9.10.2023

Béčko zlomilo sérii proher! V Pelhřimově zářil dvougólový Pochobradský

Rezervní tým Pardubic ukončil čtyři utkání trvající sérii porážek a z venkovního duelu s Jihlavou si odnesl tři body za vítězství 4:1. Skvělým výkonem se blýskl především centr druhé formace Michal Pochobradský, který zaznamenal v druhé třetině dvě branky.

Chance liga, 10. kolo, pondělí 9.10.2023, Pelhřimov, Zimní stadion

Dukla Jihlava

1:4
1:1, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 01:17 Dundáček (Štefančík, Havránek; 5/5) – 05:04 Lichtag (Kaplan, Zdráhal; 5/5), 21:17 Pochobradský (Urban, Herčík; 5/5), 37:20 Pochobradský (4/4), 59:53 Kaut (Lichtag; 5/5). Rozhodčí: Horák, Čáp – Štofa, Teršíp. Diváci: 504. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Střely na branku: 27:15 (8:8, 14:3, 5:4). Zblokované střely: 6:4. Vhazování: 33:39. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Dukla Jihlava: Beran – Bilčík, Kolář, Ozols, Kočí, Dundáček, Mareš, Chvátal – Čachotský, Pořízek, Šik – Havránek, Štefančík, Cachnín – Berger, Menšík, Jelínek – Rauš, Handl, Brož.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Chabada, Kubíček, Bukač, Voženílek, Tvrdík – Hrníčko, Rákos, Žálčík – Urban, Pochobradský, Herčík – Kaplan, Kaut, Lichtag – Zeman, Mikyska, Rouha.

Dynamu B vstup do zápasu nevyšel a už po 77 sekundách inkasovalo, když se puk nešťastně odrazil až za levý kruh k bekovi Jihlavy Filipu Dundáčkovi, který příležitosti využil, pohotově vypálil na branku a poslal svůj tým do vedení. Na rychlý šok však pardubické béčko zareagovalo na jedničku s hvězdičkou a už na začátku 6. minuty dokázalo stav utkání srovnat. Svěřenci Richarda Krále dostali Duklu v jejím vlastním pásmu pod enormní tlak a díky velkému důrazu vybojovali kotouč. Obránce první pětky Jan Zdráhal přihrál Robinu Kaplanovi, který puk následně předal do slotu Jakubu Lichtagovi a mladý útočník ránou z první, jíž zaskočil domácího brankáře Adama Berana, vyrovnal na 1:1. O minutu a půl později se ještě do samostatného úniku dostal Lukáš Žálčík, ovšem šanci nezúročil a střelu poslal pouze do lapačky gólmana soupeře.

Začátek druhého dějství připomínal scénář z hollywoodského trháku, neboť stejně jako se v úvodní třetině prosadila po 77 vteřinách Dukla, se tentokrát po úplně stejné době trefilo Dynamo a i v tomto případě hrála klíčovou roli bojovnost. Tomáš Urban využil nepřesné přihrávky Jihlavanů a našel úplně volného Michala Pochobradského, který najížděl před branku z druhé vlny. Prvním zakončením sice neuspěl, ale napodruhé už síť rozvlnil a poprvé v zápase tak zajistil svému týmu vedení. Neměli bychom opomenout ani práci Daniela Herčíka, jenž svým urputným tlačením se do předbrankového prostoru na sebe navázal dva hráče a dovolil tak svému 24letému kolegovi z druhé formace zakončovat v poklidu.

Ve zbytku druhé dvacetiminutovky měli sice domácí jasnou střeleckou převahu a dostali se do několika vyložených šancí, jenže pardubický gólman Tomáš Vomáčka se prezentoval sebevědomým výkonem a všechny pokusy soupeře vychytal. A poté se znovu potvrdilo známé sportovní pořekadlo: nedáš, dostaneš. Za situace 4 na 4 prosvištěl Michal Pochobradský okamžitě po vhazování ve středním pásmu defenzívou Dukly, z pravého křídla si navedl kotouč chytře na levou stranu a podobně jako u svého prvního gólu nadvakrát zakončil.

Tomáš Vomáčka pokračoval v přesvědčivém výkonu i v závěrečném dějství, v němž znovu zlikvidoval několik velkých šancí včetně sražené střely domácího beka Vlastimila Bilčíka ze začátku třetiny. Ve 49. minutě si Dynamo zahrálo pětiminutovou přesilovku, která ale bohužel v další branku nevyústila. Pardubická rezerva ale svou výhru gólem zkušeného centra Tomáše Kauta do prázdné branky přeci jen zpečetila a po čtyřech zápasech tak uťala sérii proher.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice B): „Jsme rádi, že jsme zápas ubojovali, nebylo to vůbec jednoduché utkání. Řekl bych, že se na zápase asi podepsala i nervozita. Druhá třetina se nám moc nepovedla, naštěstí jsme dali dva góly, což nás trochu uklidnilo do té třetí. Musíme se na to podívat, rozebrat si to, protože tam byly chyby. Vedeme o dva góly během posledních šest minut a je tam hodně nervozity, byla tam pětiminutová přesilovka, tu jsme nesehráli vůbec dobře. Možná jedna, dvě střely, ale mimo bránu. Tam to chce větší klid, ale věřím, že po sérii proher, kterou jsme teď měli, to bylo pro kluky těžké a chtěli vyhrát. Myslím, že to bylo ubojované utkání a že jsme si tři body zasloužili.“