13.10.2011
Marek Votke, Jan Hrabal

Starší dorostenci nestačili na České Budějovice

PARDUBICE — Dvakrát dokázali vyrovnat jednobrankový náskok soupeře, napotřetí se jim to nepovedlo. Extraligoví starší dorostenci Pardubic podlehli Jihočechům 2:5.

Extraliga staršího dorostu, 11. kolo, čtvrtek 13.10.2011, ČEZ Arena Pardubice

České Budějovice

2:5
0:1, 1:1, 1:3
Branky a nahrávky: 25:36 Schneider (Žemlička, J. Veselý), 40:41 Žemlička (J. Veselý) – 7:44 Samohejl (Ruda), 36:29 Samohejl (Piegl, Ruda), 42:56 Žáček (Žáček, Prokeš), 48:21 Rob (Pašek, Prokeš), 59:50 Rob (Kutiš, Gába). Rozhodčí: Kopeček – Křivohlavý, Zídek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 65. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.
Dynamo Pardubice: M. Veselý – Divecký, Kalous, Kracík, Kubín, Petira, Pilný, Procházka – Havel, Chvojka, Kysela, Moravec, Polák, Schneider, J. Veselý, Zelinger, Žemlička.
České Budějovice: Gába – Břečka, Kadlec, Kutiš, Matoušek, Piegl, Škopek, Žáček – Krcho, Mareš, Pašek, Prokeš, Rob, Ruda, Samohejl, Suchánek, Šesták, Vácha, Záhora.

Do utkání svižněji vstoupili hosté z Českých Budějovic. V úvodu se ale šance objevovaly na obou stranách. Ve 4. minutě se v mezikruží do puku netrefil pardubický Dominik Zelinger, aby následně v minutě 8. mohl na druhé straně po spolupráci s Davidem Rudou otevřít skóre zápasu Pavel Samohejl – 0:1.

Hosté se dál tlačili do útoku a snažili se vstřelit svou druhou branku v zápase, ale Michal Veselý byl pozorný.

Do druhé periody Pardubice vstoupily s jednoznačným cílem vyrovnat skóre, což se jim podařilo ve 26. minutě, když od modré čáry nahodil puk na Gábu Richard Žemlička a Jan Schneider na druhý pokus doklepl kotouč do sítě – 1:1.

Druhá dvacetiminutovka se hrála ve vysokém tempu, důkazem bylo několik skvělých příležitostí na obou stranách. Jednu takovou využil opět budějovický Pavel Samohejl, když jemně tečoval střelu asistenta u své předchozí branky Luboše Roba – 1:2.

Hned na začátku třetího dějství se Pardubicím podařilo po druhé v zápase vyrovnat. Do úniku dva na jednoho se dostal Richard Žemlička s Janem Veselým a první jmenovaný překonal Davida Gábu bekhendovým blafákem – 2:2.

Dál už úřadovali pouze hráči Českých Budějovic. Za dvě minuty krásným švihem vymetl růžek Veselého branky Josef Žáček – 2:3.

Za dalších šest minut už to bylo o dvě branky, když krásnou spolupráci Jihočechů dokončil Luboš Rob – 2:4.

Pardubice se nechtěly tak snadno vzdát a hnaly se za vstřelením dalších branek, ale poslední slovo měl opět Luboš Rob, když vystihl pardubickou rozehrávku a při závěrečném power play Východočechů trefil odkrytou branku – 2:5.