16.1.2007

Moeller vstoupil do domácí série pravou nohou, smetl Vítkovice

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE, ZÁPIS O UTKÁNÍ A NEOFICIÁLNÍ STATISTIKY! Rázně a bez diskuze. Pardubičtí hokejisté porazili Vítkovice 7:2 a minimálně do zítřka se posunuli na třetí místo v extraligové tabulce. Skóre zápasu otevřel Jan Čaloun, ve druhé třetině dvěma brankami zvýšil Moeller své vedení na 3:0. Jenže na počátku třetího dějství se při přesilovce prosadil vítkovický Ovčačík. Moeller ale odpověděl jednoznačně: „kaťuše“ Petra Sýkory a Aleše Píši vyhnaly Marka Pince z brány, pak navíc František Mrázek zvýšil na 6:1 střelou ze záporného úhlu a debakl Vítkovic dokonal povedený blafák do bekhendu Dušana Andrašovského.

O2 extraliga, 41. kolo, úterý 16.1.2007, ČEZ Arena Pardubice

Vítkovice

7:2
1:0, 2:0, 4:2
Branky a nahrávky: 17:26 Čaloun (Čech), 27:16 Blažek (Sýkora), 34:36 Čaloun, 43:37 Píša (Pivko), 44:01 Sýkora (Lašák), 52:37 Mrázek (Cetkovský), 55:52 Andrašovský (Píša) – 43:03 Ovčačík (Hubáček), 58:42 Káňa (Kropáč). Rozhodčí: Turčan – Bádal, Kostka. Vyloučení: 11:11 navíc Čech a Blažek (Pardubice) oba 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7640. Střely na branku: 50:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:2.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Havíř, Šeda, Čech, Linhart, Čáslava – Sýkora, Pucher, Hlinka – Čaloun, Pivko, Andrašovský – Mrázek, Cetkovský, Ondřej – Kolář, Koukal, Blažek. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Vítkovice: Pinc (44:01 Novotný) – Jurečka, Ovčačík, Kuboš, Gulaši, Jasečko, Chmelíř – Weissman, Burger, Hubáček – Irgl, Tomášek, Krenželok – Kropáč, Procházka, Káňa – Mikula, Hamrák, Klimek. Trenéři: Miroslav Fryčer a Petr Bolek.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Úvodní nápor branku nepřinesl

Pardubičtí hokejisté od prvního vhazování zatlačili svého soupeře. Pálili na Marka Pince ze všech možných stran, ale branka ne a ne přijít. Ve 3. minutě musel vítkovický brankář zachraňovat situaci, nejprve byl před ním osamocen Tomáš Blažek, jeho střelu vytěsnil před sebe. Ke kotouči si dostal Petr Koukal, ostravský gólman ležel, ale pardubický útočník přestřelil jeho spolu s brankou.

V první pětiminutovce hrály jenom Pardubice. Soupeř se zmáhal jen na vyhazování na zakázané uvolnění. Do první vážnější příležitosti se hostující celek propracoval v 6. minutě. Do pásma si najel Zbyněk Irgl, ale jeho střelu si našel Ján Lašák.

V čase 9:54 došlo k zajímavé situaci. Po střele Jiřího Burgera se puk odrazil od vrchu zadního mantinelu před bránu, odkud jej rukou poslal mezi tři tyče Petr Hubáček. Rozhodčí Turčan gól po konzultaci se svým kolegou u videa správně neuznal.

Poté tempo lehce opadlo. Pardubičtí byli sice mírně aktivnějším celkem, ale vítkovická obrana byla poměrně pevná. Domácí defenzíva v prvním dějství poměrně v pohodě likvidovala i náznaky přečíslení soupeře.

Převaha Moelleru byla po zásluze odměněna v 18. minutě. Martin Čech na modré čáře zastavil vyhození Vítkovic a ihned kotouč poslal před branku na Jana Čalouna. Ten blafákem do bekhendu pod Pincem vstřelil úvodní gól zápasu – 1:0.

Dvojice Blažek – Sýkora ujela v oslabení a zvýšila vedení Moelleru!

