9.1.2011

Jako za starých útočných časů: Eaton vyhrál 8:6 v Mladé Boleslavi

MLADÁ BOLESLAV — Nevídanou přestřelku v dnešní době přinesl zápas hokejistů HC Eaton Pardubice v Mladé Boleslavi. Jejich zápas ve 39. extraligovém kole přinesl čtrnáct branek. Východočeši prohrávali 0:3, ale dokázali bláznivý zápas ve ŠKO-ENERGO aréně nakonec ovládnout a vezou z ledu posledního celku tabulky všechny body.

Tipsport extraliga, 39. kolo, neděle 9.1.2011, Metrostav Aréna

Mladá Boleslav

6:8
4:4, 1:3, 1:1
Branky a nahrávky: 0:28 Divíšek (Nouza), 4:41 Matějovský (Divíšek, Mikuš), 5:01 Hay (Lehikoinen), 19:34 Bahenský (Plodek, Štefanka), 31:31 Bahenský (Štefanka), 44:27 Lehikoinen (Bahenský) – 11:03 Nakládal (Bartek, Kaberle), 12:41 Bartek (Somík, Nakládal), 12:53 Koukal, 15:04 Starý (Špirko, Kočí), 27:01 Somík (Bartek, Koukal), 27:21 Kolář I (Píša, Špirko), 34:02 Kolář I, 59:15 Pineault (Píša). Rozhodčí: Šindler, Lacina – Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 3230. Střely na branku: 39:40. Průběh utkání: 3:0, 3:4, 4:4, 4:6, 5:6, 5:7, 6:7, 6:8. Nejlepší hráči: Zdeněk Bahenský – Martin Bartek.
Mladá Boleslav: Valent (20:00 Schwarz) – Žabka, Marušák, Hay, Lehikoinen, Macháček, Mikuš – Matějovský, Divíšek, Nouza – Bahenský, Štefanka, Plodek – Boháč, Vrbata, Tvrdík. Trenéři: Miloš Holaň a Vlado Hiadlovský.
Dynamo Pardubice: Svoboda (5:01 Růžička) – Kaberle, Kočí, Píša, Mezei, Kolář II, Jillson, Nakládal – Somík, Koukal, Bartek – Starý, Špirko, Kolář I – Pineault, Buchtele, Radil – Nahodil, Zohorna, Rákos. Trenéři: Josef Jandač a Pavel Hynek.

Hokejisty HC Eaton Pardubice nasměrovaly za vítězstvím přesilové hry. Eaton dokázal v Mladé Boleslavi proměnit čtyři ze šesti početních výhod.

Hororový úvod Pardubice nepoložil

Byla to letošní nejvíce strhující první třetina pardubických hokejistů. Aktivní vstup do zápasu potvrdil už po osmadvaceti sekundách hry Tomáš Divíšek – 1:0.

V 5. minutě přidal druhý gól šťastně Radek Matějovský – 2:0. Úvod zápasu se Pardubicím vůbec nepovedlo. A dokonce bylo ještě hůř!

Čas 5:01, 3:0 pro Boleslav. Darrell Hay napřáhl ke střele z prostředka kluziště a zaskočený brankář Adam Svoboda jel střídat – 3:0. Mezi tyče se postavil Martin Růžička, který musel podržet svůj celek při mladoboleslavské přesilovce.

Pardubice se oklepaly a zahájily svou ofenzivní honbu. Eaton se za stavu 0:3 nevzdal! Ve 12. minutě snížil v přesilové hře a signalizovaném trestu Jakub Nakládal – 3:1.

Hosté přitom mohli pokračovat v početní výhodě. Tu využili také, a znovu při signalizaci dalšího trestu. Na 3:2 z pohledu Středočechů snižoval kanonýr Martin Bartek.

Pardubice briskně snížily na rozdíl jediné branky a jely dál. Ve 13. minutě pod kotlem svých fanoušků vyrovnaly na 3:3. Třetí přesilovkou trefu si připsal Petr Koukal, i když si puk za vlastního brankáře srazil bruslemi obránce Mikuš – 3:3.

Soupeři si vyměnili role a zaskočeným týmem byli nově domácí. V 16. minutě museli přihlížet další brance do své sítě. Úřadujícího mistra poslal poprvé v zápase do vedení Jan Starý – 3:4.

O nerozhodné skóre se krátce před první třetinou postaral Zdeněk Bahenský. Domácí útočník se neukvapil, položil si gólmana Růžičku, a zavěsil pod horní tyč – 4:4.

Eaton získal vedení, které nepustil

Ve druhé půli se mezi mladoboleslavské tyče postavil Marek Schwarz místo Michala Valenty. Domácí byli aktivní a znovu hráli dvojnásobnou přesilovku, v níž svého soka opět přehrávali. Divíškovi znemožnil jeden z obránců obětavým skokem skórovat do prázdné brány a Tvrdík také zívající bránu minul.

Do vedení tak šly znovu Pardubice. Radovan Somík tečoval za Schwarze přihrávku Bartka – 4:5.

V téže minutě pojistil vedení Východočechů brankou útočník Jan Kolář – 4:6. Mladoboleslavský stadion viděl deset branek a před sebou měl ještě více než polovinu zápasu!

Gólové hody pokračovaly i v jeho druhé polovině. Ve 32. minutě snížil na 5:6 Zdeněk Bahenský, znovu to bylo zakončení pod břevno z bezprostřední blízkosti.

Zanedlouho zachytil útočník Konář na modré čáře vyhození Bahenského, útočník, a vrátil mistrovi dvougólový náskok – 5:7.

Pardubice rozhodly až při power play domácích

Ve třetí třetině snížil znovu na rozdíl jediné branky Fin Esa Lehikoinen, na jehož dělovku od modré čáry nedokázal brankář Růžička zareagovat – 6:7.

Mladoboleslavský obránce byl hrdinou i při vlastním oslabení, když se vrhl do rány Somíka a zachránil Boleslav od další pohromy.

Hosté si stále drželi vedení, a tak Boleslav dvě minuty před koncem umocnila přesilovou hru odvoláním Schwarze z brány. To však nebylo nic platné, do opuštěné klece pečetil skóre utkání Adam Pineault – 6:8.

Vladimír Hiadlovský (BK Mladá Boleslav): „Měli jsme fantastický začátek. Po pěti minutách jsme vedli 3:0 a s hrou byla spokojenost. Přesilovka pět na tři mohla rozhodnout, ale pak přišla série oslabení a soupeř vyrovnal. Pardubice se dokonce dostaly i do vedení, nám se podařilo ještě vyrovnat. Na začátku druhé třetiny měl tutovou šanci Divíšek a pak i Tvrdík. Neproměnili jsme to, soupeř odskočil, a i když jsme dali kontaktní gól, vyrovnat se nám už nepodařilo. Škoda, měli jsme to dobře rozehrané a nemáme ani bod.“

Pavel Hynek (HC Eaton Pardubice): „Byl to atraktivní duel pro diváky, pro trenéry nikoliv. Měli jsme špatný začátek, inkasovali jsme hned v první minutě a za pět minut to bylo 0:3. Důležité bylo, že jsme přestáli dlouhé oslabení ve třech, kdy soupeř mohl dát čtvrtý gól. Pak jsme se v přesilovkách dokázali vrátit do zápasu a od druhé třetiny jsme se zvedli a byli o gól lepší.“