10.10.2004

Pardubická mašina jede dál!

Skvělý zápas! Tak lze charakterizovat duel Pardubic se Znojmem. Hosté v čele s Havlátem a Eliášem zle dotírali, ale nakonec odjíždí bez bodů. Vynikající výkon Pardubic dirigovali všichni, každý z hráčů podal výborný výkon.

Tipsport extraliga, 12. kolo, neděle 10.10.2004, ČEZ Arena Pardubice

Znojmo

2:1
1:0, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 13:18 Hejduk (Mikeska, Novotný), 37:23 Hemský (Dopita, Snopek) – 34:46 Erat (Havlát). Rozhodčí: Homola – Kareš, Bláha. Vyloučení: 6:9 navíc Bulis, Mikeska (oba Pardubice) a Pardavý (Znojmo) všichni 5 minut a do konce utkání, Rachůnek (Znojmo) 5 minut. Využití: 2:0. Diváci: 9184 (vyprodáno). Střely na branku: 34:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Mudroch, Novotný, Pácal, Linhart, Havíř, Čáslava – Hemský, Dopita, Blažek – Hejduk, Mikeska, Bulis – Tvrdík, Rolínek, Korhoň – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.
Znojmo: Vokoun – Bičánek, Toman, K. Rachůnek, Kvetan, Benák, Křetínský, Mojžíš – Uram, Vorel, Pucher – Eliáš, Erat, Havlát – Pardavý, Ondřej, Plášek – Barus, Haman, Ludvík. Trenéři: Leoš Zajíc, Milan Kastner a Karel Vaněk.

Z obou stran nádherný úvod

Zápas od začátku připomínal prvotřídní podívanou, která se musí líbit i tomu nejpesimističtějšímu fanouškovi. Hned od prvních sekundách se naplněné tribuny mohly kochat nádhernému představení. Na jedné straně řádili mimo jiných Hejduk s Bulisem, na druhé straně se o to samé pokoušeli Eliáš a Havlátem. Šance na obou stranách se střídaly jak na běžícím pásu. Například v 11. minutě se do krásného zakončení prodrala kompletní pardubická formace mladíků, ale ani jeden z nich nepřekonal Vokouna. Vesele bylo naopak v čase 13:18, kdy se opět prosadil Milan Hejduk. Obrozený kanonýr nádherným způsobem tečoval Mikeskovu střelu a poprvé hnul skórem – 1:0. O dvě a půl minuty později pálil nebezpečně Bulis, ale výsledkem bylo pouze vyloučení Rachůnka. V této přesilovce se domácí neprosadili, ale i tak sklízeli ovace publika.

Výborné představení pokračovalo

I druhá třetina se nesla ve znamení skvělého hokeje. Po třech minutách sice šel za katr domácí Bulis, Znojmo hrálo přesilovku, ale skóre se neměnilo. Jihomoravská produkce byla totiž bezzubá. Orli měli velkou šanci, když ve 28. minutě ujeli Uram s Pucherem, ale jejich akci zastavil obětavým pádem Jan Snopek, který tak posunul brankou. Ve 35. minutě se ale hosté dočkali, Havlát nahrál před bránu Eratovi, který naněkolikrát dotlačil puk za Lašáka – 1:1. Domácím ale vydatně pomohlo vyloučení Tomana. Střelecký apetit prokázal Hemský, který byl jako první u puku, který Vokounovi vypadl a pohodlně skóroval – 2:1. Domácí se dostali na koně, narvaná „Duhovka“ aplaudovala nádherné hře, ale do konce druhé třetiny Orli zbylé šance Pardubic ubránili.

Tvrdší konec

Třetí dějství bylo pomyslnou třešničkou na dortu. Obě mužstva se předháněla v tom, co kdo vymyslí. Znojmo hrálo přesilovky, Pardubice se bránily. Když to bylo opačně, tak zase hořelo před Vokounem. V 50. minutě se třeba pěkně propracoval do šance Pardavý. Na druhé straně to zahučelo díky Hejdukovi… Nejvíce emocí ale vyvolala 52. minuta. Hejduk byl tvrdě atakován u mantinelu. Bulis jej šel bránit a už to začalo. Do potyčky se zapojili úplně všichni, co byli na ledě mimo gólmana Lašáka… Výsledek? Dvě „pětiminutovky“ pro Pardubice, tři pro Znojmo. Zápas tak dostal další dimenzi. Obě mužstva se předháněla, čím pobaví obecenstvo. Rozhodujícím okamžikem bylo možná vyloučení Kvetana, Znojmo tak ztratilo mnoho minut a sekund. Pardubice si vítězství nenechaly vzít a na led opět dopadly perníčky.

Vladimír Martinec (HC Moeller Pardubice): „Byl to jeden z nejlepších zápasů, které jsme tu v Pardubicích viděli. Hráči zaslouží absolutorium za předvedený výkon.“

Leoš Zajíc (HC JME Znojemští Orli): „Domácí nás v začátku dostali pod velký tlak. Pardubice mají vynikající tým, byl to vcelku vyrovnaný zápas.“