27.11.2018
David Záruba

Dynamo doma nestačilo na Zlín

PARDUBICE — Dohrávka 22. extraligového kola se hokejistům Dynama vůbec nepovedla, Východočeši prohráli s Berany 1:5. Jediný gól červenobílých vsítil Rostislav Marosz.

Tipsport extraliga, 22. kolo, úterý 27.11.2018, ČSOB Pojišťovna ARENA

1:5
0:2, 1:0, 0:3
Branky a nahrávky: 31:50 Marosz (Skokan, P. Sýkora; 5/4) – 5:56 J. Ondráček (Fořt, Freibergs; 5/5), 19:19 Žižka (Fořt, Kubiš; 5/4), 44:31 Popelka (Werbik; 5/5), 56:18 P. Sedláček (Poletín, E. Kulda; 5/5), 59:45 Řezníček (5/4). Rozhodčí: Hradil, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:3 (1:1, 4:1, 1:1). Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6222. Střely na branku: 27:35 (6:9, 10:14, 11:12). Srážky: 8:8. Vhazování: 34:39. Blokované střely: 14:14. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5. Nejlepší hráči: Ondřej Machala – Jakub Sedláček.
Dynamo Pardubice: Klouček – Děrvuk, Hrabal, Cardwell, Wishart, Trončinský, Holland – M. Procházka, Marosz, Vondráček – P. Sýkora, Welsh, Rolinek – Skokan, Bubela, Machala – Mandát, Dušek, Kusý.
Berani Zlín: Sedláček – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Gazda – J. Ondráček, Fořt, Kubiš – Okál, Honejsek, Lakatoš – E. Kulda, P. Sedláček, Poletín – Šlahař, Popelka, Werbik.

Fanoušci na jižní tribuně hned po úvodním vhazování opustili svá místa, a tak se první třetina hrála takřka v tréninkové atmosféře. Ta dle průběžného výsledku více svědčila Zlínu, který šel v šesté minutě do vedení, když Kloučka zblízka prostřelil Jiří Ondráček. Dynamo i přes častou střelbu promarnilo přesilovou hru, kterou naopak v závěru první části využili hosté. Druhou branku vsítil z mezikruží obránce Žižka.

Po pauze už diváci zase začali fandit, trenéři Dynama proházeli útoky a domácí se zvedli, nicméně těžší zákroky musel předvádět Klouček. Ten si poradil s těžkou střelou Okála, při šanci Kubiše mu pomohlo i štěstí, protože zlínský útočník netrefil branku. Ve 32. tak mohl Rostislav Marosz při přesilovce po pěkné Skokanově přihrávce snížit na 1:2. Led poté zasypaly stovky plyšáků na podporu dětí z dětských domovů. Nadějný stav Dynamo uhájilo i při dlouhém oslabení ve třech. Už při hře v pěti na obou stranách promarnil vekou šanci Honejsek.

Ve 45. minutě vedl Zlín znovu o dvě branky, když se šťastnou střelou prosadil Popelka. Dynamo poté promarnilo velké šance na snížení. Vondráček po brejku dorážel těsně vedle a Treille ve stoprocentní šanci trefil Sedláčkovu lapačku. Naději musel jistými zákroky podržet i Klouček, který zneškodnil šance Werbika i Ondráčka. Definitivní rozuzlení padlo v 57. minutě, kdy se trefil Sedláček. Ranou do prázdné branky pak zvýšil na 5:1 Řezníček.

Břetislav Kopřiva (HC Dynamo Pardubice): „Myslím si, že je to pro nás krutý výsledek, ale jsme trestaní za každou maličkost a za individuální chyby. Nevím, jak se z toho dostat. Mužstvo pracuje, kluci se snaží, ale pak uděláme nějakou maličkost nebo se necháme zbytečně vyloučit, navíc nedáváme góly, a to je důvod, proč jsme tam, kde výsledkově jsme.“

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): „Jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli. Lámal se za našeho veden 2:0. Kdybychom dali třetí gól, tak by to asi nebylo tak nervózní. Domácím se podařilo proměnit přesilovku, my se v nich naopak už několikátý zápas trápíme. Nicméně to kluci díky bojovnosti zvládli, a přestože je výsledek pro domácí krutý, my jsme rádi, že si vezeme tři body.“