Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Špůr, Špringl. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 6446. Střely na branku: 38:29. Zblokované střely: 6:1. Hity: 17:13. Vhazování: 48:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5. Hráči utkání: Mislav Rosandič – Johan Harju.
Mountfield HK: Mazanec – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandić, Allen – Smoleňák, Koukal, Červený – Klíma, Cingel, M. Chalupa – Jergl, Kubík, R. Pavlík – Paulovič, Rákos, Perret.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Ivan, J. Kolář, J. Zdráhal, Mikuš, Oliva – Tybor, R. Kousal, D. Kindl – Harju, Mandát, Kusý – Blümel, Pochobradský, Látal – Matýs, J. Kloz, Machač.

Jubilejní třicáté východočeské derby začalo vyloučením, Ondřej Matýs hned ve 3. minutě hákoval Petra Zámorského. Hokejistům Hradce Králové početní výhoda nevyšla, naopak skórovat mohli Pardubičtí, když Tyborova střela proletěla těsně kolem tyče. To, co se nepodařilo Tyborovi, napravil v desáté minutě Johan Harju, po přečíslení Dynama zakončoval právě švédský útočník, jeho střela do betonu se odrazila do jeho brusle, a následně za záda Mazance. Johan Harju mohl pak navýšit na rozdíl dvou branek, místo střely však zvolil přihrávku na Denise Kusého, která byla beky Mountfieldu vystižena. Hradečtí obránci se po pardubickému nezdaru vyznamenali znovu, Filip Pavlík našel v mezikruží Mislava Rosandiče, ten bekhendem dokázal překonat Ondřeje Kacetla, čímž vyrovnal stav utkání.

Druhá část hry začala nebezpečným tlakem hradeckých Lvů, kteří ovšem nedokázali žádnou z šancí využít. Naopak na druhé straně se ke kotouči dostal Matěj Blümel, jenž střelou do horní části branky vstřelil svůj druhý gól v probíhajícím ročníku. V polovině zápasu si Richard Nedomlel za faul na Denise Kusého vysloužil trest na 2 + 10 minut, čehož hráči Dynama bleskově využili, trajektorii Kolářovy rány od modré čáry dokázal změnit Radoslav Tybor, který potřetí rozveselil pardubické fanoušky. Zhruba o tři minuty později mohli být příznivci Pardubic ještě šťastnější, do samostatného úniku se dostal Denis Kindl, jeho střela ale minula branku. Do konce třetiny bylo ještě k vidění několik slibných šancí na obou stranách, Allen se do zakončení před Kacetlem vůbec nedostal, Johan Harju, sedm vteřin před zazněním sirény, prostor tří tyčí trefil, Mazanec však lapačkou pohotově zasáhl.

Na začátku třetí dvacetiminutovky měli domácí k dispozici zhruba půl minuty z trestu Oscara Eklunda, šance na snížení nepřišla. To Dynamo si s šancí v podobě protiútoku poradilo na jedničku, Machač našel křížnou příhrou volného Johana Harju, který dokázal puk nasměrovat mezi přesouvajícího se Mazance a tyčku. Šest minut před koncem souboje přišla poslední šance na zvrat skóre pro domácí, za držení zamířil na trestnou lavici Ondřej Matýs, lavička Hradce Králové navíc odvolala gólmana Mazance, což se vyplatilo. Cibulskis našel na pravém kruhu volného Kevina Klímu a dvaadvacetiletý útočník hostujícího Kacetla překonal. Povzbuzení hráči Hradce poté ještě několikrát odvolali brankáře, ale velké šance nedokázali proměnit v branku. Prázdnou bránu navíc třičtvrtě minuty před koncem trefil Robert Kousal a upravil skóre na konečných 5:2 pro pardubické Dynamo.

Radek Bělohlav (trenér HC Dynamo Pardubice): „Myslím si, že jsme vydrželi úvodní tlak soupeře a potom si naší aktivitou dnešní výsledek zasloužili. Ke konci nás soupeř zatlačil, ale náskok byl dostatečný. Jsme rádi, že jsme před přestávkou vybojovali tři body.“

Petr Svoboda (asistent trenéra Mountfield HK): „Já si myslím, že dnes Dynamo zaslouženě vyhrálo, protože jsme mu nabídli spoustu šancí, hodně přečíslení, které využilo. Zápas se pro nás lámal ve druhé třetině, kdy jsme za nerozhodného stavu měli pár šancí, ale nevyužili jsme je. Dynamo pak odskočilo na 3:1. Jak říkám, Pardubice dnes byly lepší a zaslouženě vyhrály.“