8.10.2006
Vladimír Gregor

Moeller vedl o dvě branky, všechny body ale odlétají do Znojma

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE A ZÁPIS O UTKÁNÍ! Šlágr kola mezi Pardubicemi a Znojmem nabídl divákům kvalitní hokejovou podívanou. Domácí hokejisté povzbuzení výhrou na Slavii nastoupili do zápasu s velkým sebevědomím a dvěma využitými přesilovými hrami si vybudovali solidní náskok. Jenže Orli souboj nevzdali a trpělivým výkonem podpořeným ofenzivními esy Eratem a Dopitou nakonec dotáhli do vítězného konce. Sám bývalý pardubický kapitán vstřelil vítěznou branku a hostům se tak podařilo i nadále uhájit extraligový trůn.

O2 extraliga, 12. kolo, neděle 8.10.2006, ČEZ Arena Pardubice

Znojmo

2:3
1:0, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 7:06 Čaloun (Kolář), 26:37 Píša (Sýkora) – 39:48 Erat (Čakajík), 40:25 Erat (Dopita), 48:01 Dopita (Čakajík). Rozhodčí: Minář (Bádal, Pouzar). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 8362. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Havíř, Novotný, Snopek, Čech, Čáslava, M. Šeda, Linhart – Sýkora, Rolinek, Hlinka – Ondřej, Tvrdík, Andrašovský – Čaloun, Koukal, Kolář – Fořt, Roubík, Starý. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Znojmo: Trvaj – Jareš, Bičánek, Šmach, Němeček, Kotaška, Čakajík, Mojžíš – Růžička, Fábry, Pucher – Vaškovič, Svoboda, Říha – Erat, Kucharczyk, Dopita – Haman, Selingr, Plášek. Trenéři: Miloslav Hořava a Jan Votruba.

Audio záznam Zápis o utkání Referát ČTK

Každý chvilku tahal pilku

Pardubická eskadra vlétla do zápasu s velkou chutí a hosté v úvodních minutách rozhodně dravce nepřipomínali. Fořt ani Andrašovský své šance do úspěšné koncovky ještě nedotáhli, nakonec ale Znojmo náporu Moelleru neodolalo. V přesilové hře si našel Čaloun mezi kruhy puk po vlastní sražené střele a neomylně jej pověsil do pravého růžku Trvajovy branky – 1:0.

Branka domácí povzbudila a nadále byli lepším týmem. Po vyloučení Mojžíše chybělo Kolářovi v přesilovce jen více důrazu, kdy jeho střelu mířící do prázdné branky stihla hostující obrana srazit nad. Vzápětí hlavní sudí odpustil hostům trest po vyhození kotouče mimo hrací plochu z vlastního obranného pásma a karta se začala pomalu obracet.

Po Havířově zákroku se otevřela přesilová možnost i hostujícímu celku a Orli ji určitě špatně nesehráli. Po rychlé kombinaci zakončoval z mezikruží Dopita, ale svého bývalého kolegu v brance Moelleru nepřekonal. Povzbuzení hosté nadále pokračovali ve svižné kombinační hře a Jaroslav Svoboda byl po parádním ťukesu blízko vyrovnání. Snahu Znojma navíc v závěru třetiny podpořilo vyloučení Čecha, jenže pozorný Lašák do konce třetiny žádný puk za svá záda nepropustil.

Skóre měnila opět přesilovka

Co se nepodařilo hostům v prvé části, mohli realizovat hned zkraje druhé. Po dalším faulu Pardubic uzamkli domácí hráče před Lašákem a po neskutečném závaru chyběl Němečkovi a po něm Svobodovi k brance opravdu jen kousíček.

Moeller vrátila do hry až početní výhoda po faulu Selingra a tahle herní situace je v poslední době mocnou zbraní pardubického celku. Její účinnost dokumentoval Aleš Píša, jehož projektil zahlédl Trvaj také díky clonícímu Rolinkovi až v síti – 2:0.

Aktuální lídr extraligové tabulky to ale na východě Čech nemínil zabalit a hráči Znojma neustále zaměstnávali domácí obranu. Velkou šanci spálil třeba Růžička, jehož dorážku z bezprostřední blízkosti likvidoval pozorný Lašák. Na druhé straně se připomněl král ligových střelců Petr Sýkora, jehož drtivý příklep zkrotil efektní pohyb Trvajovy lapačky.

Pardubice s přibývajícími minutami přidaly na aktivitě a krom Tvrdíkovy šance z toho byla i další přesilová hra. V té se domácím navýšit náskok nepodařilo a hosté trestali. 12 vteřin před odchodem do kabin totiž taktéž v přesilovce pálil Čakajík, kotouč se odrazil k nekrytému Eratovi a tomu stačilo jen zasunout puk do odkryté branky Pardubic – 2:1.

Katem Moelleru se stal Dopita

Jak Orli zakončili druhou část, tak načali tu třetí. Domácí hráči se po příchodu z kabin ani nestihli rozkoukat a souhra Dopity s Eratem znamenala rychlé vyrovnání – 2:2. Zmrazené Pardubice vzápětí málem inkasovaly potřetí. Odražený kotouč si za brankou našel Dopita, bleskurychle jej vytáhl před tyč a zasouval prakticky do prázdné. Jenže Lašák předvedl zákrok zápasu, když tygřím skokem stihl hokejkou zachránit svůj tým před jistou brankou.

Nervozitu z holí pardubických hokejistů nesmazaly ani dvě po sobě jdoucí početní výhody. Naopak hned po skončení druhé z nich poslal Bičánek od mantinelu prudkou přihrávku do předbrankového prostoru a Dopita neměl se zakončením problém – 2:3.

Těsné vedení bylo signálem pro hostující hráče, kteří se stáhli do obranné ulity a místo tvoření předváděli mnohem jednodušší kouskování hry. Čas pro Pardubice ubíhal až krutě rychle a Trvaj svými jistými zákroky jen nahrával rostoucí nervozitě domácích hráčů. Těm jakoby navíc zvlhnul veškerý střelný prach a opustilo je potřebné štěstí.

Snahu Pardubic o vyrovnání utnul zbytečný zákrok Davida Havíře, po kterém Znojmo dohrávalo závěr utkání v početní převaze. V té mohl zasadit definitvní K.O. domácímu celku Erat, jeho branku vysokou holí ale Minář neuznal. Znojmo si přesto závěrečné vteřiny pohlídalo a nadále vládne naší nejvyšší soutěži.