7.10.2018

Dynamo také díky přesilovkám otočilo duel s Piráty

PARDUBICE — Hokejisté Dynama zvládli náročný duel s Chomutovem a ač prohrávali o dvě branky, porazili Piráty 5:3. Dva góly vstřelil obránce Ty Wishart, Východočeši se prosadili ve dvou přesilovkách a také v závěru pětiminutového oslabení.

Tipsport extraliga, 8. kolo, neděle 7.10.2018, ČSOB Pojišťovna ARENA

Piráti Chomutov

5:3
1:0, 2:3, 2:0
Branky a nahrávky: 14:41 Wishart (Bubela, Dušek; 5/5), 39:12 Treille (Dušek, Bubela; 5/4), 39:41. Wishart (T. Svoboda, Trončinský; 5/5), 43:59 Dušek (Bubela, Budík; 5/4), 56:37 Mandát (Perret; 4/5) – 20:55 Huml (Marjamäki, Tomica; 5/5), 25:34 V. Růžička (J. Stránský; 5/5), 29:38 V. Růžička (Štich, Duda; 4/5). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Kis, Lhotský. Vyloučení: 5:7 (0:2, 2:2, 3:3), navíc Trončinský (Dynamo Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení:1:0. Diváci: 7085. Střely na branku: 29:25 (8:7, 8:9, 13:9). Srážky: 4:10. Vhazování: 24:17. Blokované střely: 18:21. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3. Nejlepší hráči: Ty Wishart – Vladimír Růžička.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Wishart, Hrabal, Budík, Miromanov, Čáslava, Holland – Vondráček, Bubela, Rolinek – Treille, Marosz, Kusý – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Mandát, Dušek, T. Svoboda.
Piráti Chomutov: Lukeš – Jank, Mrázek, Štich, Knot, Dietz, Valach, Blaha – Sklenář, V. Růžička, Duda – Tomica, Huml, Marjamäki – Koblasa, Klhůfek, Skokan – A. Dlouhý, Vantuch, J. Stránský.

Chomutov v této sezoně ještě nebodoval, ale do Pardubic přijel už s novou útočnou posilou – Radkem Dudou. První velkou šanci zápasu měl Sýkora po zlé Lukešově rozehrávce, ale nedokázal kotouč protlačit do branky. Další možnost nezužitkoval Bubela. I Piráti několikrát zahrozili a největší šanci zahodil po přihrávce zpoza branky Koblasa. Vedoucí gól padl až v 15. minutě, kdy si Wishart počkal na správnou chvíli a ranou pod horní tyč prostřelil Lukeše.

Druhá část ale byl o něčem jiném. Chomutov zcela převzal režii hry a Dynamo nedokázalo reagovat. Už po 55 vteřinách zůstal před Kacetlem osamocený Ivan Huml a přesnou střelou do šibenice srovnal. Za dalších pět minut už Piráti vedli. Růžička si počkal na pohyb pardubického brankáře a po objetí branky zavěsil kotouč pod břevno. Tentýž hráč pak před polovinou zápasu šikovnou tečí při přesilovce zařídil svým barvám dokonce dvoubrankové vedení.

S domácím týmem mohlo být ještě hůř, jenže Růžička při pokusu o hattrick trefil jen břevno. To se ukázalo jako důležitý moment. Dynamo totiž v závěru druhé části dvěma góly během 28 vteřin srovnalo. Nejprve se v přesilovce před brankou prosadil Sacha Treille, poté si cestu do sítě našla rána, kterou od modré vyslal Ty Wishart.

Další zvrat v zápase mohlo Dynamo dotáhnout při minutu a půl trvající přesilovce čtyři na tři, jenže Lukeše v podstatě neohrozilo. Vše klapalo až při pokračující přesilovce pět na čtyři. Bubela parádním pasem přes brankoviště našel Duška a ten se nemýlil. Zápas dostal nový náboj a za chvíli mohl srovnat Duda, jenže jeho střelu Kacetl vyrazil.

Klíčový moment nastal v 52. minutě, kdy Trončinský inkasoval pětiminutový trest a Chomutov tak měl k dobru dlouhou přesilovku. Tu Piráti nevyužili, a navíc jim do úniku prchl Jan Mandát, který pátou brankou definitivně rozhodl.

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Pro nás to bylo strašně důležité vítězství. Nebylo to jednoduché, protože každý tým čeká, kdy Chomutov konečně vyhraje. Začátek byl podle našich představ, ale pak nás postihl výpadek ve druhé třetině, kdy jsme nepokryli situace a pustili soupeře do dvougólového náskoku. S mužstvem to strašně moc zatřepalo, ale hráči v sobě našli sílu, zejména druhá přesilovková formace, která vzala zápas na sebe a otočila výsledek. Mohli jsme ještě soupeři pomoci pětiminutovou přesilovkou na konci, ale útočné dvojice odvedly neskutečnou práci, navíc jsme vstřelili pátý gól. Za bojovnost a víru jsme si vítězství zasloužili.”

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Je to pro mě těžké hodnotit. Začátek zápasu byl vyrovnaný, i když na nás bylo vidět, že nejsme v pohodě. Věřili jsme, že konečně můžeme bodovat, měli jsme úžasnou druhou třetinu, kdy jsme hráli přesně tak, jak jsme chtěli. Vedli jsme 3:1 a přišel klíčový okamžik celého zápasu. Domácí získali po naší chybě přesilovku, v ní jsme inkasovali a vzápětí dostali gól na 3:3. Naše sebevědomí bylo po sedmi porážkách křehké, přesto jsme chtěli ve třetí třetině vyválčit body, ale bohužel jsme udělali při hře čtyři na čtyři další zbytečný faul a následně inkasovali. Ten gól nás položil. Jsme strašně zklamaní, ale soupeř si výhru zasloužil.”