20.12.2023

Naposledy letos doma vítězně! Dynamo přetlačilo Kladno

Východočeši udělali naposledy v roce 2023 vítěznou radost fanouškům v enteria areně. Na domácím ledě zdolali Rytíře i díky dobré hře ve speciálních týmech, dvě branky totiž dali v početní výhodě a tu rozhodující v oslabení.

Tipsport extraliga, 28. kolo, středa 20.12.2023, Pardubice, enteria arena

Rytíři Kladno

4:3
2:0, 2:3, 0:0
Branky a nahrávky: 16:42 Kaut (Hyka; 5/4), 18:29 Hyka (Sedlák, Čerešňák; 5/3), 23:02 Cienciala (Dvořák, Kolář; 5/5), 37:38 Paulovič (4/5) – 24:55 Strnad (Jágr, Ticháček; 5/5), 25:05 Bláha (Jarůšek; 5/5), 36:14 Hejda (Tralmaks, Kusý; 5/5). Rozhodčí: Květoň, Šindel – Bohuněk, Špůr. Diváci: 8992. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 42:30 (18:5, 13:13, 11:12). Zblokované střely: 16:18. Hity: 1:4. Vhazování: 39:34. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Klouček – Dvořák, Čerešňák, Hájek, Košťálek, Kolář, Bučko – Říčka, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Cienciala, Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Paulovič.
Rytíři Kladno: Brízgala – Dotchin, Hejda, Ticháček, Babka, Veber, Slováček – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Strnad, Pytlík, Jágr – Procházka, Melka, Smoleňák – Sideroff, Jarůšek, Bláha.

Pardubice vstoupily do posledního domácího utkání v roce 2023 i s novou posilou zadních řad Liborem Hájkem, branku hájil Milan Klouček. Východočeši začali aktivněji než Rytíři, v prvních minutách byl před brankou soupeře hodně vidět Říčka. Dynamo zužitkovalo v 17. minutě hned první početní výhodu, střelecké pokusy Sedláka s Čerešňákem ještě nebyly úspěšné, na levé straně se poté dostal k odraženému kotouči Martin Kaut, jenž ho poslal do sítě – 1:0. Kladno nabídlo domácím minutu poté dokonce dvojnásobnou přesilovku a ani ta nezůstala nevyužita, Sedlák vybídl přesným pasem ke skórování Tomáše Hyku, který vypálil přesně do horního rohu brány – 2:0.

Svěřenci kouče Varadi pokračovali v gólové produkci i na začátku druhé periody, ve 24. minutě Dvořákův projektil šikovně tečoval mezi kruhy nad beton Brízgaly David Cienciala – 3:0. Poté však přišel pardubický výpadek na přelomu 25. a 26. minuty, kdy domácí inkasovali dvakrát během deseti vteřin. Jaromír Jágr, jenž se po delší době vrátil do extraligového kolotoče, prokázal své kvality a připravil před brankou pozici ke skórování pro Jakuba Strnada, jenž ji stoprocentně zužitkoval – 3:1. Hned po vyhraném vhazování se Rytíři znovu vrhli do útoku a z pravého kruhu propálil Kloučka Ondřej Bláha – 3:2. Kladenští nejprve nedokázali ve velké šanci při skrumáži před bránou procpat puk do sítě, ve 37. minutě už ale dotáhli srovnání skóre, z pravého kruhu se o to postaral Tadeáš Hejda – 3:3. Pro pardubický celek mohlo být ještě hůře, následovalo totiž rychlé vyloučení Mandáta. Přes to se jako další radovali domácí, ve vlastním oslabení propálil brankáře Brízgalu z osy hřiště Matej Paulovič a vrátil vedení zpět na stranu Pardubic – 4:3.

Východočeši ve třetí části úspěšně hájili těsné vedení, hned v úvodu třetiny ubránili další oslabení. Zajímavou šanci na zvýšení náskoku měl Kaut, z těsné blízkosti brány ale druhou trefu v utkání nepřidal. Pět minut před koncem byl blízko gólu Hyka, ocitl se sám před gólmanem, který včas zareagoval. Rytíři měli možnost vyrovnat v početní výhodě, tu však nevyužili. Poté nadále pokračovali ve své aktivitě, ani hra bez brankáře jim nepomohla a pardubičtí hokejisté se mohli radovat z posledního domácího vítězství v letošním roce.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „První třetina nebyla z naší strany špatná, měli jsme dobrý pohyb, vytvořili jsme si dost šancí. Pomohli jsme si dvěma využitými přesilovkami, to nám pomohlo do druhé třetiny, kdy jsme zvýšili na 3:0. Poté jsme vypadli z role, postavili soupeře na nohy a z 0:3 nám to srovnali na 3:3. Pak nás to stálo spoustu sil a spoustu věcí, které jsme museli udělat, abychom zápas dotáhli do vítězného konce. Jsme rádi, že se nám povedli přesilovky a ještě raději, že jsme ubránili oslabení, které jsme zahráli velmi dobře. Ve hře pět na pět jsme měli slabší chvilky, kterých se musíme vyvarovat.“