5.11.2004
Vladimír Gregor

Horácký stadión vypleněn

V posledním kole před reprezentační pauzou nepřipustily Pardubice překvapení a odváží si z Horáckého stadiónu v Jihlavě po zásluze všechny tři extraligové body. Domácím se sice podařilo v závěrečné části snížit dvoubrankový náskok Moelleru z první třetiny, ale další tři rychlé trefy hostů změnily rodící se drama v jasnou záležitost hostů. Debakl Jihlavy dokonal v samém závěru šestou brankou Divíšek.

Tipsport extraliga, 21. kolo, pátek 5.11.2004, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

Dynamo Pardubice

1:6
0:2, 0:0, 1:4
Branky a nahrávky: 44:18 Bakus (Šmarda, Vostřák) – 2:37 Koukal (Průcha), 6:06 Mikeska (Bulis, Hejduk), 45:36 Bulis (Pácal), 45:50 Sýkora, 48:49 Mudroch (Průcha, Koukal), 58:58 Divíšek (Snopek). Rozhodčí: Trombík – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 4178. Střely na branku: 31:47. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.
Dukla Jihlava: Suchan – Ficenc, Buzek, Devečka, Malena, Punčochář, Dobrovolný, Kuchyňa, Zajac – Vostřák, Bakus, Mareš – Hlouch, A. Padělek, Čachotský – Cmunt, Vala, P. Altrichter – Šmarda, Marián Havel, Rytnauer. Trenéři: Petr Vlk a Petr Fiala.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, A. Novotný, Pácal, Vyhlídal, Mudroch – A. Hemský, T. Blažek, Tvrdík – Hejduk, Mikeska, Bulis – P. Sýkora, T. Divíšek, Rolinek – Průcha, Koukal, Pištek. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.

Komentář

Naděje Jihlavy pohasly rychle

Hráči Jihlavy sice před zápasem hýřili sebevědomím, led Horáckého zimního stadiónu však od úvodních vteřin opanovali hostující hráči. První vážnější šance zápasu hned skončila brankou. Přihrávka Průchy našla u tyče volného Koukala a ten nezaváhal – 0:1. To nebylo ze strany hostujícího celku v úvodních minutách zápasu zdaleka vše. Individuální akci Milana Hejduka zastavila až tyč Suchanovy branky! Domácí se pokusili zahrozit z protiútoku, ale Lašák se překonat nenechal. Jeho protějšek v brance Dukly tolik štěstí o chvíli později již neměl. Na konci bleskové akce celého Mikeskova útoku byl sám její centr, který nedal Suchanovi nejmenší šanci zasáhnout – 0:2. Těžké K.O. domácích dalo vyniknout početnému kotli hostujících fandů, kterých se na stadión Jihlavy vměstnalo asi 500! Jejich nadšení podpořilo ještě více útočnou snahu hostujícího celku, a tak diváci mohli sledovat řadu pohledných akcí, po hříchu takřka výhradně v podání hráčů Pardubic.

Obraz hry se nezměnil

Estráda pardubických výletníků pokračovala i po přestávce. Šance Jihlavy, které by se daly s přimhouřenými víčky považovat za gólové se rodily velmi těžce a daly se spočítat na prstech jedné ruky. A tak to byli znovu hostující hráči, kteří třímali otěže zápasu pevně ve svých rukou. Zvýšit mohl hned po obrátce Mikeska, brankově se nepodařilo zúročit ani akci Divíška, který vybídl do 100% šance Sýkoru. Jihlavě se podařilo zahrozit až v polovině zápasu, ale řádně vychladlý Lašák si s pokusem domácích poradil. Pardubice s vědomím dvoubrankového vedené přeci jen s postupem času polevily a podřadily na nižší rychlostní stupeň, a tak brankových příležitostí výrazně ubylo i na jejich straně. Výjimkou byla vyložená šance Čáslavy, kterou ale pardubický obránce stejně jako před tím Sýkora neuvěřitelně zazdil. Jihlavě se podařilo v závěru druhé části přeci jen zahrozit, kontaktní gól mohl vstřelit po rychlé a pohledné akci Altrichter, ale v koncovce našel jen dobře postaveného Lašáka.

