20.10.2024

Dynamo poprvé od února roku 2022 padlo v Karlových Varech

Po necelých třech letech nezvládlo Dynamo vyloupit západočeskou KV arénu. Pardubicím se sice podařilo stav 0:1 ve hře šest na pět vyrovnat, ale v prodloužení po 43 vteřinách inkasovali a vezou si tak pouze bod.

Tipsport extraliga, 13. kolo, neděle 20.10.2024, Karlovy Vary, KV Arena

Karlovy Vary

2:1p
0:0, 1:0, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 33:52 Čihař (Beránek, Reunanen; 5/4), 60:43 Reunanen (Beránek; 3/3) – 58:18 Zohorna (Smejkal, Červenka; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Gerát, Brejcha. Diváci: 4830. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:26 (9:10, 15:8, 4:8). Zblokované střely: 15:27. Hity: 5:0. Vhazování: 26:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Karlovy Vary: Frodl – Reunanen, Plutnar, Mikyska, Jaks, Rulík, Moravec, Šalda – Sapoušek, Černoch, Beránek – Jiskra, Gríger, Procházka – Čihař, Salsten, Kofroň – Redlich, Šír, Kružík.
Dynamo Pardubice: Will – Musil, Hájek, Dvořák, Šustr, Vála, Houdek, Vápeník – Červenka, Kousal, Herčík – Smejkal, Poulíček, Kaut – Lichtag, Zohorna, Paulovič – Krčál, Mandát, Vondráček.

Do utkání v KV aréně vstoupili lépe domácí, první velkou šanci měl na své hokejce útočník Daniel Kružík, když se dostal do samostatného úniku a zkoušel překvapit Romana Willa dělovkou z pravého kruhu, bránu ale netrefil. V 6. minutě pak vznikl před svatyní pardubického strážce velký chaos, čehož mohl využít centr Eirik Selsten, Will ale jeho ránu zastavil fantastickým akrobatickým zákrokem. V čase 08:17 zlikvidoval i střelu forvarda Jana Šíra a v polovině třetiny dal rychle nohy k sobě a zmařil tím pokus mezi betony od beka Michala Plutnara. V 16. minutě se také na druhé straně blýskl Dominik Frodl pěkným zákrokem, konkrétně proti střele Mateje Pauloviče ze slotu.

Začátek druhého dějství naopak vyšel Dynamu, v čase 27:17 se dokonce podařilo Východočechům prosadit, gól ale nebyl uznán pro útočícího hráče v brankovišti. V půlce utkání vypálil z levého kruhu Daniel Herčík, jeho bomba, do níž se opřel doslova celým tělem, ale bohužel těsně minula pravou tyč. Skóre však nakonec otevřela Energie, ve 34. minutě se trefil sedmnáctiletý křídelník Vojtěch Čihař, který během přesilovky Karlových Varů využil bojovnosti Ondřeje Beránka a dorazil jeho pokus za Willova záda.

Zkraje třetí periody orazítkoval Ondřej Vála střelou z modré pravou tyčku. Dobrý pardubický vstup ale přerušilo vyloučení Roberta Kousala do konce zápasu. Pětiminutové oslabení však dokázali Východočeši ubránit. Dvě minuty a čtvrt před sirénou zkusilo Dynamo hru bez gólmana a tento risk se vydařil. Skvělý tlak utvořili v předbrankovém prostoru Roman Červenka a Tomáš Zohorna, který skóroval. V závěru překonal Frodla i právě kapitán Pardubic, ale jeho trefa nebyla uznána, protože padla až těsně po konci. V prodloužení však rozvlnili síť karlovarští hokejisté a Dynamo tak v KV aréně padlo poprvé od února roku 2022.

Zápas byl speciální především pro dvojici Teodor Vápeník a David Krčál, kteří si odbyli své extraligové debuty. Pro prvního jmenovaného to dokonce byl celkový debut za A tým.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice): “My jsme očekávali, že domácí se budou chtít po třech venkovních utkáních prezentovat před vlastními fanoušky znovu dobrým výkonem, což se potvrdilo. My jsme v první třetině nabídli soupeři příliš mnoho šancí tím, že jsme měli špatný přechod z obranného do středního pásma. Na obou modrých čarách jsme hodně ztráceli. Řekl bych, že od druhé třetiny se hra vyrovnala. My jsme bohužel obdrželi gól v jednom z našich oslabení, protože jsme nedokázali pokrýt předbrankový prostor. Hráči si ale zaslouží pochvalu za to, že ubránili ta dvě dlouhá oslabení. A nakonec nám vyšel takový poslední zoufalý nápor, díky kterému jsme srovnali. Bylo to tak, že jsme nemuseli mít nic, pak jsme mohli mít tři body a nakonec máme jeden.”