25.2.2014

Pardubice poprvé v extraligové sezoně nestačily na Liberec

LIBEREC — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v utkání 48. kola Tipsport extraligy na ledě Liberce 1:4. Východočechy musí mrzet zejména neproměněné šance ve druhé třetině, ve které vystřelili sedmnáctkrát na Lašákovu branku. Jediný gól Pardubic vstřelil ve třetím dějství Tomáš Zohorna.

Tipsport extraliga, 48. kolo, úterý 25.2.2014, Tipsport arena, Liberec

4:1
1:0, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 8:28. Bulík (Valský; 4/5), 25:49 Filippi (Výtisk, Hunkes; 5/4), 36:15 Vampola (Nedvěd; 5/3), 50:48 Vampola (Filippi, Nedvěd; 5/5) – 53:22 Zohorna (Gregorc, Kolář; 4/5). Rozhodčí: Hodek, Šindler – Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:6 (1:1, 3:3, 2:2). Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4471. Střely na branku: (15:4, 10:17, 9:9). Srážky: 8:13. Vhazování: 25:32. Blokované střely: 8:11. Průběh utkání: 4:0, 4:1. Nejlepší hráči: Petr Vampola – Tomáš Zohorna.
Bílí Tygři Liberec: Lašák – Vitásek, Hunkes, Výtisk, Gřegořek, Čakajík, Voráček, Derner – Filipp, Nedvěd, Vampola – Víšek, Bulík, Urban – J. Vlach, Bulíř, Valský – Kica, Jass. Trenéři: Pavel Hynek, Milan Černý a Martin Láska.
Dynamo Pardubice: Hudáček – Kočí, Zdráhal, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Korím – Tybor, Zohorna, Kolář – Pianov, Nosek, Radil – Mozer, Cetkovský, Endál – Moučka, Špaček, Číp. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

V prvním utkání po olympijské přestávce přivítali v tuhém boji o play off na domácím ledě Bílí Tygři osmé Pardubice. Duel nabídl souboj slovenských brankářů Jána Lašáka s Júliem Hudáčkem.

Liberec skóroval v oslabení

Hosté sice odstartovali lépe, ale krátce poté převzali taktovku Liberečtí, kteří těžili z početných chyb soupeře a po prvním dějství vedli 1:0. V deváté minutě se o otevření skóre postaral Tomáš Bulík, jenž prostrčil puk za Hudáčka po krásné akci Jakuba Valského.

Vedení ale mohlo být brzy dvoubrankové. Krátce poté nahazoval na branku Východočechů Ondřej Vitásek a ačkoli Tomáš Urban protečoval puk za brankovou čáru, sudí gól neuznal. Ztratil jej totiž z dohledu, a tak zapískal o vteřinu dříve.

Náskok mohl ještě zvýšit Petr Vampola, jenž se ke konci dvacetiminutovky dostal do samostatného úniku, ale na úspěšné provedení bekhendové kličky mu scházela rychlost. Rozdíl po úvodní periodě byl tedy jednobrankový.

Pardubicím nevyšly přesilovky, domácím ano

V prostřední části byl k vidění daleko vyrovnanější hokej a i Pardubičtí se dostali do několika tutovek. Pokaždé buď přesně zasáhl Lašák nebo stálo při domácích štěstí. Tlak kulminoval při početní výhodě pět na tři, ani tu však Východočeši nevyužili.

Ještě předtím ale Bílí Tygři zvýšili své vedení. Nahození Jiřího Hunkese brankář Hudáček nedokázal zkrotit a k dorážce se dostal Tomáš Filippi, jenž před prázdnou klecí nezaváhal – 2:0.

Domácí se ve zbytku dějství prosadili ještě jednou, a to při vlastní přesilovce pět na tři. Povedná souhra vyrvrcholila precizním pasem Petra Nedvěda na Petra Vampolu, jenž z bezprostřední blízkosti prostřelil Hudáčka – 3:0.

Tomáš Zohorna pouze snižoval

Poslední perioda utkání žádné drama nepřinesla. Hrálo se i nadále vyrovnaně, Bílí Tygři si ale hlídali svůj tříbrankový náskok důsledně.

Krátce po přesilovce v polovině dvacetiminutovky se dvojice Severočechů dostala do přečíslení a po pasu Filippiho se přesně bekhendem pod víko trefil Petr Vampola, jenž tak vsítil svůj druhý zářez v utkání – 4:0.

Pardubičtí nadále bojovali. Nakonec se jim dokonce povedlo překonat Lašáka. Po nahození Blaže Gregorce se před libereckou svatyní dostal k dorážce Tomáš Zohorna, který poslal puk do sítě – 4:1.

Pavel Hynek (Bílí Tygři Liberec): „Jsme rádi, že jsme poprvé v sezoně dokázali Pardubice porazit. V tuto chvíli jsou to velice důležité body. Rozhodujícím momentem byla druhá třetina, kdy jsme dokázali ubránit několik oslabení včetně dvojnásobného. Poté jsme sami odskočili na rozdíl tří branek. Výborný výkon podal Ján Lašák, který nás právě ve druhé třetině podržel.“

Zdeněk Venera (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Odjíždíme bez bodů, takže určitě nejsme spokojeni. První třetinu byli domácí jasně lepší, my jsme mohli být rádi, že jsme inkasovali pouze jednou. Ve druhé třetině jsme měli jasně navrch my, bohužel jsme nedokázali naši převahu vyjádřit gólově. Branku jsme vstřelili až příliš pozdě, potřebovali jsme ji dříve, abychom se udrželi v zápase. Domácím také výborně zachytal brankář Lašák.“