Debakl Dukly v závěru

Hráči Jihlavy si před nástupem do závěrečné části nejspíše řekli, že nemají již co ztratit a najednou i oni začali dokazovat, že hokej hrát umí. Nejprve tvrdě pálil Padělek a o několik vteřin později se domácí dočkali dokonce kontaktního gólu. Bakus se uvolnil přes pardubického obránce, najel si na kolmou přihrávku a šikovně ji tečoval do protipohybu Lašáka – 1:2. Domácí přirozeně ožili, ale zpět je srazila využitá přesilovka Pardubic po zbytečném vyloučení Mareše. Krátkou přesilovkovou souhru zakončil přesně Bulis – 1:3. O pouhých 14 vteřin později obral rozehrávajícího Šmardu o kotouč Petr Sýkora a ze samostatného nájezdu si vychutnal Suchana počtvrté – 1:4. To již zklamaní příznivci domácích začali více než tušit, že se asi nějakého zázračného zvratu nedočkají. Jejich temné myšlenky pak ještě více začernil Mudroch, který vytěžil další branku po spolupráci Koukala s Průchou – 1:5. Alespoň snížit hrozivý stav mohl v přesilovce Padělek, ale v cestě mu stálo břevno pardubické svatyně. A tak si kalich hořkosti museli domácí hráči vypít až do konce. Minutu před závěrečným hvizdem se opřel do puku Snopek a snadnou dorážku proměnil v branku Divíšek, který tak uzavřel skóre zápasu na konečných 1:6.

Ohlasy po utkání

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „Věděli jsme, že Pardubice jsou kvalitním celkem, a přesto jsme jim dva góly v úvodu nabídli po individuálních chybách. Druhá třetina se nám celkem povedla, hráli jsme lépe a nebýt ve třetí části zbytečného vyloučení a dvou rychlých gólů, mohlo to možná dopadnout jinak. Kluci už to potom neunesli a zápas skončil naší vysokou prohrou.“

Vladimír Martinec (HC Moeller Pardubice): „Podali jsme v první a v závěrečné třetině dobrý výkon. Nepovedla se nám vůbec druhá část, chyběl nám pohyb a nemohli jsme se dostat do tempa. Domácí nás ještě vystrašili gólem na 1:2, ale naštěstí přišla využitá přesilovka a rychlé dvě branky, které rozhodly o našem až nečekaně vysokém vítězství.“

Zápasy v sezóně

8. kolo, 1. 10. 2004
PCE - JIH
3:1
21. kolo, 5. 11. 2004
JIH - PCE
1:6
34. kolo, 28. 12. 2004
PCE - JIH
5:3
47. kolo, 15. 2. 2005
JIH - PCE
2:1

Statistiky zápasu

Brankáři Min Stř Zás Ink
Ján Lašák 60 0 30 1
Obránci G A +/- TM
Petr Mudroch 1 0 1 0
Jan Snopek 0 2 4 0
Tomáš Pácal 0 1 -1 0
Petr Čáslava 0 0 4 2
Michael Vyhlídal 0 0 0 2
Andrej Novotný 0 0 -1 0
Útočníci G A +/- TM
Petr Koukal 1 1 2 0
Jan Bulis 1 1 1 0
Michal Mikeska 1 1 0 0
Tomáš Divíšek 1 0 2 2
Petr Sýkora 1 0 2 0
Petr Průcha 0 2 2 0
Ľubomír Pištek 0 1 2 0
Tomáš Rolinek 0 0 2 0
Tomáš Blažek 0 0 0 0
Milan Hejduk 0 0 0 0
Aleš Hemský 0 0 0 0
Michal Tvrdík 0 0 0 0
HC Dynamo YouTube