16.4.2019
David Panuška, Jan Hrabal

Dynamo otočilo i v Chomutově a zůstává extraligové!

CHOMUTOV — Také na ledě Pirátů doháněli hokejisté Pardubic dvoubrankové manko a úspěšně! Díky výhře 7:5 tak mohli Východočeši spolu s opět zaplněným sektorem svých fanoušků, kteří v závěru vyvolali i jméno hlavního trenéra Ladislava Lubiny, oslavit již osmou výhru v baráži! Dynamo má již 24 bodů a uhájilo tak svou příslušnost k elitě.

Tipsport extraliga, BAR9, úterý 16.4.2019, ROCKNET ARÉNA

Piráti Chomutov

5:7
3:1, 1:4, 1:2
Branky a nahrávky: 0:27 Koblasa (Klhůfek, Sklenář; 5/5), 18:35 Klhůfek (Sklenář; 5/3), 18:55 Koblasa (Duda, Huml; 5/4), 28:57 Chlouba (Trefný; 5/5), 50:40 Chlouba (Chrpa; 5/5) – 11:50 Poulíček (Machala; 5/4), 23:02 Bubela (Hovorka, Budík; 5/5), 28:51 Sýkora (Dušek, Schaus; 5/5), 35:23 Horký (5/5), 39:59,84 Ihnačák (Rolinek, Sýkora; 4/5), 50:27 Machala (Horký, Holland; 5/5), 55:29 Hovorka (Ihnačák, Schaus; 4/5). Rozhodčí: Kika, Kubičík – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:5 (2:3, 1:1, 3:1). Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2671. Střely na branku: 33:32 (14:12, 11:8, 8:12). Srážky: 9:6. Vhazování: 27:30. Blokované střely: 8:8. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:6, 5:6, 5:7.
Piráti Chomutov: Peters – Dietz, Flemming, Štich, Knot, Trefný, Blaha, Kovář – Koblasa, Sklenář, Klhůfek – Tomica, Huml, Stránský – Dlouhý, Šťovíček, Duda – Chrpa, Chlouba, Svoboda.
Dynamo Pardubice: Kacetl (20:00 Klouček) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Porseland, Budík, Nedbal – Sýkora, Ihnačák, Perret – Hovorka, Bubela, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Dušek.

Piráti do utkání vstoupili bleskurychle, když se po sedmadvaceti vteřinách prosadil Petr Koblasa, jenž v signalizované výhodě navázal na Pavla Klhůfka a poslal volně ležící puk do sítě – 1:0. Nadále byli domácí aktivnější, jenomže ani střelec úvodního gólu nebo Brett Flemming neuspěli.

Před polovinou dějství během signalizované výhody Justin Peters zlikvidoval obřím skokem pokus Ondřeje Machaly. Ve dvanácté minutě vyrazil do úniku opět rychlík s číslem 71, předložil puk Patriku Poulíčkovi, který ve vlastním oslabení srovnal – 1:1. Za pár okamžiků Ondřeje Machalu v úniku zastavil za cenu dvou trestných minut Ronald Knot, jehož faul nepotrestal ani střelou do protipohybu brankáře Luboš Horký.

V devatenácté minutě Piráti stoprocentně využili 65 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři. Nejprve Pavel Klhůfek z pravého kruhu trefil bližší šibenici a následně ze stejné pozice Petr Koblasa našel místo opět ve vrchních patrech branky – 3:1.

Do prostřední části Ondřej Kacetl přenechal místo mladšímu Milanu Kloučkovi, který na úvod uhájil svou klec v oslabení. Ve čtyřiadvacáté minutě z rychlého protiútoku udeřil Miloš Bubela, který se protáhl do bekhendového blafáku a snížil – 3:2.

Těsně před polovinou základní hrací doby se Dynamo vymanilo z tlaku a střelou z levého kruhu na vzdálenější tyčku srovnal na 3:3 Petr Sýkora, na něhož za šest vteřin odpověděl Roman Chlouba po individuální akci na levém křídle – 4:3.

Ve 36. minutě srovnal Luboš Horký, jenž využil prostoru na ose hřiště – 4:4. Za okamžik se ROCKNET ARÉNA radovala popáté, ale předčasně, protože gólu bylo dosaženo vysokou holí Radka Dudy. Tvrdá rána přišla vteřinu před sirénou, když se prohnal obranou Brian Ihnačák a v přesilovce poprvé poslal Pardubice do vedení – 4:5.

Ve třetí třetině mělo první šanci Dynamo a Ondřej Machala, jenž na konci přečíslení nepřehodil brankářům beton. Ve 48. minutě Patrik Poulíček projel po pravé straně, ale nezakončil přesně, protože byl faulován. Následnou přesilovku Dynamo nevyužilo, ale chvíli na to už v úniku Ondřej Machala nezaváhal a bekhendovým blafákem zajistil Východočechům odskočení na dva góly – 4:6.

Za třináct vteřin zadělal na drama Roman Chlouba, který opět bleskurychle odpověděl – 5:6. Piráti nabídnutou přesilovku nevyužili, za Dynamo to na sebe vzal Marek Hovorka a z pravého kruhu na vzdálenější tyčku posedmé rozvlnil síť v domácí brance – 5:7. Dynamo náskok udrželo a po utkání poděkovalo skvělým fanouškům za podporu v celé sezoně.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „V první řadě musím pogratulovat Pardubicím k zachování extraligy. Klobouk dolů jak po sezoně, jakou měly, těžkou baráž zvládly. Utkání jsme měli výborně rozehrané, vedli jsme a pomohli jsme si dokonce i přesilovkami pět na tři a pět na čtyři. Vedli jsme o dva góly, ale bohužel, jak je celoročním zvykem, jsme utkání ztratili. Dělali jsme hrozné hrubky v obraně. Hrajeme hrozně složitý hokej a jsme za to potrestaní. Víceméně jsme si dneska podepsali ortel a de facto padáme z extraligy.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Chtěl bych poděkovat klukům, jak perfektně baráž zvládli, že jsme se již nyní zachránili respektive jsme extraligu udrželi. Je to pecka. Bylo důležité, že jsme se po první třetině dokázali dostat do utkání a nepoložili jsme se. Dali jsme góly. Byl to divoký zápas, ale je skvělé, že jsme ho zvládli.“