23.2.2020

Dynamo svoji vítěznou šňůru doma proti Liberci neprodloužilo

Pardubice – Ve 48. kole doma Dynamo přivítalo lídra tabulky z Liberce. Celé utkání bylo vyrovnané a o výsledku se rozhodovalo až v závěrečném dějství. Bohužel pro Dynamo v něm třikrát skórovali Bílí Tygři, kteří si odvezli vítězství 4:1. Jedinou trefu Dynama zaznamenal Michal Vondrka.

Tipsport extraliga, 48. kolo, neděle 23.2.2020, enteria arena

1:4
0:1, 1:0, 0:3
Branky a nahrávky: 24:11 Vondrka (Poulíček, Zacharčuk; 5/5) - 9:47 Hudáček (Zachar; 5/5), 52:01 Ordoš (Graborenko, Krenželok; 5/5), 53:41 Hudáček (Bulíř, Jelínek; 5/4), 57:18 Ordoš (Krenželok, Jelínek; 6/5). Rozhodčí: Hradil, Kika – Ganger, Klouček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 8535. Střely na branku: 21:23 (8:6, 6/7, 7:10). Zblokované střely: 11:11. Hity: 8:3. Vhazování: 22:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1. 1:3. Hráči utkání: Patrik Poulíček - Libor Hudáček.
Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, Zdráhal, Zacharčuk, Kolář, Voráček, Holland, Blažej – Vondrka, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič.
Bílí Tygři Liberec: Hrachovina – Šmíd, Knot, Derner, Graborenko, Kolmann, Hanousek, Havlín – Zachar, Hudáček, Ordoš – Marosz, Bulíř, Musil – Krenželok, Jelínek, Vlach – Rychlovský, Šír, Valský.

První okamžiky utkání nám přinesly zajímavý začátek. Na obou stranách se vystřídalo několik dobrých příležitostí, avšak oba brankáři své celky podrželi.Domácí si během prvních minut zahráli dokonce dvě přesilové hry, ale otevřít skóre utkání se jim nepovedlo. V polovině první třetiny se to naopak podařilo hostům, za ty skóroval po individuální akci Libor Hudáček, který na půli obral o puk Kousala, navedl si puk doprava a následně do poloodkryté brány zavěsil - 0:1. Pardubice se snažily do konce první části stav srovnat, například dobrý pokus měl Radoslav Tybor, který po nahrávce od Vondrky zasáhl pouze rameno Hrachoviny.

Ve druhé třetině začaly lépe Pardubice, ty se dostávaly daleko více do zakončení. Ve 25. minutě tento nátlak přinesl své ovoce. Zacharčuk zavezl puk do útočného pásma, tam se puk odrazil k Poulíčkovi a ten ho pod sebe poslal na volného Michala Vondrku, který přízemní střelou zakončil mezi betony hostujícího Hrachoviny. Polovina druhé části nám přinesla zajímavou situaci, Robert Kousal jel sám na brankáře, jeho zakončení však mířilo nejprve do břevna a poté i do tyče. Rozhodčí si musel požádat o konzultaci u videa. To potvrdilo výrok sudího a gól nebyl uznán.
Konec třetiny patřil opět domácím, kteří obsadili pásmo soupeře a všemožně se snažili zakončit, ale gól jsme v této periodě již neviděli. Jediné, co jsme mohli zaregistrovat byla hromadná bitka po skončení třetiny, do které se i aktivně zapojil liberecký brankář Hrachovina, ten si vybral za svůj terč domácího Hollanda.
Na začátku třetí dvacetiminutovky domácí jeli do přečíslení dva na jednoho, Michal Vondrka vzal vše na sebe, jenže z ideální pozice přestřelil Hrachovinovu branku. 8 minut do konce utkání opět přišlo na řadu video, když Graborenko nahodil puk od modré čáry na branku, kde ho šikovně sklepl Jan Ordoš a Pavlu Kantorovi nedal nárok na zákrok. Branka po dlouhém zkoumání byla uznána - 1:2. Neuběhly ani dvě minuty a Liberec se radoval znovu. Druhý gól v tomto utkání si připsal Libor Hudáček, který poslal rychle pod horní tyč - 1:3. Domácí to zkusili bez brankáře, ale jen pár sekund po tomto kroku poslal Jan Ordoš puk přes celý led a stanovil konečný stav utkání na 1:4.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „My jsme blbě začali, první třetinu jsme trošku prospali, chtěli jsme být výrazně aktivnější, naštěstí dopadla jen 0:1. Ve druhé třetině jsme přitlačili, byly tam šance, mohli jsme ten zápas otočit, nicméně 1:1 po dvou třetinách bylo dobré. Třetí třetinu jsme zase mírně ustoupili od aktivní hry, chtěli jsme nevím jestli být trpěliví nebo něco, ale dali jsme soupeři šanci kontrolovat kotouč a připravit si nějaké šance. Šťastnou tečí a power play se to nějak dokonalo. Nám se bohužel přesilovky nepovedly a to asi rozhodlo.“

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): „Nebylo to vůbec nic jednoduchého, zvlášť ve druhé třetině si myslím, že jsme se dostali pod tlak. Soupeř hrál výborně aktivně, napadal nás a měli jsme s tím trošku problémy. Myslím si, že jsme se velice dobře srovnali ve třetí třetině, začali jsme víc kontrolovat hru, kotouč a byli jsme odměněni šťastným gólem tečí, který to rozhodl. Gratulace do kabiny a hlavně speciálním týmům, naše oslabení bylo výborné a přesilovka nám také pomohla.“