Pardubice si z Vítkovic odvezly nejtěžší porážku nadstavby – 1:6

23.03.2008 | Jan Hrabal

OSTRAVA — Tak tento zápas se Moelleru vůbec nepovedl. Hokejisté Pardubic v dnešním duelu skupiny o 11.–14. místo prohráli v ostravské ČEZ Aréně s Vítkovicemi 1:6. Hostům se vůbec nepovedl nástup do zápasu, po sedmnácti minutách prohrávali o tři branky. Před první sirénou se sice trefil svým jedenáctým extraligovým gólem v sezoně Jan Starý, ale obrat se nekonal. Druhé dějství branku nepřineslo, v tom třetí dominovali Ostravané, kteří třemi brankami rozhodli o jednoznačném vítězství domácích.

UDR8, neděle 23.3.2008 od 17:00 hodin, ČEZ Arena Vítkovice
Vítkovice

Branky a nahrávky: 10:01 Mikula (Klimek), 11:41 Heš (Köhler), 16:41 Jurečka (Škoda), 41:11 Svačina (Kuboš), 45:15 Hruška (Svačina), 53:27 Svačina (Hruška) – 19:29 Starý (Snopek). Rozhodčí: Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8, navíc Koukal 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1415. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
Vítkovice: Štěpánek – Jurečka, Suchý, Kuboš, Gulaši, Ovčačík, Mrázek, Heš, Sedlák – Tomášek, Škoda, Krenželok – Mikula, Burger, Kolařík – Svačina, Hruška, Klimek – Vala, Szturc, Köhler. Trenéři: Ernest Bokroš a Petr Bolek.
Dynamo Pardubice: Hylák – Snopek, M. Šeda, Havíř, Koma, Linhart, Nikolov – Klejna, Rákos, Bláha – Cetkovský, Semorád, Ondřej – Pivko, Koukal, Starý – Kolář I, Blažek, Radil. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.

Před poloprázdnými ochozy ostravské haly se hrál poměrně otevřený hokej. Pardubická obrana oproti té domácí byla prostupnější a poprvé padla v 11. minutě. O tři minuty dříve sice útočník Szturc byl sám před brankářem Hylákem, ale neuspěl. Pak se ale gólově prosadil Ondřej Mikula obratnou tečí Klimkovy střely – 1:0.

Neutekly ani dvě minuty a Ostravané vedli o dvě branky. Domácí se navíc prosadili v oslabení! Do brejku dvou na jednoho se rozjeli Heš s Köhlerem, zkušený bek nedal pardubickému gólmanovi šanci – 2:0.

Ostrava byla nadále aktivnější, tlačila se do útočných akcí. Šance Burgera, Hrušky nebo Tomáška nedokázala využít, jinak tomu ale bylo po ráně obránce Jurečky od modré čáry. Vítkovický bek napálil kotouč přímo pod horní tyčku – 3:0.

Hostující celek stihl do konce úvodní třetiny gólově reagovat. Nejprve přežil Kolaříkovu střelu, která trefila pouze tyč, aby po Snopkově pasu se do samostatného úniku dostal Jan Starý a ten překonal brankáře Štěpánka – 3:1.

Vstřelená branka hosty povzbudila, ti ve druhém dějství vyrovnali hru. Skóre nikoliv přes některé zajímavé šance, které zlikvidoval domácí brankář. Závěr prostředního dějství, poté co Moeller ubránil dvojnásobné oslabení, se odehrával v režii hráčů v bílých dresech, ale hosté se neprosadili. Největší šanci v této fázi měli Zdeněk Ondřej a útočník Jan Kolář. Prvně jmenovaný trefil tyč vítkovické konstrukce, druhému zmařil kličku její strážce.

Třetí třetina se odehrála za aktivity domácích, kteří rázně utnuli naděje Pardubic na zvrat. Ve 42. minutě skóroval při vítkovické přesilovce Vladimír Svačina, jeho dorážka Kubošovy střely znamenala vedení 4:1 domácích.

O chvíli později se trefil útočník Hruška, skóre na konečných 6:1 uzavřel svým druhým gólem v utkání Vladimír Svačina.

Petr Bolek (HC Vítkovice Steel): „V takovýchto utkáních je hráče velmi těžké motivovat, proto bych chtěl naše mužstvo dnes pochválit za jejich přístup k utkání. Dali hodně branek a zahráli si s chutí.“

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Dnes to bylo opět další z otevřených utkání, ve kterých o nic nejde. Vítkovice byly v první i v závěrečné třetině lepším týmem. V prostřední části to z naší strany bylo lepší, ale nepodařilo se nám vstřelit branky a o tom hokej je.“

Vzájemné zápasy 2007/2008
9.10.07 Vítkovice – Dynamo Pardubice 4:2