27.10.2019

Po rychlém obratu patří body Mladé Boleslavi

Pardubice - Odveta za úvodní porážku s Mladou Boleslaví pardubickým hokejistům nevyšla. V duelu sice více než čtyřicet minut hry vedli, nakonec ale po dvou slepených gólech proti Bruslařům padli výsledkem 1:2. Jediný gól Dynama v utkání vstřelil již ve třetí minutě Denis Kusý.

Tipsport extraliga, 14. kolo, neděle 27.10.2019, enteria arena

Mladá Boleslav

1:2
1:0, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 2:13 Kusý (Kloz; 5/5) – 46:13 Skalický (Zbořil, Vondrka; 5/5), 48:17 Kurka (Ševc, Flynn; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Micka – Ganger, Klouček. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 7718. Střely na branku: 33:19 (6:11, 12:5, 15:3). Zblokované střely: 8:14. Hity: 7:7. Vhazování: 22:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Nejlepší hráči: Oscar Eklund - Gašper Krošelj.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Ivan, Kolář, Zdráhal, Mikuš – Tybor, R. Kousal, Mandát – Matýs, Harju, Kindl – Machala, Kloz, Kusý – Blümel, Pochobradský, Látal – Machač.
Mladá Boleslav: Krošelj – Kurka, Ševc, Fillman, Hrbas, Pláněk, Dlapa, Klikorka – Skalický, Zbořil, Vondrka – Klepiš, Cienciala, Pabiška – Stránský, Bičevskis, Zohorna – Kousal, Najman, Flynn.

Domácí Dynamo začalo první třetinu velice aktivně. Hned během prvních vteřin utkání se k nebezpečné tečované střele dostal Jan Mandát, tato šance ovšem v síti ještě neskončila. Gól se podařilo vstřelit o malou chvíli později, když Jan Kloz předložil skvělou přihrávku na volného Denise Kusého, jenž tuto šanci střelou k tyči proměnil. Mladá Boleslav zahrozila z podobné možnosti, ve které Pardubice skórovaly. Pavel Kousal trefil jen připravenou lapačku Ondřeje Kacetla. Dynamo mohlo navýšit skóre na 2:0 poté, co Boleslav zachybovala při rozehrávce, ale Matěj Blümel poslal střelu jen po ledě a Krošeljovi nenadělala žádný problém.

První vyloučení utkání nastalo až začátkem druhé třetiny. Faulem se provinil Jakub Klepiš, ale Dynamo se prosadit nedokázalo. Několik vteřin poté, co vypršel trest Jakuba Klepiše se šel nedobrovolně posadit na trestnou lavici i Michal Vondrka. Ani druhá přesilová hra Pardubic ale úspěšná nebyla. Základní hrací doba se překlopila do druhé části a ve 31. minutě se po krásné kombinační akci ke střele dostal Radoslav Tybor. Gašper Krošelj ale stále držel Mladou Boleslav nad vodou. O čtyři minuty později si Matěj Blümel elegantně obhodil Jakuba Klepiše, který ho zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku a už podruhé musel jít na trestnou lavici. Ani třetí přesilovka nebyla využita a skóre se v prostředním dějství tedy nepohnulo.

V úvodu třetí třetiny se naskytla příležitost pro Skalického, kterého vyslal do útoku Vondrka, Kacetla překonat nedokázal. Za další tři minuty se už mohl Pavol Skalický radovat. Po křižném pasu Adama Zbořila pálil z voleje a zakončil za bezmocného Ondřeje Kacetla. Mladá Boleslav otočila skóre ve vlastní prospěch ve 49. minutě, kdy se dokázal od modré čáry prudkou střelou po zemi trefit obránce Jiří Kurka. Při hře bez brankáře se Dynamo nedokázalo prosadit a s Mladou Boleslaví podruhé v sezoně prohrálo.

Radek Bělohlav (trenér HC Dynamo Pardubice): „Na jeden gól se těžko vyhrává, málokdy. My máme problém s góly, přetrvává, takže takovéto zápasy hold přijdou. V naší situaci uděláme ve třetí třetině tři chyby, dvě špatná střídání a dva góly rozhodnou zápas. Musíme se prosazovat v situacích, kdy ty góly mají padat a o těch gólech to je. V hokeji góly padají, musíme ty šance využívat a o tom to je. Brankář chytá, řekněme, že obrana se stabilizovala a my ty góly nedáváme. Až dáme nějaké dva tři góly, budeme sbírat body, takhle je to těžší.“

Radim Rulík (trenér BK Mladá Boleslav): „Začátek jsme si představovali trochu jinak, dostali jsme hned na začátku první třetiny asi ze třetího střídání gól, což bylo strašně brzy. Myslím, že nás to trochu poznamenalo a pak pro nás bylo strašně důležité, že jsme po dvou třetinách prohrávali jen o jeden gól. Že jsme přestáli první oslabení, myslím, že byla ve druhé třetině dvě za sebou. Po oslabeních se dostaly Pardubice do tlaku, který jsme ustáli a ve třetí třetině jsme věřili, že jsme schopni nějaký gól dát, když nebudeme inkasovat. Jsme rádi, že jsme to otočili, ale myslím si, že jsme byli jen šťastnější.“