Šňůry se přetrhly v Třinci 

Šňůry se přetrhly v Třinci

05.12.2010 | Jan Hrabal

TŘINEC — Hokejisté HC Eaton Pardubice po čtyřech vítězstvích poznali hořkost porážky. V Třinci v utkání 27. kola Tipsport extraligy prohráli 0:3. Východočeši tak po šesti výhrách v řadě na Oceláře nestačili.

28. kolo, neděle 5.12.2010 od 17:00 hodin, Werk aréna
Oceláři Třinec
Oceláři Třinec
3
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
0
 
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0.
Branky a nahrávky: 14:37 Růžička (Krajíček), 29:19 Polanský (Hrabal), 57:49 Polanský (Polák, Hrabal). Rozhodčí: Minář, Husička – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:2, navíc Buchtele a Kolář I (oba Pardubice) oba 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 3106. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 3:0.
Oceláři Třinec: Hamerlík – Hrabal, Zíb, Seman, Krajíček, Richter, Lojek – Růžička, Peterek, Květoň – Varaďa, Bonk, Polák – Adamský, Polanský, Hrňa – Mičulka, Orsava, McGregor – Hampl. Trenéři: Pavel Marek a Břetislav Kopřiva.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Nakládal, Kaberle, Kočí, Kolář II, Jillson, Mezei, Radil, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Cetkovský, Zohorna – Pineault, Špirko, Somík – Rákos, Kousal, Buchtele. Trenéři: Josef Jandač a Pavel Hynek.

Třinecké před utkáním s Pardubicemi trápila nepříznivá bilance vzájemných zápasů. Ta hovořila ve prospěch Eatonu jasně. Východočeši vyhráli v řadě posledních šest duelů! Také proto možná Oceláři vstoupili do zápasu aktivněji. Snaha přerušit sérii byla patrná již na začátku druhé minuty, tehdy ale Bonk ještě trefil tyč.

Další tutovky domácích přišly ve čtvrté minutě. Martin Růžička ale před bránou dvakrát ve slibné pozici promáchl. Radovat se mohli i hosté, ale Cetkovský z bezprostřední blízkosti ani natřikrát puk přes roztáhnutého Hamerlíka do brány neprocpal.

A tak přišla branka na druhé straně. Polanský s Polákem v dobrých šancích ještě neuspěli, ale o minutu později, v minutě patnácté, už Oceláři ruce ke stropu zvedali. Lukáš Krajíček projel celým hřištěm a našel na brankovišti dost důrazného Martina Růžičku, jenž nadvakrát dostal puk do sítě. První brankou ale zároveň přišlo uklidnění hry, Oceláři se dále nikam nehnali a Pardubice nemohly překonat pozornou hradbu hráčů na modré čáře.

Druhá třetina patřila Pardubicím. Alespoň tedy její úvod. Největší šanci si vypracoval Kaberle, ale z mezikruží na Hamerlíka nevyzrál. Třinec hrál hodně trpělivě a nikam se proti rychlému soupeři nehnal. Přesto dokázal své vedení navýšit. Puk před bránu zatáhl faulovaný Hrabal a v následné skrumáži protlačil ve výhodě puk mezi betony brankáře Jiří Polanský.

Třinecké branka nabudila, ale Seman ani Hrňa ve stoprocentních šancích další góly nepřidali. A tak se potil Hamerlík. Třinec v oslabení jeho zásluhou odolal jak obrovské šanci Somíka, tak dorážce Špirka i nešťastnému odrazu od bruslí domácího Hrabala.

Ve třetí třetině se začal hrát hokej až v samotném závěru. Oceláři totiž výborně bránili a Eaton nemohl zhola nic vymyslet. A když už se přes urputnou defenzívu propracoval, ztroskotal na vynikajícím Hamerlíkovi. Toho z bezprostřední blízkosti nepřekonal Starý, Buchtele ani Zohorna.

To Třinec byl v útoku chladnokrevnější. Jeden z rychlých brejků – přečíslení dva na jednoho poslal příklepem do sítě podruhé v zápase Jiří Polanský. I zásluhou Petera Hamerlíka tak Třinec získává veledůležité tři body a naděj, že půjde zpět do čela soutěže. Série Pardubic proti Třinci je prolomena.

 

Ohlasy po utkání

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): „Hráče musím pochválit za předvedený výkon a nasazení. Konečně jsme k naší hře přidali i srdce a bojovnost, navíc jsme měli určitou dávku štěstí. Ubránili jsme dost pardubických přesilovek. Sami jsme góly dát dokázali a to nás zklidnilo.“

Pavel Hynek (HC Eaton Pardubice): „Neodehráli jsme dobré utkání, nebylo to takové jako v minulých zápasech. První třetinu jsme se do toho nemohli dostat, byli jsme studení. Ve druhé třetině jsme zvýšili aktivitu. Deset minut jsme hráli dobře a aktivně. To byla asi jediná pasáž v utkání, kdy jsme dokázali domácí dostat pod tlak. Pak nám ale dali gól na 2:0 a už nás k tomu nepustili.“

Vzájemné zápasy 2010/2011
19.9.10 Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 1:3
25.10.10 Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 9:2
5.12.10 Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 3:0
16.1.11 Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 3:2sn
Související články
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři