4.12.2015
Adam Joska

Starší dorostenci otočili duel s Libercem a berou dva body

PARDUBICE — Přestože Dynamo dvakrát v zápase prohrávalo, dokázalo ho otočit ve svůj prospěch. Po Rudyho vyrovnání se sice Liberec ujal zpět vedení, v 59. minutě ale opět vyrovnal stav utkání Petrus a v první minutě prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Pardubice Filip Zadina.

NOEN extraliga staršího dorostu, 25. kolo, pátek 4.12.2015, Tipsport arena

3:2
0:1, 0:0, 2:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 44:07 Rudy (Petrus, Mertínek), 58:02 Petrus (Matýs, Trejbal), 60:52 Zadina (Rudy, Klouček) – 17:26 Wiencek (Nezbeda, Jursa), 49:05 Chrtek (Branský). Rozhodčí: Veinfurter – Čížek, Špringl. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Boček, Bureš, Matýs, Mert, Rudy, Trejbal, Žouželka – Kubišta, Machač, Machala, Martínek, Paliesek, Petrus, Pochobradský, Roubal, Šeliga, Štefka, Zadina.
Bílí Tygři Liberec: Žajdlík – Bednář, Brabec, Charvát, Eichler, Korecký, Kunst, Starosta, Turský – Branský, Burda, Čermák, Chrtek, Jeník, Jursa, Juščák, Nezbeda, Průžek, Wiencek.

Do první vážnější šance se dostal ve vlastním oslabení po sedmi minutách hry Nezbeda, který jel sám proti Kloučkovi, ten však jeho pokus vyrazil mimo. V 18. minutě už se Liberec ujal vedení. Nezbeda poslal nahrávku do pravého kruhu pro vhazování na Petra Wiecka, jenž přesnou trefou mezi tři tyče otevřel skóre utkání – 0:1.

Ve druhé třetině byl v dobré příležitosti opět Nezbeda, tentokrát jeho střelu zastavila branková konstrukce. Ve 30. minutě dokázali Bílí Tygři po bekhendovém pokusu dopravit kotouč do sítě, rozhodčí nejprve gól uznal, poté ho ale odvolal, jelikož byl dosažen do posunuté klece.

Ve třetí třetině se nejprve nedokázal prosadit před brankou osamocený Zadina, jehož pokus vyrazil gólman do ochranné sítě. Ve 45. se už Východočeši dočkali vyrovnání, Petrusovo zakončení dokázal sice ještě Žajdlík zlikvidovat, jenže nedokázal přikrýt kotouč, k němuž se dostal Samuel Rudy a ten uklidil kotouč za bezmocného brankáře – 1:1.

O pět minut později si hosté vzali své vedení zpět, když za záda Kloučka dokázal dostat puk Ondřej Chrtek – 1:2.

Pardubičtí byli v závěru základní hrací doby aktivnějším celkem, což přineslo úspěch. Martin Petrus dostal přihrávku do mezikruží od Matýse, odkud zařídil v 59. minutě přesnou trefou prodloužení – 2:2.

Bod navíc pro Pardubice vystřelil v první minutě nastavení Filip Zadina ranou z levé strany kluziště – 3:2.