22.9.2019

Dynamo doma těsně nestačilo na Mountfield

PARDUBICE — Devětadvacáté východočeské derby nabídlo v enteria areně vyrovnanou podívanou, Dynamo nevyužilo v první třetině tři přesilové hry a poté inkasovalo. O vyrovnání se postaral ve 31. minutě využitou početní výhodou Marek Hovorka, jenže poté přišel smolný vlastní gól domácího celku. I přes útočnou snahu se Pardubicím znovu vyrovnat nepodařilo a prohrály těsně 1:2.

Tipsport extraliga, 4. kolo, neděle 22.9.2019, enteria arena

Mountfield HK

1:2
0:1, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 30:56 Hovorka (Piché; 5/4) – 16:55 Rosandić (M. Chalupa, Miškář; 5/5), 32:18 F. Pavlík (Cibulskis, Kubík; 5/4). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zika. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 9253. Střely na branku: 22:30 (11:10, 5:7, 6:13). Nejlepší hráči: Marek Hovorka – Marek Mazanec. Zblokované střely: 9:16. Hity: 11:4. Vhazování: 34:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, J. Kolář (C), Piché, Mikuš, J. Zdráhal, Ivan – Harju, R. Kousal, Tybor – D. Kindl, Mandát (A), Hovorka – Machala, Poulíček (A), Látal – M. Kratochvil, Pochobradský, Matýs.
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Zámorský, Cibulskis, Gaspar, Rosandić, F. Pavlík, T. Voráček – Perret, Bičevskis, Dragoun (A) – Červený (A), Rákos (C), Smoleňák – Jergl, Cingel, Paulovič – Miškář, Kubík, M. Chalupa.

Pardubice vstoupily do prvního východočeského derby letošní sezony aktivně, hned po dvou minutách hrály první početní výhodu. Tu však nedokázaly zužitkovat, tři minuty po jejím konci hrály opět v početní výhodě a ta už snesla přísnější parametry. Denis Kindl z levého kruhu nastřelil Mazancův beton, hradecký brankář byl hodně vyjetý a dal tím prostor pro zajímavé dorážky. Puk skákal na jeho brankovišti, ale brankovou čáru nepřekročil. Chvíli poté přišla střela Eklunda, která trefila do zad stojícího Kousala, od kterého se puk odrazil k volnému Johanu Harjuovi, jenž ale ve velké šanci ztroskotal na Mazancovi.

Ani svou třetí přesilovku Dynamo nevyužilo, zároveň se ale úspěšně ubránilo početní výhodě Hradce Králové. Domácí mohl poslat do vedení Jan Mandát, který v první chvíli mířil sám na Mazance, ten jeho jedovatou střelu vyrazil levým betonem. Na konci 17. minuty předvedli hosté rychlou akci, která si na samotném konci vysloužila přízvisko gólová. Rychlá kombinace v útočné třetině přivála puk na hokejku Mislava Rosandiče, jenž měl dostatek času na zakončení a poslal Mountfield do vedení – 0:1.

Svěřenci trenéra Lubiny nezačali druhou dvacetiminutovku ideálně, třikrát po sobě se museli bránit ve čtyřech, což je sice stálo mnoho sil, ale neinkasovali. Naopak mohli srovnat krátce po návratu Tybora z trestné lavice, Tybor připravil kotouč pro Ondřeje Machalu, jenž se natlačil před Mazance, jeho zakončení mu ale gólman Mountfieldu vyrážečkou zastavil. V polovině utkání už se ale domácí radovali z vyrovnávací branky, tu přinesla využitá přesilová hra. Kombinace v útočné třetině znamenala kotouč pro Marka Hovorku, který ho po ledě poslal mezi Mazancovy betony, o něž se sice zpomalil, nakonec ale doklouzal mezi betony hradeckého brankáře do sítě – 1:1!

Jenže nerozhodný stav netrval moc dlouho, také Hradec Králové se prosadil v početní výhodě, pomohla mu k tomu ale notná dávka štěstí. Filip Pavlík hledal přihrávkou z levé strany spoluhráče před brankou a pardubický obránce Juraj Mikuš srazil kotouč za bezmocného Kacetla – 1:2. V závěru třetiny založil akci přesným pasem Piché, po střele se puk volně kutálel hradeckým brankoviště, nakonec vyplul těsně vedle pravé tyče branky hostí.

Po začátku třetí části bez výraznějších šancí na obou stranách mělo Dynamo k dispozici přesilovou hru, z ní však nic nevytěžilo. Při hře čtyři na čtyři si necelých deset minut před koncem domácí vytvořili dvě nadějné šance, jenže zakončení v podání Machaly ani Hovorky vyrovnání neznamenalo. Pardubičtí hokejisté nepolevovali a přišel další nedovolený zákrok Mountfieldu, na konci přesilovky měl Mazanec plné ruce práce se střelou Mandáta. Spasitelem Pardubic se mohl stát Radoslav Tybor, po rychlém pasu od Kousala vyslal ostrý projektil, trefil však pouze masku Mazance. Domácí další recept na dobře chytajícího gólmana hostí nenašli a museli skousnout těsnou porážku.

Radek Bělohlav (HC Dynamo Pardubice): „My jsme naopak těch přesilovek proměnili málo, využili jsme jen jednu. Myslím si, že utkání rozhodla druhá třetina, kdy jsme měli pět vyloučených. Za prvé jsme dostali gól, druhá věc je, že jsme ale ztratili spoustu sil, které nám v závěru chyběly na vyrovnání.“

Petr Svoboda (Mountfield HK): „Myslím si, že jsme dnes měli horší pohyb než v předešlých zápasech a z toho pramenily naše vyloučení. Měli jsme jich opravdu spoustu a ani přesilovky jsme nesehrály dobře. Bylo to opravdu upracované, ubojované. Myslím si, že jsme třetí třetinu zvládli takticky dobře, kluci tam nechali všechno a jak jsme říkal, ubojovali to. Toho dnešního vítězství si hrozně ceníme a děkujeme fanouškům.“