Na počátku druhého dějství byl za držení vyloučen obránce Aleš Píša a protože za vzájemné pošťuchování byli ještě v závěru první třetiny vykázáni Jiří Burger a Michal Šeda, tak měly Vítkovice výhodu 49 vteřin přesilové hry čtyři na tři.

Famózní zákrok Jána Lašáka zabránil Vítkovicím, aby vyrovnaly! Ideální přihrávku dostal Lukáš Krenželok před volnou bránu, vystřelil, ale pardubický gólman chytil puk zázračně lapačkou při svém bleskurychlém přesunu!

Ostravané nevyužili i další (tentokrát klasickou přesilovku), ba ještě inkasovali! Tomáš Linhart z trestné lavice pozoroval, jak ve 28. minutě ujel Tomáš Blažek, nahrál Petru Sýkorovi, který mu puk vrátil do gólové pozice. Pardubická „třiadevadesátka“ nemohla netrefit – 2:0.

Krátce po vstřelení druhé branky měl Moeller výhodu dvacetisekundové přesilovky pět na tři, ale tu nevyužil. Naopak Irgl hned po návratu z trestné lavice měl solidní příležitost. Jeho střela z levého kruhu ale nemohla pardubického brankáře překvapit.

Velké věci se děly ve 35. minutě. Nejprve ujel všem Radoslav Kropáč, vítkovický střelec ale blafák do bekhendu neproměnil. Proti byl totiž svižný přesun strážce pardubické branky. O půlminutu později si puk po vhazování u brankáře Pince našel Jan Čaloun a přesnou střelou ke vzdálenější tyči zvýšil na 3:0.

Ještě v 35. minutě stihl rozhodčí Turčan vyloučit Martina Čecha za krosček ve středním pásmu a protože pardubický zadák protestoval, obdržel navíc desítku. V závěru prostřední části partie dostaly Pardubice svého soupeře pod velký tlak, ale jeho výsledkem byla pouze střela Libora Pivka, kterou Marek Pinc vykryl.

Pecky Aleše Píši a Petra Sýkory drama nepřipustily

Poslední dějství začalo vyloučením Petera Puchera za sekání. Dlouho se Pardubice bránily, ale nakonec na 1:3 z pohledu hostujícího celku snížil od modré čáry obránce Ovčačík. Ján Lašák střele k tyči zabránit nemohl, poněvadž nic neviděl.

A odpověď Moelleru? Impozantní! Prakticky z následné protiakce poslal Libor Pivko na zteč Aleše Píšu, který přesnou ránou k tyči jak z kanónu vrátil domácím tříbrankové vedení – 4:1.

A to nebylo vše! O další chvíli později nahrál Ján Lašák do akce Petru Sýkorovi, který prakticky z identické pozice propálil Marka Pince popáté! To vítkovická gólmanská jednička už nevydržela a utekla na střídačku.

Pak se už diváci jen bavili hokejem. Zejména pardubická produkce byla velice pohledná. Chvílemi při hře pět na pět to vypadalo, jakoby východočeské mužstvo hrálo v převaze. V polovině třetí třetiny navíc hrály Pardubice minutovou výhodu proti třem a dostaly soupeře pod až neskutečný tlak. Pardubičtí si prakticky dělali, co chtěli, ale žádná ze střel se neujala.

A tak HC Moeller zvýšil své vedení 6:1 trochu kuriózněji. František Mrázek si najel do pásma a v okamžiku, kdy se jeho střelecký úhel měnil v záporný, tak poslal puk na brankářského náhradníka Marka Novotného, který si touš srazil do klece.

Mexické vlny obíhaly hledištěm, ještě větší radost solidně zaplněným tribunám udělal Dušan Andrašovský. Po nahrávce od Aleše Píši se dostal do samostatného úniku, který zakončil efektním blafákem do bekhendu – 7:1.

Výbornou náladu v Pardubicích z vysokého vítězství ani nepokazil gól Tomáše Káni na konečných 7:2. Vysoká výhra nad Vítkovicemi je nejlepší pozvánkou pro páteční duel s Rabatem Kladno v pardubické ČEZ Areně.