4.9.2010

Pardubice zvládly derby s bravurou

HRADEC KRÁLOVÉ — Skvělý start do extraligy mají na svém kontě starší dorostenci HC Eaton Pardubice. Ti dokázali po včerejší domácí výhře nad Libercem zvítězit v Hradci Králové 5:2. Rival sice vedl, čtyřmi góly ve druhé třetině dokázali mladí „Pardubáci“ skóre otočit a cennou výhru v derby si přes vypjatější závěr, při kterém byl domácí kouč vykázán ze střídačky, nenechali vzít.

Extraliga staršího dorostu, 2. kolo, sobota 4.9.2010, ČEZ Stadion Hradec Králové

Mountfield HK

2:5
1:0, 0:4, 1:1
Branky a nahrávky: 2:52 Pravda (Kopsa, Ouzký), 44:36 Ropický (Konečný) – 26:40 Voženílek (Poulíček), 27:53 Bureš, 36:00 Vachutka (Škvor, Březina), 36:42 Bureš (Konečný). Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:5, navíc Červený, Frk 5 minut a osobní trest do konce utkání – Chmelař 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 150. Střely na branku: 27:42. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.
Mountfield HK: Pavelka – Pilař, Červený, Kopsa, Kováč, Konečný, Suk, Souček, Novotný – Pravda, Frk, Bartoň, Ropický, Vlček, Šimončič, Havlík, Dostálek, Ouzký, Kastner, Nedvídek, Půlpán.
Dynamo Pardubice: Langhamer – Starý, Škvor, Voženílek, Rychlík, Mládek, Pilný, Petira – Fridrich, Chmelař, Březina, Vachutka, Zahaluk, Moučka, Poulíček, Havel, Bureš, Řezníček, Schneider, Moravec, Mejtský.