6.1.2012

Skvělý vstup do nového roku! Pardubice přehrály Kladno 5:2

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dokázali vyhrát v utkání 36. kola Tipsport extraligy doma nad Kladnem 5:2. Východočeši sice na začátku zápasu inkasovali, po rychlém obratu si však zápas nenechali vzít. Dva góly domácích borců vstřelil Peter Jánský, Pardubice tak vyhrály poosmé z posledních devíti zápasů.

Tipsport extraliga, 36. kolo, pátek 6.1.2012, ČEZ Arena Pardubice

Rytíři Kladno

5:2
3:1, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 3:12 Jánský (Kousal, Buchtele), 7:05 Píša (Kolář I), 8:01 Kolář II (Somík, Zohorna), 21:28 Jánský (Buchtele), 48:18 Koukal (Píša, Starý) – 1:12 Hovorka (Dragoun), 30:28 Patera (Kalla, Posmyk). Rozhodčí: Fraňo, Minář – Barvíř, Leder. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. Diváci: 8105. Střely na branku: 34:20. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2. Nejlepší hráči: Peter Jánský – Jaroslav Kalla.
Dynamo Pardubice: M. Růžička – Píša, Kočí, Benák, Sičák, Kolář II, Borer – Kolář I, Koukal, Starý – Jánský, Kousal, Buchtele – Somík, Zohorna, Nahodil. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.
Rytíři Kladno: Chábera (22:36 Cikánek) – Posmyk, J. Drtina, Lepine, Toman, Procházka, Piskáček, od 20:00 D. Růžička – Bicek, Patera, Kuchler – Hovorka, Dragoun, Kalla – Valský, Lukáč (20:00 Knotek), Látal – Eberle, Melka, Kafka. Trenéři: Zdeněk Vojta, Petr Tatíček a Jiří Kopecký.

Pardubičtí hokejisté nastoupili do utkání pouze se třemi kompletními formacemi, žádný z marodů se totiž neuzdravil a tentokrát je nemohli posílit prvoligoví hráči. V oslabené sestavě zvládl východočeský celek zápas s přehledem.

Pardubice odpověděly v přesilovkách

Domácí tým přitom nevstoupil do utkání vůbec šťastně. Kladno udeřilo hned ze své první střely na branku. Po straně ujel do brejku Marek Hovorka a svou střelu příklepem poslal přes Růžičkovo rameno do sítě – 0:1.

Středočeši se z vedení radovali pouze 119 sekund. Pardubičtí se nastěhovali do pásma soupeře a svůj tlak proměnili ve vyrovnání. Robert Kousal poslal kotouč na Petera Jánského, ten operoval před brankou a lahůdkovým bekhendem pod víko srovnal na 1:1.

Kladenští v další fázi zápasu doplatili na svou nedisciplinovanost. V 6. minutě putoval za hákování na trestnou lavici Pavel Patera, kladenského kapitána doplnil o tři čtvrtě minuty později Jan Piskáček za sekání. Domácí proti třem zvesela kombinovali v obraně soupeře do doby, než přesnou střelou od modré srovnal Aleš Píša – 2:1.

Pokračující přesilovou hru pět na čtyři ukončila ostrá rána obránce Jana Koláře od modré. Pardubický bek si najel na Somíkovu přihrávku a puk poslal bleskově potřetí za Jana Cháberu – 3:1.

Nabyté vedení pardubické hokejisty uklidnilo, Východočeši byli v první části hry jasně lepší, soupeře přestříleli 15:7, před první sirénou si zahráli další přesilovku, když za hákování pykal Jiří Kuchler, ale tentokrát neuspěli.

Peter Jánský druhým gólem zvýšil na 4:1

Ze čtvrtého gólu v kladenské síti se pardubická ČEZ Arena radovala ve 22. minutě. Jan Buchtele si zpoza branky všiml najetého Petera Jánského a ten se trefil podruhé v dnešním utkání – 4:1. O minutu později po dalším obléhání kladenské branky reagovali trenéři hostí střídání brankářů: Jana Cháberu nahradil Lukáš Cikánek.

Středočeši se však nevzdávali, po tomto momentu přidali na tempu a srovnali hru. O snížení na 4:2 z pohledu domácích se postaral Pavel Patera. Kladenský kapitán si chytře posečkal před brankou, přihrávku dostal přesně v moment, kdy u něj nikdo nehlídkoval a poslal ji z voleje do kasy – 4:2.

Chvíli na to se dvěma fauly provinil Robert Kousal. Nejprve šel hráč s číslem 90 na trestnou lavici po sekání, pak za faul kolenem. Zatímco první oslabení Pardubice přežily bez vážnější úhony, tak při druhém se Kladno radovalo ze snížení. Marek Posmyk poslal ránu od modré přímo pod horní tyčku, ale v tentýž moment sudí Minář odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti. Protesty hostí byly marné, gól neplatil.

Kapitán vše uzavřel

Středočeši se snažili snížit dvoubrankové manko, aby zdramatizovali koncovku. Blizoučko k tomu byl ve 44. minutě Milan Toman. Kladenský zadák nahodil puk od modré čáry, gólman Růžička nic neviděl, pouze na levé ucho slyšel, jak černá guma cinkla do tyče.

Pardubice si připravily nejlepší možnou odpověď, využily třetí přesilovou hru. Petr Kafka vydržel na trestné lavici pouze pětadvacet sekund, Aleš Píša pálil od modré, puk tečoval Petr Koukal a ten svým patnáctým gólem v sezoně zvýšil na 5:2.

I další akce domácích borců volala po gólu! V 50. minutě trefil Tomáš Zohorna z ostrého úhlu po vyšachování kladenské obrany, po další přesilovce se ve hře pět na pět málem prosadila dvojice Lukáš Nahodil – Tomáš Zohorna. Druhý jmenovaný na gólový puk nedosáhl.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vstoupili do roku 2012 pravou nohou, porazili Kladno jasně 5:2. Díky této výhře si Východočeši upevnili své postavení v elitní čtveřici tabulky Tipsport extraligy.