5.8.2017

Dynamo přehrálo Koreu 4:1 a těší se na derby

HRADEC KRÁLOVÉ — Hokejisté Pardubic vyhráli druhé utkání na Mountfield Cupu, reprezentaci Jižní Koreje porazili 4:1. O branky Východočechů se podělili Sacha Treille a Jan Ščotka, kteří se prosadili v přesilovkách, a Petr Sýkora s Michalem Hlinkou.

MFC, sobota 5.8.2017, Fortuna aréna

Jižní Korea

1:4
0:1, 0:3, 1:0
Branky a nahrávky: 8:53 Treille (Ščotka, Perret; 4/5), 22:27 Ščotka (Treille, Holland; 4/5), 24:40 P. Sýkora (J. Sýkora, Trončinský; 5/5), 39:21 Hlinka (Vondráček; 5/5) – 53:40 Plante (Min Ho Čo; 5/5). Rozhodčí: Horák, Souček – Klouček, Lhotský. Vyloučení: 6:4 (2:1, 2:1, 2:2). Využití: 0:2. Diváci: 1200. Průběh utkání: 0:4, 1:4. Nejlepší hráči: Young Jun Lee – Sacha Treille.
Jižní Korea: Dalton (24:40 Park) – Kim Won Jun, Plante, Mackie,Don Ku Lee, Hyon Ho Oh, Young, Hyung Gon Cho – Ki Sung Kim, Sang Wook Kim,Won Jung Kim, Woo Sang Park "C", Sang Woo Shin, Min Ho Cho, Sang Hoon Shin, Woo Je Sung, Jin Hui Ahn, Chonghyun Lee, Testwuide, Hyung Yun Shin, Young Jun Lee.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Trončinský, Čáslava, Ščotka, Holland, M. Voženílek, Grebenyuk – Vondráček, Hlinka, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, J. Sýkora – Perret, Tomáešk, Treille – Moučka. D. Voženílek, Pipek.

Trenéři Dynama poslali na led proti olympionikům z Jižní Koreje papírově nejsilnější sestavu, od prvních minut byli Východočeši lepší a častěji se dostávali do šancí. V 6. minutě trefil David Tomášek tyčku, v 9. využil přesilovku Sacha Treille a vstřelil svůj první gól v červenobílém dresu – 0:1.

Po něm zahrozili Daniel Voženílek nebo Tomáš Vondráček, v závěru první dvacetiminutovky se Korejci nakonec úspěšně bránili pardubické přesilovce, z níž podstatnou část prokombinovali okolo branky soupeře.

Hned v úvodu druhé části hry zasadili Východočeši zřejmě rozhodující úder. Nejprve Jan Ščotka zužitkoval druhou početní převahu Dynama, když v předbrankovém prostoru došťouchl puk do kasy po Treilleho předchozí střele – 0:2.

Po dvou minutách zvýšil na 3:0 z pohledu „hostí“ Petr Sýkora. Pardubický kanonýr se rozjel po pravé straně a prostřelil svou tradiční ostrou ranou korejského brankáře Daltona, jehož posléze vystřídal Park.

I nadále byli červenobílí aktivnější, několik stovek fanoušků si mohlo užívat pohlednou podívanou, nezřídka kdy ochozy tleskaly povedeným kombinacím Dynama. V závěru druhé části hry se prosadil Michal Hlinka povedeným bekhendem pod víko a zvýšil po předchozím zaváhání korejské rozehrávky na 4:0 pro Pardubice.

Východočeši drželi v pohodě slibný náskok, Ondřej Kacetl, jenž podal vynikající výkon, kapituloval až v 54. minutě, kdy jej překonal Matthew Alexander Plante – 1:4.

Pardubice vyhrály druhý zápas Mountfield Cupu a v neděli od 17.30 hodin se utkají s pořádajícím klubem o celkovém prvenství na tomto turnaji. To jim zajistí pouze výhra za tři body.