6.8.2010

Přestřelka na úvod. V ní uspěla Sparta

HAVLÍČKŮV BROD — Deset gólů viděli diváci na havlíčkobrodském zimním stadionu, kde odehráli hokejisté HC Eaton Pardubice své úvodní utkání Tipsport Hockey Cupu. Eaton v něm podlehl pražské Spartě 4:6. Dva góly Východočechů vstřelil Jan Buchtele.

THC 1, pátek 6.8.2010, Zimní stadion Kotlina

4:6
2:1, 0:3, 1:2
Branky a nahrávky: 13:48 Nahodil (Buchtele), 19:01 Buchtele (Nahodil), 51:41 Somík (Sýkora), 58:46 Buchtele (Kousal) – 11:48 Bartánus (Kůrka), 22:00 Hlaváč (Pacovský), 33:36 Hlaváč, 38:26 Smoleňák (Podlešák), 50:43 Karpov, 57:38 Broš (Vykoukal) Rozhodčí: Hribik – Kis, R. Prchal. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1150. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:6, 4:6.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Drtina, Mezei, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, Krejnus – Kolář I, Koukal, Rákos – Radil, Sýkora, Somík – Bartek, Kousal, Zohorna – Stoklasa, Nahodil, Buchtele. Trenéři: Josef Jandač a Jan Votruba.
Sparta Praha: Pöpperle – Philipp, Vošmik, Macholda, O’Brien, Vykoukal, Zacpálek, Husák, Bolf – Ton, Luňák, Kratěna – Hlaváč, Hlinka, Pacovský – Kůrka, Broš, Bartánus – Smoleňák, Karpov, Podlešák. Trenéři: Miloš Holaň a David Volek.

Zápas tradičních rivalů přilákal do havlíčkobrodské Kotliny sympatickou návštěvu, která pardubické premiéře v letošním ročníku Tipsport Hockey Cupu vytvořila pěknou kulisu.

Vstup do utkání se lépe povedl „domácím“ hokejistům z Pardubic, kteří v první pětiminutovce soupeře zatlačili do jeho obrany. Pražané museli odolávat nápaditým výpadům Východočechů, kteří postupně z holí útočníků Radila, Nahodila a Koláře zaměstnali Pöpperleho.

Sparta odpověděla průnikem Hlaváče, který však ze strany ostře trefil připraveného brankáře Svobodu. Oba týmy měly pak výhodu přesilových her, ale obě zůstaly nevyužity, přestože Pardubice strávily takřka celé dvě minuty v obraně Pražanů.

Ti se dostali do vedení ve 12. minutě, kdy ze strany vletěl do pásma Marek Bartánus a střelou k vnější tyči překonal pardubického brankáře Svobodu – 0:1.

Eaton vyrovnal o 120 sekund později. Povedenou akci čtvrté formaci dokončila střela Jana Buchteleho, kterou za sparťanského brankáře dorazil Lukáš Nahodil – 1:1.

Východočeši dokázali do první sirény skóre otočit. A opět byla pod gólovou trefou podepsána spolupráce pardubické dvojice mladíků. Brejk tři na dva vyřešili Východočeši na výbornou, Nahodil nabil ze strany Buchtelemu a ten zprostředka prostřelil Pöpperleho – 2:1.

Jednogólové vedení nevydrželo Pardubicím dlouho. Po 74 sekundách hry ve druhé třetiny byl vyloučen Stoklasa za hákování a po necelé minutě se vracel mezi mantinely. Úspěšným střelcem na 2:2 byl Jan Hlaváč.

Postupem času získávala Sparta opticky navrch, pardubická převaha z první třetiny byla ta tam. I tak měl Eaton velkou šanci při hře čtyři na čtyři, ve 30. minutě předložil Koukal puk volnému Drtinovi, ale jemu se zakončení do forhendu nepovedlo.

A tak udeřilo na druhé straně. A opět při přesilovce! Vyloučen byl obránce Drtina, ale jeho prohřešek ztrestal zase Jan Hlaváč – 2:3.

Další šanci Pražanů chytil brankář Svoboda, ten zneškodnil rychlý únik Pacovského. Na dorážku Bartánuse minutu a půl před koncem druhé třetiny nestačil – 2:4.

Pražané si nabyté vedení ve třetí třetině v pohodě uhlídali, navíc dokonce po parádní akci zvýšili v 51. minutě zásluhou Radka Smoleňáka – 2:5.

Pardubičtí sice o chvíli později po průniku Somíka snížili na rozdíl dvou branek, i tak hosté z hlavního města dovedli zápas v pohodě do vítězného konce. Nerozhodila je ani dlouhá power play Eatonu, při níž se trefil Broš, aby na 4:6 z pardubického pohledu uzavřel dvougólový Jan Buchtele.

Jan Votruba (HC Eaton Pardubice): „První třetina se nám docela povedla, bruslili jsme, měli jsme zajímavé šance, ale z první příležitost soupeř skóroval. Výsledek jsme sice zvrátili, ale ve druhé třetině jsme propadli, přestali jsme bruslit, byli jsme pomalejší a faulovali jsme. Dost nám to tam skřípalo. Ve třetím dějství se pohyb zlepšil, hráli jsme dost v útoku, ale bylo to po koutech, málo jsme se dostávali do zakončení.“

Miloš Holaň (HC Sparta Praha): „Byl to náš první zápas, výkon tomu byl adekvátní. Tento týden byl velmi náročný, ráno jsme měli tvrdý trénink. Dnes jsme si vyzkoušeli různé varianty složení pětek a další. Čeká nás ještě hodně práce, s výsledkem jsem ale spokojený, za výhru jsem rád.“