Dynamo nestačilo ve Zlíně, prohrálo 1:6

10.10.2018 | Jan Hrabal

ZLÍN — Předehrávka devátého extraligového kola se hokejistům Pardubic vůbec nevyvedla. Na zlínském ledě se prosadili pouze jednou, tým PSG je přestřílel… Jedinou branku Východočechů vstřelil Tomáš Vondráček.

9. kolo, středa 10.10.2018 od 17:30 hodin, Zimní stadion L. Čajky
PSG Berani Zlín

HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 9:34 Šlahař (Honejsek, Gazda; 5/5), 12:20 Nosek (Žižka, Poletín; 5/5), 19:56 Šlahař (Fořt, Herman; 5/5), 26:39 Honejsek (Herman; 5/5), 35:45 Honejsek (Nosek; 5/5), 53:13 Herman (Honejsek, Šlahař; 5/5) – 31:44 Vondráček (M. Kratochvil, P. Sýkora; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 1:4 (0:1, 0:3, 1:0). Bez využití. Diváci: 3385. Střely na branku: 39:22 (12:4, 16:8, 11:10). Srážky: 6:9. Vhazování: 27:37. Blokované střely: 5:13. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1. Nejlepší hráči: Antonín Honejsek – Daniil Miromanov.
PSG Berani Zlín: Sedláček – Freibergs, Řezníček, Žižka, Gazda, Nosek, Valenta, Ferenc – Kubiš, Fořt, J. Ondráček – Herman, Honejsek, Šlahař – Poletín, Fryšara, E. Kulda – Karafiát, P. Sedláček, Popelka.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Miromanov, Wishart, Holland, Budík, Čáslava, Voženílek – Vondráček, Bubela, Rolinek – Treille, Marosz, Kusý – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Mandát, Dušek, T. Svoboda – M. Kratochvil.

Berani se do hostujícího týmu pustili od první minuty, v ní zahrozil navrátilec do sestavy Antonín Honejsek, po něm se do zajímavé šance dostal Tomáš Valent. V 10. minutě se domácí ujali vedení. Daniel Gazda vysunul ve středním pásmu najetého Antonína Honejseka. Ten se spoluhráčem dostal do přečíslení, Jakub Šlahař si v něm počkal na přihrávku a střelou po ledě nedal brankáři šanci – 1:0.

V následném střídání sice Daniil Miromanov nastřelil tyč, to ale nijak nezbrzdilo snahu Zlína střílet další branky. Ve 13. minutě vypálil od modré čáry Tomáš Žižka a mezi kruhy jeho pokus jemně tečoval David Nosek. Puk skončil přesně u pravé tyče – 2:0.

Pardubice mohly korigovat v 16. minutě, kdy zůstal před brankářem Sedláčkem osamocený Tomáš Svoboda, neuspěl však… V samotném závěru úvodní části hry se Zlín prosadil potřetí: Jakub Herman se prosmýkl hostující obranou, následně přihrál na Tomáše Fořta, ten ještě posunul kotouč na Jakub Šlahaře, jenž svou druhou trefu v utkání zvýšil na 3:0.

Tým PSG si nabyté vedení rozhodně nenechal vzít, pokračoval v aktivní hře. Ve 27. minutě dostal přihrávku od mantinelu mezi kruhy Antonín Honejsek a přesným pokusem nedal nejmenší šanci Ondřeji Kacetlovi – 4:0. Chvíli po něm měl pátou branku na holi Tomáš Fořt, po něm neuspěl Jakub Herman. Za hosty byl ve druhém dějství úspěšný Tomáš Vondráček po Sýkorově střele – 4:1. Jenže chvíli na to po další Honejskově brance to bylo zpět o čtyři branky.

Zlín byl v utkání jednoznačně lepší, vysokou výhru podtrhl v 54. minutě po dalším Hermanově zásahu. Pardubice zápas nezkorigovaly ani v úplném závěru, kdy dostaly možnost jediné přesilovky.

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): „Navázali jsme na výkon na Spartě, navíc jsme dostali do sestavy Honejska, který opět zvedl výkon celého týmu. Byla radost se na ně dívat. Zaslouženě jsme vyhráli, pochvala patří celému týmu. Lidi to bavilo, ale nesmíme usnout na vavřínech. Potřeba je vyzdvihnout druhou lajnu, té to vyšlo. Byli sehraní už v letní přípravě, bohužel ale přišlo to zranění. Každopádně potenciál takto hrát mají.“

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): „Šli jsme do zápasu s tím, že máme tři zraněné beky. Projevilo se to, Zlín nás celý zápas přehrával. Měl výborný pohyb, dostal se po první třetině do luxusního náskoku. My jsme se už nedostali do zápasu, vázla nám kombinace, byli jsme slabí v osobních soubojích. Zlín byl jasně lepší a zaslouženě vyhrál.“

Vzájemné zápasy 2018/2019
10.10.18 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 6:1