Dynamo se v Brně neprosadilo

14.11.2018 | Jan Hrabal

BRNO — Návrat do extraligového pelotonu hokejistům Pardubic nevyšel. Východočeši nastoupili na ledě mistra, nepovedlo se jim ale skórovat, s Kometou prohráli 0:2.

18. kolo, středa 14.11.2018 od 18:00 hodin, DRFG arena
HC Kometa Brno

HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 30:17 Malec (Holík, Mueller; 5/5), 37:39 Zaťovič (Kašpar, Holík; 5/4). Rozhodčí: Hribik, Pešina – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:3 (2:0, 0:2, 2:1). Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 30:28 (6:8, 16:12, 8:8). Srážky: 5:2. Vhazování: 28:36. Blokované střely: 9:10. Průběh utkání: 2:0. Nejlepší hráči: Karel Vejmelka – Milan Klouček.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Mikuš, Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Schaus, Barinka – Zaťovič, Holík, Mueller – Kašpar, Čermák, Köhler – Dočekal, Hruška, Mallet – Plášek, R. Zohorna, Horký.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Trončinský, Holland, Wishart, Cardwell, Děrvuk, Hrabal, Čáslava, Budík – Kusý, Marosz, Mandát – Treille, Bubela, Skokan – Perret, Dušek, Vondráček – Poulíček, M. Kratochvil.

Brňané se snažili vlétnout na soupeře od samého začátku. V úvodních minutách zatlačili Dynamo a šanci otevřít gólový účet středečního večera měl navrátilec z reprezentace Radim Zohorna, jeho šikovnou objížďku kolem brány ale Klouček vystihl a hlavně díky jeho dalším zákrokům hrálo Dynamo v první části bez obdržené branky. Na pozoru se ale musel mít také Karel Vejmelka. Hosté hráli první početní výhodu utkání, domácí gólman ale nepustil za svá záda ani jeden ze střeleckých pokusů hokejistů v červených dresech a obě mužstva tak odcházela do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu, jako úvodní část zápasu, oba celky se soustředily spíše na obranu a na to, aby neinkasovaly první branku. Diváci se mohli poprvé zaradovat až pár sekund po polovině duelu. Tomáš Malec dostal nabídku od Holíka a tvrdou ránou rozvlnil síť za Kloučkem – 1:0. Druhý výbuch radosti na brněnském stadionu přišel v čase 37:39. Martin Zaťovič z předbrankového prostoru protlačil puk až do sítě a domácí se dostali v přesilové hře do vedení 2:0.

Třetí část začala Kometa velkým náporem a vynutila si faul obránce Děrvuka, ani v ponechané výhodě, ani v samotné přesilovce ale domácí nedokázali využít skvělé šance, které si, zejména první brněnská formace, vytvořila. O pár minut později pak nejspíše definitivně zlomil hostující odpor Karel Vejmelka, když sebral téměř jistý gól Bubelovi. Pardubický střelec už mířil do odkryté brány, Vejmelka se ale stihl senzačně přemístit a do konce utkání už neinkasoval, když ustál i závěrečný odpor Pardubic, jenž gradoval v závěrečné přesilovce vylepšenou hrou bez brankáře.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): „Po reprezentační pauze byla první třetina opatrnější, my jsme se snažili hrát aktivně, ale Pardubice svědomitě bránily a vyrážely do protiútoků. Bylo důležité dát první branku, což se nám díky Tomáši Malcovi povedlo, pak jsme měli slabší pasáž, ale Vejmelka nás skvěle podržel. Pak jsme využili vyloučení soupeře a zvýšili na 2:0. Ve třetí třetině jsme se snažili hrát zodpovědně ale hosté šli na konci v šesti proti čtyřem. Znovu musím pochválit Karla Vejmelku, který nás podržel a pohlídal si nulu.“

Břetislav Kopřiva (HC Dynamo Pardubice): „Body nemáme, takže nemůžeme být spokojení. Pro nás je každý duel hrozně důležitý. Hráči pro to udělali hodně, svědomitě jsme se připravovali. Nedávali jsme ale branky, nebyli jsme schopni vstřelit branku, takže jsme nemohli vyhrát.“

Vzájemné zápasy 2018/2019
29.9.18 Dynamo Pardubice – Kometa Brno 3:2sn