7.8.2009

Pardubice v poháru stále neinkasovaly! Martin Růžička vychytal Jihlavu

PARDUBICE — Dva zápasy, oba vítězné a skóre 6:0. Takovým vstupem do Tipsport Hockey Cupu se mohou pochlubit hokejisté HC Moeller Pardubice. Ti v dnešním zápase porazili Duklu Jihlava, výborný výkon předvedl bezchybný gólman Martin Růžička. O branky Moelleru se podělili útočníci Jan Kolář, Jiří Cetkovský a Jan Starý.

THC 2, pátek 7.8.2009, ČEZ Arena Pardubice

Dukla Jihlava

3:0
0:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 35:23 Kolář I (Špirko), 44:39 Cetkovský (Kočí), 58:54 Starý (Špirko). Rozhodčí: Homola – Čížek, R. Prchal. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 1155. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 3:0.
Dynamo Pardubice: Růžička – Richter, Kočí, Zukal, Mocek, Šeda, Kolář II, Drtina – Cetkovský, Semorád, Pivko – Kolář, Špirko, Starý – Klejna, Zohorna, Somík – Bláha, Rákos.
Dukla Jihlava: Řehoř – Staněk, Malena, Takáč, Ficenc, Kružík, Novák, Rašner, Kašpar – Hodek, Bakus, Čachotský – Rytnauer, Minčák, Hanzal – Bezděk, Mareš, Man – Hrbatý, Fiedler, Krupka.

Domácí nastoupili ke druhému utkání ve dvou dnech v takřka nezměněné sestavě. Do branky se postavil Martin Růžička, kterému na střídačce kryl záda Filip Landsman.

Od prvních minut měl Moeller územní převahu, k rozjezdu mu pomohly i dvě přesilovky zkraje utkání. Východočeši však ani jednu nevyužili.

Největší šance v první třetině měl Libor Pivko, nejprve střílel z prostoru mezi kruhy, o chvíli později se marně natahoval po gólové přihrávce.

Letní tempo zápasu pokračovalo i po první přestávce. Východočeši sice byli aktivnější, ale dlouho naráželi na konsolidovanou defenzívu jihlavské Dukly. Moelleru pomohla k vedení až úspěšně sehraná přesilovka. Kašparovo podražení potrestala velepřesná střela útočníka Jana Koláře. Ten se z kruhu trefil parádně nad rameno Milana Řehoře – 1:0.

Nabyté vedení uklidnilo pardubické hokejisty, ti poté měli další šance, ale žehrali na slabší koncovku. Dukla hrozila z ojedinělých brejků, ty ale chytal spolehlivý gólman Růžička.

Třetí třetina byla ve znamení pokračování pardubické převahy. Ve 45. minutě ji v dvougólovou přetavil Jiří Cetkovský. Pardubický bijec si nádherně vjel do pásma a o tyč svižně skóroval – 2:0.

Jihlava promarnila největší šanci pokazit druhé čisté konto Pardubic při přesilovce, Tomáš Čachotský však v jasné šanci nedorazil puk za Růžičku. Ten exceloval i při dalších šancích Dukly.

Závěr patřil Danielu Rákosovi, pardubický šikula nejprve trefil tyč, pak jej v jasné šanci vychytal gólman Řehoř. Moeller si však druhou výhru s čistým kontem nenechal vzít. Naopak Jan Starý stvrdil pardubickou výhru svým gólem minutu před koncem – 3:0.

V pondělí od 18.00 hodin čeká na Východočechy dosud nejtěžší prověrka připravenosti: v ČEZ Areně přivítají celek pražské Slavie. Do branky Pardubic by se v prvním domácím utkání po svém návratu měl představit Dominik Hašek!