27.9.2013

Pardubice srovnaly dvougólové manko a vezou bod

OSTRAVA — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice získali ve třetím venkovním zápase bod, tentokráte si ho vezou z Vítkovic. Zde prohrávali 1:3 a 2:4, nakonec s Ostravany prohráli 5:6 v prodloužení. Dvěma góly v pardubickém dresu se dnes blýskl Robert Kousal.

Tipsport extraliga, 6. kolo, pátek 27.9.2013, ČEZ Aréna, Ostrava

6:5p
2:1, 2:3, 1:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 2:12 Huna (Svačina, Roman; 5/5), 9:40 Szturc (Húževka; 5/5), 21:38 Stehlík (Valčák; 5/4), 44:24 Svačina (Roman; 5/5), 63:19 Káňa (Barinka, Valčák) – 8:06 Kousal (Radil, Ďaloga; 5/5), 22:26 Sýkora (5/5), 26:36 Radil (Starý; 5/5), 34:50 Kolář (Nosek, Zohorna; 5/5), 48:21 Kousal (Starý; 5/5). Rozhodčí: Mikula, Šír – Bryška, Lučan. Vyloučení: 4:6 (1:2, 1:3, 2:0, 0:1). Využití: 1:0. Diváci: 4038. Střely na branku: 36:32 (10:4, 13:13, 8:13 – 5:2). Srážky: 21:14 (7:5, 6:6, 8:3 – 0:0). Vhazování: 43:33 (11:11, 15:13, 15:9 – 2:0). Blokované střely: 5:3. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5. Nejlepší hráči: Ondřej Roman – Robert Kousal.
Vítkovice: Šindelář – Barinka, Štencel, Kudělka, Sloboda, Kovář, Stehlík, Pastor – Valčák, Burger, Káňa – Svačina, Roman, Huna – Strapáč, Húževka, Vandas – Kucsera, Kolouch, Szturc. Trenéři: Peter Oremus a Roman Šimíček.
Dynamo Pardubice: Růžička – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp – Somík, Marha, Sýkora – Zohorna, Nosek, Kolář – Starý, Kousal, Radil – Tybor, Číp, Veselý. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice odjeli do Ostravy s cílem bodovat, to se jim přes dvě dvougólová manka povedlo.

Vítkovice dvakrát vedly

Vítkovičtí hokejisté nasadili na elitní pardubickou řadu pozměněnou třetí formaci. Ti měli za úkol znepříjemňovat první lajně hostí tvořivou hru. Jako první se v zápase prosadili domácí hokejisté – Rudolf Huna otevřel skóre po přesné střele z levého kruhu – 1:0. Krátce na to mohli Ostravané přidat i druhou branku, ale Kolouchovu střelu z mezikruží chytil pozorný gólman Růžička.

Pardubice se pak dočkaly vyrovnání stavu. Od modré chytře Lukáš Radil nahodil kotouč před bránu, kde operoval Robert Kousal a golfově přesnou tečí jej usměrnil za brankovou čáru – 1:1.

Vyrovnaný stav netrval v ostravské ČEZ Aréně dlouho. Domácí krátce na to totiž udeřili rychle a přesně. V 10. minutě vyhrál v útočném pásmu buly Peter Húževka, puk se nadvakrát dostal k Romanu Szturcovi, který na nic nečekal a vrátil domácí do vedení pohotovou střelou, za kterou se Růžička jen ohlédl – 2:1.

Nepříjemný moment přišel v závěru prvního dějství, kdy Patrik Valčák trefil za pardubickou brankou beka Marka Ďalogu. Ten byl po střetu hodně otřesen a byl odvezen do ostravské nemocnice s podezřením na otřes mozku.

Pardubice srovnaly dvougólové manko

Ostravané se na začátku druhé třetiny dostali do dvoubrankového vedení využitím přesilové hry. Konkrétně se to povedlo Richardu Stehlíkovi přesnou střelou od modré čáry do víka pardubické kasy – 3:1.

Hosté však vzápětí dokázal snížit zpět na rozdíl jediné branky. Po rychlé kombinaci se dostal puk k Petru Sýkorovi a ten jej po odrazu od konstrukce dopravil do sítě – 3:2.

Ale ani tento stav nevydržel dlouho. Po pohledné akci se Vítkovice dostaly zpět do dvoubrankového náskoku, na konci pěkné kombinace byl přesně střílející Lukáš Kucsera – 4:2.

Ale ani to hosty neodradilo od píle směrem k dobývání vítkovické defenzívy. Ve 27. minutě poslal Jan Starý do akce Lukáše Radila a ten, ač byl tísněn dvěma ostravskými beky, snížil na 4:3.

Chvíli po něm dokázal srovnat pardubický krok Jan Kolář. Pardubický forvard obratně tečoval Noskovu střelu z otočky a rozjásal své spoluhráče i fanoušky v Ostravě – 4:4.

Robert Kousal druhým gólem vyrovnával na 5:5

Na začátku třetí třetiny se Vítkovice opět dostaly do vedení. Vladimír Svačina vyjel zpoza branky, přenechal puk Ondřeji Romanovi, který nemohl načasovat přihrávku na Vladimíra Svačinu přesněji – 4:5.

Vítkovická hala sledovala ofenzivně laděný zápas a k němu přispěli i hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Ve 49. minutě se povedlo vyrovnat Robertu Kousalovi. Jan Starý pro něj vybojoval puk a tvořivý centr jej zametl do kasy – 5:5.

Šanci otočit zápas mohli Východočeši v závěru řádné hrací doby, v 53. minutě byl vyloučen domácí Húževka za vražení na hrazení, o tři minuty později nedovoleně bránil Jan Káňa. V této přesilovce měl velikou šanci Radovan Somík po přihrávce zpoza brány, puk do ní však neusměrnil.

Prodloužení rozhodli domácí hokejisté po přesilové hře. Za hrubost pykal Aleš Píša, hosté početní nevýhodu tři na čtyři ubránili, ale tři sekundy po ní se prosadil Jan Káňa – 6:5.

Peter Oremus (HC Vítkovice Steel): „Každého bodu je třeba si vážit. Vítězství s Pardubicemi za dva body bereme. Pořád ale náš tlak do brány není dostačující, abychom to zvládli za tři body. Ale dneska chci zápas hodnotit jen pozitivně.“

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně, což se nám ale nepovedlo. Vůbec jsme nebyli schopni reagovat na hru Vítkovic, hráli jsme špatně do obrany. První půlka zápasu se nám nepovedla. Pomohl nám ale gól na 3:4. Hra se přelila na naší stranu, byli jsme o něco lepší. Ve třetí třetině jsme byli aktivnější, ale přišla chyba a zase jsme museli dotahovat. Prodloužení bylo vzhledem k průběhu asi zasloužené. Potřetí venku jsme hráli prodloužení a potřetí v oslabení, a proto jsme měli k bodu dále. Ďaloga má podle zprávy z nemocnice otřes mozku.“