12.1.2024

Nadále vládneme východu Čech! Dynamo vyhrálo i třetí derby v sezoně

Dynamo vyhrálo i třetí Východočeské derby v sezoně! Na ledě Hradce Králové zvítězilo v utkání 35. kola Tipsport extraligy 3:2. Pardubice nad rivalem od první třetiny vedly, Hradec se sice dostal do kontaktu, ale svěřenci Václava Varadi náskok udrželi. Výhru Dynama vystřelili Peter Čerešňák, Lukáš Radil a Martin Kaut. Roman Will tým podržel 24 úspěšnými zákroky.

Tipsport extraliga, 35. kolo, pátek 12.1.2024, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

2:3
1:2, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 15:15 Šťastný (Freibergs, Jasper; 5/4), 30:58 Šťastný (Pavelka; 5/4) – 01:58 Čerešňák (Musil; 5/5), 09:27 Radil (Sedlák, Paulovič; 5/4), 29:02 Kaut (Paulovič, Hájek; 5/5). Rozhodčí: Mrkva, Ondráček – Lhotský, Hnát. Diváci: 6332. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Střely na branku: 25:19 (10:6, 11:10, 4:3). Zblokované střely: 17:10. Hity: 2:7. Vhazování: 29:44. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Mountfield HK: Lukáš – Kalina, Ouellet-Blain, Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs – Šťastný, Miškář, Estephan – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Zachar, Jergl – Pavlík, Pilař, Eberle.
Dynamo Pardubice: Will – Hájek, Čerešňák, Kolář, Košťálek, Vála, Hrádek, Bučko – Paulovič, Sedlák, Kaut – Kousal, Zohorna, Radil – Mandát, Poulíček, Cienciala – Říčka, Musil, Pochobradský.

Východní Čechy patří v letošní sezoně Pardubicím! Dynamo vyhrálo i třetí vzájemný souboj v sezoně a proti největšímu rivalovi zatím získalo všech 9 bodů.

Dynamo mělo skvělý vstup do zápasu. Ve druhé minutě otevřel skóre třetího derby v sezoně Peter Čerešňák, který vstřelil gól ve druhém utkání v řadě a bodoval ve čtyřech z posledních pěti klání. Čero už patří mezi 3 nejproduktivnější extraligové obránce.

Na 2:0 v Hradci zvyšoval Lukáš Radil po krásné přesilovkové kombinaci, kdy se k němu dostal puk po rychlých přihrávkách Mateje Pauloviče a Lukáše Sedláka. Ráďa se v extralize prosadil po čtyřech zápasech a se šestnácti trefami je nejlepším střelcem Dynama.

Také ve třetím Východočeském derby sezony se trefil Martin Kaut. Ve druhé třetině zvyšoval na 3:1 a potvrdil, že je na derby specialistou.

Na gól Kaulyho přihrával Libor Hájek, pro kterého je to vůbec první kanadský bod v pardubickém dresu!

Lukáš Sedlák bodoval v šestém utkání v řadě. V dlouhodobém horizontu náš kapitán zapsal kanadský bod v 11 z posledních 12 zápasů.

Dvě asistence si v utkání připsal Matej Paulovič.

Aleš Krátoška (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): Viděli jsme opravdu bojovné utkání. Hradec hrál velmi aktivně, pomohl si dvěmi přesilovkami. Na druhou stranu, my jsme potom šťastnějším šli do vedení 3:1 a následně si to pohlídali. Za tu třetí třetinu bych chtěl kluky pochválit a poděkovat jim. Zkušeně si to pohlídali a i když Hradec tlačil, tak jsme ten jednobrankový náskok uhájili a jsme samozřejmě rádi, že tři body jedou s námi do Pardubic.