Famózní obrat! Dynamo vyhrálo v Kladně 5:3

14.04.2019 | Jan Hrabal

KLADNO — Díky vynikající třetí třetině dokázali hokejisté Pardubic oplatit Kladnu úterní prohru, na ČEZ Stadionu zvítězili 5:3. Dynamo vstupovalo do třetí části hry s dvougólovým mankem, díky ale čtyřbrankovému tornádu zápas zcela otočilo a v tabulce prolínací soutěže svému sokovi odskočilo! Dvakrát se trefili Patrik Poulíček a Marek Hovorka, důležitý gól vsítil i Rostislav Marosz.

BAR8, neděle 14.4.2019 od 16:00 hodin, ČEZ Stadion
Rytíři Kladno

HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 3:10 Zikmund (Jágr; 5/5), 7:34 Jágr (Zajíc, B. Nash; 5/5), 20:42 J. Strnad (Vampola, Redlich; 5/5) – 1:54 Poulíček (Machala; 5/5), 42:20 Poulíček (Horký, Porseland; 5/5) 56:13 Marosz (Rolinek; 5/5), 58:14 Hovorka (Eklund, Rolinek; 5/5), 59:19,3 Hovorka (Rolinek; 6/5). Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:5 (1:1, 1:2, 1:2), navíc Š. Bláha (Rytíři Kladno) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Střely na branku: 34:28 (16:6, 11:9, 7:13). Srážky: 15:14. Vhazování: 36:26. Blokované střely: 11:9. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:5.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Zelingr, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, Kaut, Š. Bláha.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl (24:01 Klouček) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Porseland, Budík, od 20:00 navíc Nedbal – Sýkora, Ihnačák, Kratochvil – Hovorka, Dušek, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret.

Od úvodu se hrál pohledný útočný hokej a hned ve druhé minutě otevřel skóre hostující Patrik Poulíček – 0:1, když využil vůbec první šanci svého mužstva. Domácí na sobě ale negativní dopad inkasované branky vůbec nenechali znát a bleskově vyrovnali. Jaromír Jágr vyslal vpřed Ladislava Zikmunda, ten se v přečíslení neunáhlil a překonal Ondřeje Kacetla – 1:1. Vzápětí Jaromír Jágr dostal puk do mezikruží od Josefa Zajíce a šikovnou střelou rozvlnil síť – 2:1.

Hned v první minutě druhé třetiny poslal puk za Ondřeje Kacetla domácí kapitán Jakub Strnad – 3:1. O chvíli později se před tři tyče postavil Milan Klouček. Impulz týmu evidentně alespoň krátkodobě pomohl. Dynamo bylo nějaký čas v náporu, skvělého Lukáše Cikánka ovšem nepřekonalo. V závěru dvojice Ladislav Zikmund – Tomáš Plekanec nevyužila přečíslení a na druhé straně se hnal k bráně Marek Hovorka. Tomáš Redlich se ale skvěle vrátil a v rozhodující chvíli mu nadzvedl hůl.

I ve třetí části se pokračovalo v nastaveném trendu a napěchovaný ČEZ stadion viděl rychlou branku. Patrik Poulíček dobře projel mezi kruhy a protečoval letící puk mimo Cikánkův dosah – 3:2. Rytíři pak prožili pořádně horké chvíle při soupeřově přesilovce, veliký nápor ale přestáli. Dynamo ale mělo útočné choutky i nadále! Tomáš Rolinek ujel v oslabení na bránu Rytířů a hostující fanoušci už se radovali. Kotouč však propadl jen za Cikánkovu klec. Větší klid mohl domácím přidat Brendon Nash, jeho pokus ale po sražení dopadl jen shora na bránu. Necelých pět minut před koncem pak byl rozdíl mezi oběma týmy smazán. Tomáš Rolinek našel před brankou volného Rostislava Marosze, který zakončil přesně – 3:3. A za chvíli mohly jít Pardubice dokonce do vedení! Ondřej Machala měl před sebou odkrytou klec, Cikánek se ale fantasticky vymrštil a puk neskutečným způsobem vytěsnil mimo tři tyče. Cikánkovo kouzlo ale nemělo dlouhého trvání, snaha hostí i za pomoci fanoušků kulminovala. Po rychlém protiútoku sáhl Marek Hovorka do prudké přihrávky a nechytatelně tečoval kotouč do růžku brány – 3:4. Kladnu už poté mnoho času nezbývalo. Proto Rytíři odvolali brankáře a zkusili zahrozit. Do odkryté klece však dopravil kotouč Marek Hovorka – 3:5.

David Čermák (Rytíři Kladno): „Nám se to povedlo otočit z 0:1 na 3:1. Myslím, že tam jsme byli lepší, měli jsme ještě několikrát přečíslení dva na jednoho, ale bohužel jsme to nevyužili, abychom odskočili na tři góly. V poslední třetině hosté zvýšili tempo, my udělali zbytečné chyby, a to nás stálo celý zápas.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První dvě třetiny byly z naší strany špatné, neměli jsme pohyb, Kladno bylo daleko důraznější. Pak se to v nás trošku zlomilo a ve třetí třetině jsme podali naprosto odlišný výkon. Měli jsme pohyb, důraz, stříleli jsme, šli jsme do brány a třetina byla z naší strany parádní. Otočili jsme zápas a získali důležité tři body.“

Vzájemné zápasy 2018/2019
31.3.19 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 0:5