Junioři se po výhře nad Kladnem posunuli o šest míst 

Junioři se po výhře nad Kladnem posunuli o šest míst

23.11.2017 | Adam Joska

PARDUBICE — Pardubičtí junioři sice po první třetině s Kladnem prohrávali, ve druhé části otočili skóre ve svůj prospěch. Ztráta dvougólového náskoku je nepoložila, v přesilovce vrátil vedení na stranu domácích Matýs, trefou do prázdné branky potvrdil zisk tří bodů Štefka. Poprvé za juniory se prosadil Antoníček, první trefu v sezoně zaznamenal Kubišta. Dynamo se díky zisku tří bodů posunulo z jedenácté příčky na pátou.

18. kolo, pátek 24.11.2017 od 18:00 hodin, Tipsport arena
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
5
 
Rytíři Kladno
Rytíři Kladno
3
 
Třetiny: 0:1, 2:0, 3:2.
Branky a nahrávky: 23:02 Antoníček (Zídek, Matýs), 31:12 Kubišta (Štefka), 41:38 Matýs (Zídek), 49:22 Matýs (Zídek), 58:53 Štefka (Hoskovec, Zukal) – 9:08 Gnusin (Veber, Svoboda), 41:49 Patyk (Vildumetz), 46:02 Schildhabel (Patyk). Rozhodčí: Pilný – Blümel, Pechánek. Vyloučení: 5:4, navíc Petr Patyk (KLA) 10 minut nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 42:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3.
Dynamo Pardubice: Jánský – Bučko, Faltys, Javůrek, Mert, Pražák, Žouželka, Zukal – Antoníček, Černý, Dušek, Hoskovec, Koffer, Kubišta, Matýs, Štefka, Syrovec, Veverka, Zídek.
Rytíři Kladno: Stahl – Cibák, Klusáček, Kryll, Kučera, Müller, Šíma, Veber – Březina, Filip, Gnusin, Husarik, Jelínek, Patyk, Řepka, Schildhabel, Sokolov, Vildumetz.

Pardubice se na začátku zápasu obránily v oslabení, na začátku 10. minuty Kladno otevřelo skóre. Z levé strany vystřelil Veber, Jánský vyrazil kotouč betonem na druhou stranu, kde z druhé vlny dojížděl Gnusin, žádný z pardubických hokejistů ve stejném prostoru nebyl a Jegor Gnusin dorážel do prázdné branky – 0:1. O srovnání Dynamo připravila banková konstrukce po střele Zukala z mezikruží. V přesilovce Rytířů ležel po střele Řepky puk před betonem Jánského, ale Svoboda se k dorážce nedostal a Pardubice vyhodily na zakázané uvolnění.

Ve 24. minutě Dynamo vyrovnalo, když Zídek nahrál zpoza branky Petru Antoníčkovi, jenž střelou z předbrankového prostoru z první překvapil Stahla, kterému propadl kotouč do sítě – 1:1. A o osm minut později už Pardubice vedly, Štefka vystihl rozehrávku Kladna, nahrál před branku volnému Dominiku Kubištu a ten poslal puk mezi betony brankáře hostí – 2:1.

Další branka padla ve druhé minutě třetí části, střelecký pokus Zídka usměrnil mezi tři tyče Ondřej Matýs – 3:1. Rytířům stačilo ale pouze jedenáct vteřin a dotáhli se zpět na dostřel jedné branky, rozhodčí se chystal vylučovat, jenže k tomu se ani nedostal, jelikož se ve výhodě prosadil z bezprostřední blízkosti Petr Patyk – 3:2. Pardubicím se příliš nedařila přesilovka, na jejím konce se Kladno prosadilo v oslabení, Křešimír Schildhabel unikl pardubické obraně a bekhendem zakončil mezi betony Jánského – 3:3. Další početní výhodu už Dynamo potrestalo, deset minut před koncem si vzalo vedení zpět na svou stranu. Po přihrávce od Zídka chvíli vyčkával se střelou v pravém kruhu Ondřej Matýs, Stahl, před kterým clonil Antoníček, si špatně pohlídal bližší tyčku a kotouč mu propadl do branky – 4:3. Rytíři se snažili vyrovnat, to se jim nepovedlo v přesilovce, ani poté na konci utkání při hře bez brankáře, ve které navíc inkasovali. Výhru pečetil trefou do odkryté klece Matěj Štefka – 5:3.

Vzájemné zápasy 2017/2018
8.9.17 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 9:2
24.11.17 Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 5:3
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři